Regisztráció Elfelejtett jelszó

Auto-motor technika

Re: nincs cím

#720619 Ibiza Előzmény: #720617

te szakértő vagy mercikben..jól gondolom? egy 2500-3000cm3-es motor sokkal tovább működik mint egy 2000es...

A másik..megnézném melyik tipusokat használták a németek a taxiknak..mert sztem ezek a tipusok strapabiróak..jól gondolom? anno sok tojáshéj szinű visszatekert levitézlett német taxit adtak el jópénzért.

Re: nincs cím

#720617 hosszhuszár Előzmény: #720555

250d van w124-es, w201 ez a 190-es, de van w202-ben is, ami a C osztály.

részemről, 124-re voksolnék, lehetőleg 96 előttire, azok kevésbé rozsdásodnak.

De vam 250td is, ami azért szedi a lábát....

A 190-es is jó, kisebb, de ezért fürgébb is a 250-es motorral...

Re: nincs cím

#720555 KawaBazsy Előzmény: #720486

A 190-es az akkor a középkategóriás Merci volt (ma C osztály), a 250-es az meg egy diesel motor, amit mind a 190-be, mind az eggyel nagyobb, W124-be (E Merci) szereltek. Tényleg tartós, én turbós verzióban venném..

Re: nincs cím

#720486 rbbj11 Előzmény: #720472

nekem is tetszettek, de nem jo autok, nem veletlenül kerülnek ugyanennyibe az 5-10 évvel idösebb tipusok

Ez ennyi idösen sok km-rel valoban pénztemetö, pont amit írtál az x korú autokra, ez érvényes rá.

1995-ig sokkal sokkal tartosabbak voltak az autoik, de különösen a 190 és 250 -es

Re: nincs cím

#720485 rbbj11 Előzmény: #720471

nem azt, olyat se biztos, csak felkerült a figyelölistámra.

Folyamatos a keresés, már 2 hónapja autót keresek, sok típus jöhet szóba, korábban írtam is a befutónak látszó 3 favoritot

Re: nincs cím

#720102 rbbj11 Előzmény: #720101

persze

behozatallal, mindennel együtt 1,4 M alatt tuti nem áll meg, inkább 1,6 is lesz

Re: nincs cím

#720097 rbbj11 Előzmény: #720094

Mondjuk pont a merci 250D olyan, akit talän meg drägäbban is el tudok majd adni, ha tiptopon veszem es tiptopon tartom majd. Vas. este mentem egy sräcéval: az teljesen olyan, mint az uj. De a 23 éves autoval nem is akart menni velem egy kört, mert säros-vizes volt az ut, és azt mondta, nem akarja, hogy a teli latyak felverödjön :D

Re: nincs cím

#720094 Ddavid Előzmény: #720023

Ennyi. Veszel 1 gépet ami még nem vízbázisú festékkel lett lefújva és mutatós. Az egész motort 300 ezerből felújítod, bontó vagy új alkatrészekből. Ergó van 1 kocsid amivel tudsz menni alig veszít az értékéből és később , ha nem kell belököd az árokba :v .

A maradék pénzt meg elteszed :)

Majd mesélj a tapasztalatokról!

Re: nincs cím

#720090 KawaBazsy Előzmény: #720023

Nem lehet mindenki mérnök, h otthon legyen a műszaki dolgokban. Nekik lehet eladni a mai műanyag autókat. :-)

Re: nincs cím

#720023 rbbj11 Előzmény: #719982

Legtöbb ember ilyen. Megértem. De akkor kár is magyaráznom, hogy valójában a szervíz nem drágább, hanem esetenként olcsóbb, ahogy a fenntartás is. A lényeg, milyen állapotban veszed, milyen típust és pontosan melyik motorral, melyik évjáratot stb.

A mercedes 250D-re 22 évesen szinte biztos kevesebbet kell költeni, mint francia, olasz, de akár német 150e-t futott, modern, pd vagy cdi motoros autóra

Re: nincs cím

#720021 rbbj11 Előzmény: #719979

nem, csak 250 D, legszívesebben 1994-es vagy 1995.

Közben kialakult nagyon nehezen a 3 típus, aki maradt célpont: Skoda superb, Mercedes 250D, Audi A4

Re: nincs cím

#719982 Ibiza Előzmény: #719799

13 éves autó? Én 8 évesnél idősebb autóban nem bizom.. főleg ha 200e van (benzines) benne..(dizelt nem tudom meddig ketyeg..félmillió?)2000 után már nem arra tervezték az autókat tartós darabok legyenek.

Tervezett avulás, életkor alapján elérhető szervizköltségek..haszon haszon haszon..