Regisztráció Elfelejtett jelszó

USA részvények

nagyon durva ami a GME-n…

#1500140 matgab Előzmény: #1500135

nagyon durva ami a GME-nél és az AMC-nél van.

Nem hiszem, hogy az Irobotnál emiatt van a rally. Ott kineveztek egy új CEO-t pár napja és azóta indult meg a rally.

Bezzeg a szétshortolt RIG-em nem igazán mozdul, pedig egy napi 100%-os emelkedést ott nagyon tudnák díjazni...

Pislogtam én is. A tegna…

#1500135 Koffein Előzmény: #1500133

Pislogtam én is. A tegnapi emelkedést inkább ordítózó cicának köszönheti az irobot. Shortos vér folyt minden fele, csak azért mert kitett egy képet meg egy pár videót s a gyémánt kezek elszanadultak.. :))

Goldman az majdnem olyan…

#1500133 matgab Előzmény: #1500129

Goldman az majdnem olyan jó kontraindikátor, mint Jim Cramer. (Persze matgabhoz képest sehol sincsenek).

Most pl az általam eladott irobot már 20% plusszban lenne, persze én kb 15-20% minuszban adtam el... (Tehát vételem után 15% minusz, eladásomat követően meg 30% emelkedés.

Ezen a héten korrekcióra…

#1500127 TrendMan

Ezen a héten korrekcióra számítok, de aztán lehet lesz majd nagy csodálkozás.

Viszont pénteken a pf-en rövid ideig volt egy cikk arról, hogy a Goldman szerint sem lesz már idén magasabban a tőzsde, mint éppen most.

???

Van ahol már zuhan ...

#1500120 TrendMan Előzmény: #1500116

Ha a FED majd elkezdi a kamatcsökkentést, akkor feltételezem, hogy ezek a kamatlábak is lejjebb mennek majd.

A FED azonban most kitolja az első kamatcsökkentés meglépését a bizonytalan jövőbe, ezzel véli megbéklyózni az inflációt.

Én jelenleg így értem, de persze biztos vannak (nagy)kereskedők a vevő és az eladó között, akik élősködnek még kicsit.

Van ahol már zuhan ...

#1500116 Koffein Előzmény: #1500113

ez azé érdekes:

"Az Egyesült Államokban három éve nem állt ilyen alacsonyan a kukorica és a szója ára, és ahogy esnek a farmerek bevételei, úgy kénytelenek a mezőgazdasági eszközök gyártói és előadói szembesülni azzal, hogy véget értek a jó idők.

A Reuters hírügynökség farmerekkel és tíz viszonteladó céggel beszélt, főként a középnyugati államokban. Elemzők azt mondták, hogy a termények alacsony ára és a makacsul magas kamatlábak miatt a gazdák nem tudnak új gépeket venni"

Miközben a boltokban egyre drágább a portéka...


gyorsjelentések

#1500077 Koffein Előzmény: #1500067

Nekem olyan érzésem van, mintha direkt szarabb előrejelzést adnának ki, ha jól sikerült a gyj..

gyorsjelentések

#1500067 matgab Előzmény: #1500007

Elég brutál 10-30%-os esések vannak mostanában a gyorsjelentéseket követően.

Vagy azért ütik, mert a várakozás alatt teljesítettek a részvények, vagy azért mert a guidance lesz rosszabb a vártnál.

Csak ma, de az előző napok sem voltak jobbak:

Roblox -30%

Arm: -8%

ABNB: -9%

Allegro -10%

Lehet kiárazódik a túlzott optimizmus a részvényekből?




Biontech

#1500007 Koffein

Ha a covid nem tolja a szekeret...

"Az amerikai piac mai nyitása előtt tette közzé első negyedéves gyorsjelentését a BioNTech. A gyógyszergyártó 188 millió euró bevételt ért el a negyedév folyamán, elmaradva a 305 milliós várakozástól, míg részvényenként 1,31 euró veszteséget generált, alulmúlva a várt 1,13 eurós mínuszt. A tavalyi év azonos időszakában 2,05 euró volt a részvényenkénti profit."



Bojkott

#1499997 Fornit Előzmény: #1499990

Ezek az üzletek arrafelé nagyon drágák is a helyi árakhoz képest, így könnyű bojkottálni őket. Pl egy Starbucks jegeskávé Thaiföldön hatszor annyiba kerül(t) mint egy utcai árusnál.


Bojkott

#1499990 Koffein

"A délkelet-ázsiai muszlim országokban egyre jobban elterjedtek a amerikai márkák elleni bojkottok, amelyek jelentős hatást gyakorolnak a helyi üzemeltetőkre. Ilyenek például a malajziai KFC és az indonéziai Starbucks is, amelyek üzleteik ideiglenes bezárásával válaszolnak a problémára"

https://www.portfolio.hu/gazdasag/20240503/tobb-mi...