Regisztráció Elfelejtett jelszó

USA részvények

Spirit

#1497899 matgab Előzmény: #1497896

isten bizony az nem én voltam...

Én a Riot, RIG, SBSW-vel szopok, de esnek , mint a kő azok is.

Spirit

#1497898 matgab Előzmény: #1497896

isten bizony az nem én voltam...

Én a Riot, RIG, SBSW-vel szopok, de esnek , mint a kő azok is.

Helycsere

#1497853 Ddavid Előzmény: #1497852

Nyugati országok és a most már elkényelmesedett közép/kelet EU is kezd egyre rosszabb lenni a hatékonyságban. Rengeteg pénz folyik el közben a keleti népből "kiverik" a hatékonyságot. Emiatt nagyon haladnak az fejlesztések/innováció. + nyugaton van pár cég(MSFT, AWS, Google pl.) aki ráérzett időben a dolgokra és annyira hatékony, standardizált a szoftverük, infrájuk, hogy az AI-t rárakva még tovább nő a hatékonyságuk, mert az mese hogy katyvaszra rárakva az AI-t lesz eredmény. Ha van 1 struktúra és arra rakják rá akkor jó eredményeket ad vissza és megbízható. Kicsit pesszimista vagyok IT-val kapcsolatban, mert úgy néz ki nem az a kérdés mennyivel többért lehet átülni, hanem lesz-e lehetőség átülni máshová akár ugyanannyiért vagy kevesebbért.

UI: - OTP Sanyibá is megvette a dobozos indiai core banking rendszert és kidodbja az egész bandát aki égette a pénzt vele és csak gányolták
- Automatizálni ITban sokkal könnyebb és tesztelni is, mert nincs fizikai(telepítés, beruházás fix eszközre) vonzata a dolgoknak

Bocsi az OFFért.

Amúgy Cisco is szép trendcsatonában van. Bár a termékei zsengék és szalad a világ után, kis cégek megvételével. Az AI/technikai hypból tuti fog profitálni...

Helycsere

#1497852 TrendMan Előzmény: #1497835

Érdekes egyébként, hogy ezt más cégektől is hallottam, hogy épp a kutatás-fejlesztési részlegből bocsájtanak el munkatársakat.

Vajon ez mit jelent?

Valami fordul a világgazdaságban?

Helycsere

#1497839 Ddavid Előzmény: #1497835

Az a durva, hogy MSFT kb. 5 évvel jár más cégek előtt, csak felhő infrát tekintve. Jól standardizált, automatizált + ügyfelek pénzén kitesztelték a megoldásokat. Erre jön még 1-2 jó termék és olyan csomagot tudnak adni ami nem csak kisebb 1-10 ezres cégeknek éri meg hanem lassan már 10-100 ezres alkalmazotti létszámmal bíróknak is. Nem beszélve Nyugati hatékonyságról ahol 4-5 ember csak dumál talán 5-6 dolgozik és ez már jó arány. Fejlesztésben kb. 30% a hatékonyság, így sosme fogják MSFT-ot utolérni.

Igazából 1 dropra én is …

#1497829 Ddavid Előzmény: #1497828

Igazából 1 dropra én is számítok meg 1 DOTCOM V3-ra AI-al kapcsolatban.
- Volt az eredeti
- V2 blockchain hype
- V3 AI hype

Nem tudom, én ezt úgy sz…

#1497828 TrendMan Előzmény: #1497809

Nem tudom, én ezt úgy szoktam csinálni, hogy ha figyelőre veszem és a jelek pozitívak és megbízom bennük, akkor egy kisebb visszatesztben veszek mondjuk 'X' mennyiséget.

Ha ezek után a viselkedés továbbra is a jó irányba mutat, akkor ezt még alaposan kibővítem. (3x 4x)

Most én is azt tapasztaltam néhány részvénynél az elmúlt hetekben (akár pl. OTP), hogy nincs olyan visszateszt, ahol érdemben be lehet szállni.

Ilyenkor elméletben két eljárás létezik.

Az egyik az, hogy az ember nem fut utána, mert várható egy komolyabb beesés.

A másik, hogy ha az ember hosszútávra tervez, akkor veszek 'folyó' áron vállalva azt, hogy akár hosszabb távra be lehet ragadni.

Mivel az USA költségvetési mizéria miatt a hónap második fele húzós lehet, könnyen adódhatnak még sokkal jobb beszállok akár ide vagy oda.

Első céláram 62,28$ ... …

#1497827 Koffein Előzmény: #1497824

Első céláram 62,28$ ... addig van egy pár ellenállás, meg sztori :)

Ahogy nézem, van AI chipjük, csak nincs olyan emberük, aki elmeséli mire lehet használni, mint az Nvidia alapító Huang..

https://invst.ly/12-ng6


Remélem én is, hogy sike…

#1497824 Koffein Előzmény: #1497821

Remélem én is, hogy sikerül AMD elé kerülni, célkeresztbe veszi az Nvidiát és nagyon de nagyon ráállnak az AI-ra.. 60 felett gondolkodnék el az eladáson, de ha jó az irány, megbikásodik, mint az nvidia, akkor tartanám..

Köszi, felvettem TTWO-t figyelőre. :)

Intel szerinted meddig m…

#1497821 Ddavid Előzmény: #1497814

Intel szerinted meddig mehet? Számítok egy előrukkolásra, amivel újra AMD elé tudna menni vagy AI-t supportálni valami natív módon, mert akkor biztosítva lenne innen a duplázás KB.

TTWO-nál van egy érzésem, hogy a GTA VI jó lesz(A GTA nem tucot COD nem NBA, NHL játékok amire 1 év múlva nem is emlékszünk már, a piac ki van éhezve nagyon egy komoly játékra rendes single/multival) és a mikrotranzakciós multi is fogja dönteni a zsét, így fix bevételük lesz, mint a GTAIVnél volt. + 1 faktor, hogy a boomerező inasoknál lesz guba és felhypolják nem GameStop szinten, de a lufi elviszi legalább 300-ig. (bocsánat ez csak megérzés)

Szívesen :) Azért nézd á…

#1497814 Koffein Előzmény: #1497812

Szívesen :)

Azért nézd át, hogy milyen cégek vannak az etf-be és ha szimpi utána vásárolj bele... :)

Intelem van, bőven 30 alatt zsákoltam... TTWO mivel jobb mint az EA vagy a lengyel CD Projekt?

Kösz a tippet.Nekem a T…

#1497812 Ddavid Előzmény: #1497809

Kösz a tippet.

Nekem a TTWO és INTEL nagy favoritom, mert tuti duplázni fognak 2-3 éves távon már csak a hype miatt is.