Rövidesen kiderül. :)
Érzésre én inkább felfelé várnám. A mostani hangulat is ezt támasztja alá.
Rövidesen kiderül. :)
Érzésre én inkább felfelé várnám. A mostani hangulat is ezt támasztja alá.
Idézet a Wall Street Farkasai-ból:
Wall Street első szabálya: Senki sem - és nem érdekel, hogy Warren Buffet vagy Jimmy Buffet vagy -, senki sem tudja, hogy egy részvény emelkedik-e, esik-e vagy oldalra tolódik-e, legkevésbé az összes brókert. De úgy kell tennünk, mintha tudnánk!
Van igazság tartalma!
Egy biztos: - ha megvalósulna, akkor az nagyon sokaknak fájna!
Sokan már full shortban állnak és még a kis"b" lefelé meg is erősítené őket a lefelé irányról.
Csak a fantáziám szabadult el! Közel sem biztos, hogy ez lesz.
Abból indultam ki, hogyha láttuk a C/1 alját, akkor fel kellene mennie a C/2 hullámhoz.
Ugye tudjuk, hogy:
A 2. hullám jellemzően az 1. hullám 50%, 61,8%, 76,4% vagy 85,4%-a.
Ebben az estben:

A 2. hullámnak a-b-c hullámokban kellene felmennie.
Van egy "denevér" alakzat lehetőségünk is.
Ha, most lemegy kb. 12.250 környékére és onnan fordul felfelé, akkor nőne az alakzat megvalósulásának az esélye.
A célárat " 13.178 környékét" kicsit magasnak tartom, de a 85.4%-os fibo valahol ott van.

Még egyszer írom ez jelen állapotában csak fantáziálás!
Prompt. (itt pénteken volt egy fals mozgás) - érdekes, hogy Futuresen ezt nem látni.
Ha a fals leszúrást figyelmen kívül hagyjuk, akkor 50%-os fibo.
Szia Lenthor!
Ha a kritikus 12550-en is túljutunk akkor irány felfele?
Csak sikerült gép előtt maradnom a mai nap és talán holnap is.
Jó hangulat estén longos elképzelés, hogy megint felnéz 12.500 környékére. De, vigyázni kell, mert a könnyebb irány a lefelé, bármikor lenézhet 12.210-re. 12.210 alatt már komolyabb esés indulhatna!

Sziasztok, jó reggelt!
Ha, megnézzük a havi chartot, akkor több furcsaságot veszünk rajta észre.
1.) A hosszúnak tűnő 1. hullámhoz képest, rövidebbre sikeredett az 5. hullám.
2.) Az 5. hullám után megcsinálta az A-B-C korrekciót lefelé, sőt azt is lehet mondani, hogy szabályosan, mert a "C" a 161.8%-ig szaladt le.
3.) Nos pont itt a baj, hogy leszaladt!
Az "A" és a "B" hullámoknak 2 év kellett, hogy kiteljesedjenek a "C" hullámnak meg elég 2 hónap?
Nem, itt tartogat még meglepetéseket lefelé!

Meglepetés pedig az lenne, ha az elkészült C/1 és C/2 után elkezdenénk lefelé a C/3-at.

Rövid távon:
12.330, de inkább 12.207 (SMA(200) alatt esünk tovább.
12.330 felett elérhetjük 12.650 és talán 12.800-at.
A héten valószínű, hogy csak reggel és este vagyok.
Az igaz h azért zuhant a Dax mert intézményi befektetők kivonták a pénzt több részvényből, erről volt vmi hír?
Egy vélemény a DAX PF fórumról az aljas amcsikról, az S&P-ről és a DAX-ról:
Longtimes ma, 22:29
#232002
Köszönöm a beírásod. Igen, lehetséges, valószínű, hogy az RSI aljnál lesz az 1. hullám alja.
Most 1 hétig szabadságon leszek, esténként valószínűleg és talán reggelente ránézek majd, hogy nagyjából képben legyek, hogy mikor lehet megint valami jó beszálló valamelyik irányba.