Regisztráció Elfelejtett jelszó

Magyarország

megzavarodott kurucos szerepkör

#1474864 TrendMan Előzmény: #1474822

Mi lenne, ha egyszer valamit megszavaznának:

(1) https://index.hu/belfold/2022/07/26/energia-veszel...

(2) https://www.portfolio.hu/uzlet/20220726/megszolalt...

A) vagy belezavarodtak a kurucos szerepükbe és úgy érzik arcvesztés lenne valamit időnként megszavazni

B) vagy ténylegesen az EU-ból való kilépéshez gyártanak jogalapot, hogy elmondhassák, hogy az szolgálja a magyar emberek érdekét

Lehet Orbán ezt 2030-ra tervezi, ezért emlegeti mindig ezt a dátumot, mint 'végső' dátumot.

Azt, hogy mindezt orosz kooperációban tervezné vagy sem, nem

tudom.

És ezzel egyet lehet érteni?


Jaksity György interjú

#1474822 Koffein

egyet lehet érteni vele, lehet vitatkozni, széjjel lehet kapni szavait/gondolatait...




Hűtés, fűtés, szárítás - brainstorming topik (2) - ásító házak

#1474722 TrendMan Előzmény: #1467830

Kerékpárral haladok, kerékpárúton, városban, különféle objektumok suhannak el mellettem.

Nagy meleg van, késő délután.

Az világos, hogy az épületek, betonkolosszusok, hangvédő falak a napi meleget öntik magukból még sok-sok órán át.

Az is érthető, hogy ha mező, erdő, zöld terület mellett haladok, onnan kellemes hűvös szellő fújdogál.

De most olyan épületek mellett gördülök, amelyek még félkész állapotban vannak, az épület már áll, az ajtók-ablakok helye megvan, de még üresek, nincsenek berakva.

Az épület olyan, mint egy ásító fej, amelyben sok kis sötét alagutat hoztak létre és meglepetésemre hasonlóan kellemes, hűvös áramlatokat generál, mint a zöldterület.

Értem én, hogy a levegőt, amely odabent van, nem éri a nap, ezért nem melegszik fel, hűvösebb.

Még azt is értem, hogy az épület egyik oldalát jobban süti a nap, mint a másikat, attól függően, hogy reggel vagy este van.

De, hogy melyik hatás az erősebb, hogyan néz ki ennek a fizikája, itt valami szélcsatorna hatás működik vagy egészen más, ezt már csak találgatom.

Nem tudom egyáltalán valaki leírta-e már egy ilyen helyzetnek a fizikáját?

a magyarok nem küzdenek semmiért (se)

#1474152 Koffein Előzmény: #1474137

Csak azt mondom, hogy ha nem értesz egyet egy intézkedéssel, munka után is ki lehet menni, ha már megmozdult a város... ha valami nagyobbá növi ki magát, akkor amúgy se mész melózni, mert nem lesz hogy... :)

Mivel az a tapasztalat, hogy a többség hazamegy és az atv-n, vagy hírtvn nézi az eseményeket, és szurkol az adott csapatnak, addig nem lesz változás...

Hogy majd ősszel mennyire lesznek dühösek, majd meglátjuk... végig hallgattam a tusványosi fesztivált, s azt látni, hogy a kommunikáció zseniálisan beállt.. brüsszel és ukrajna miatt kell piaci árat fizetni, ami így is van, majd megdolgozzák az emberek elméjét... a megdolgozás része az, hogy így is rezsicsökkentés van, mert az átlag alatt fizetik az emberek a csökkentetett részt, aki az átlag felet fogyaszt, az meg a piaci árat fizeti, amíg ilyen magasak az árak...

a magyarok nem küzdenek semmiért (se)

#1474135 KawaBazsy Előzmény: #1474111

Hajnal volt, akkor kelt fel, s a pofámba világított. Kipróbáltam, milyen egy éjszakai forgatás, s akkor végeztem.. :-) THX

a magyarok nem küzdenek semmiért (se)

#1474133 Ibiza Előzmény: #1473975

Öregszel. Ami régen természetes volt az ma már kihívás. :)

a magyarok nem küzdenek semmiért (se)

#1474132 Koffein Előzmény: #1474117

Munka után ki lehet menni, ha annyira változást szeretne a nép...

Bp-en vagyunk elkényelmesedve, hogy 9-10re járunk dolgozni, majd este 8ig megy a meló, azt is azért, mert bruttó két három órát dohányoznak, kávézgatnak, s megy a siránkozás, hogy mennyi meló van, nem lát ki belőle.. vidéken reggel 7-től du.3ig megy a meló, du.4től már irodán minimális ember lődörög...

a magyarok nem küzdenek semmiért (se)

#1474131 Ibiza Előzmény: #1473949

A magyarellenes láma fele kulturkor és a puzsérok beszélnek mindenfélét. A magyar embernek van egy ertekrendje szokása hagyománya, ezért sokat hajt solat gurizik. Félelmetes energia és munkáért van a magyarban. Persze ez nem tetszik más k. Köröknek kisebbségeknek akik idegen ertekrendeket próbálnak behozni. Tegyük hozzá ezek nem a kemény munkájukról híresek. Sógor koma pajtas elvtárs majd juttat nekik.

a magyarok nem küzdenek semmiért (se)

#1474125 TrendMan Előzmény: #1474117

Szerintem ezt a dolgot sokkal jobban meg lehet fogni a düh oldaláról.

Ha az emberek, a tömegek dühösek, akkor is kimennek tüntetni, ha dolguk van.

Az ételfutárok most kimentek, mert dühösek lettek, közülük sokan talán soha nem fognak már ilyen jól keresni.

Anno a taxisok is bepipultak, Franciaországban a sárga mellényesek is és Szlovákiában a korrupció is feldühítette az embereket.

A kérdés az, ki mitől lesz pipa?


a magyarok nem küzdenek semmiért (se)

#1474117 matgab Előzmény: #1474110

baromi egyszerű a helyzet.

Aki dolgozik, az nem ér rá tüntetni. Jó, kimegy egyszer maximum, de ott is van akinek hétvége lenne jó, van akinek meg a hétköznap este.

Kik azok akik tüntetni tudnának? A nyugdíjasok... De azoknak meg pont nyalják a seggüket és közben nagy részük amúgy is elvakultan elfogult Orbán irányába, aki nagyon ráérzett arra, hogy milyen kommunikációra van szüksége a Kádáron szocializálódott generációnak.

A diákok tudnának még tüntetni, de ők úgysem fizetnek adót- nem érzik -max ha lekapcsolnák a facebookot/instat/tiktokot, de amíg ezek mennek, addig ők jól elvannak-.

Ergo megintcsak az van amit évtizedek óta mondogatok: addig soha nem fog megszűnni a korrupció Magyarországon, amíg az inaktív többséget a kormány "krumplival és nyugdíjjal" korrumpálva kihasználják az adófizető aktív kisebbséget.

Ez a helyzet kényelmes a nyugdíjasoknak, mert relatíve többet kapnak, mint ami járna (mint ami fenntartható, de az őket nem érdekli, hogy mi lesz 25-40 év múlva) és kényelmes a politikusoknak, mert szinte bármit megtehetnek. Aki meg dolgozik, azt meg szopatják.

Ahhoz, hogy ez megszűnjön, az kellene, hogy annak legyen szavazati joga, aki az elmúlt 4-5 év átlagában több jövedelem adót fizetett be (akár 1 akár 1 milliárd forinttal), mint amennyi támogatást kapott a költségvetésből (nyugdíj, táppénz, támogatások, ösztöndíj stb stb). Ha valaki már el tudja tartani magát, az szavazzon a társadalom irányítóiról, ne azok akik eltartatják magukat !

És szülei mindenkinek vannak, attól még hogy nem ők döntenek senki nem fog arra szavazni, hogy lőjjék Dunába a nyugdíjasokat. Viszont sok nyugdíjasnak nincs gyereke, egyáltalán nem érdekli, hogy mi lesz X év múlva, inkább vegyünk fel hitelt és osszák ki (legalább a 10%-át) nyugdíjnak a többit meg ellophatják a politikusok az irányelvük.

a magyarok nem küzdenek semmiért (se)

#1474110 Koffein Előzmény: #1473949

Pár éve volt a franciáknál a sárga mellényesek tüntikéje, hetente összecsaptak pár centnyi emelés miatt... azóta meg nem pár centet emelkedett az üzemanyag, hanem eurókat, de ha jól emlékszem Macron el is engedte az adó emelés gondolatát...

Másik tüntike, amikor a szlovákoknál meggyilkolták az újságíró párt, bele is bukott Fico bácsi... vannak példák, csak hát fene tudja, mi az a szikra... itt meg különösen nem tudni, mert lusta a többség kimenni...

Saját tapasztalat, anno, amikor elkezdődtek a tüntetések, diák tüntetés, rabszolgatörvény, stb kimentem, de az volt a tapasztalatom, hogy hiába megy ki itt bp-en 10-20-50e, vagy netalán100e ember, amíg vidéken is nem mozdulnak meg, ha nem is falvakban, de a nagyobb városokban, addig nincs miről beszélni. A többségnek ez a rendszer tetszik, megvannak elégedve mindennel, ami itt van. Egy másik megfigyelés, a kollégák többsége kb 90% nem ért egyet a kormánnyal, de ha ki kéne menni tüntetésre, nem menne ki, max5%vagy még annyi se... akarják a változást, de nem tesznek semmit...

Na jó tesznek, annyit tesznek, hogy felmennek a facebookra, szurkolnak Ferinek, Hadházynak, Jakabnak, hogy most jól megmondták... választásokkor, mindenhonnan az folyik, hogy lógni fog minden fideszes vezető, meg a hozzájuk köthető üzletemberek, oszt másnap kiderül, hogy nemhogy minimális többség, hanem újabb kétharmadot kapnak...

Legújabb gumicsont, aug.20 tűzijáték, mindenki jelölgeti, hogy nem lesz ott, és újra meglepődik mindenki, hogy a rakpart, vár környéke, gellért tér, hajók, szállodák, hidak stb tele lesznek emberekkel... egy a közösségi média és egy másik sztori a valóság...

a magyarok nem küzdenek semmiért (se)

#1474101 matgab Előzmény: #1474084

máskor ne rúgdosd a napot ilyen erősen!

Amúgy minden magyar küzd szerintem...

Aki nem küzd az már régen kihalt/ éhenhalt/börtönben van vagy öngyilkos lett.