Regisztráció Elfelejtett jelszó

De30 (GDAXI)

fed

#862688 big-ebuy.eu Előzmény: #862685

Azért nyomják a pénzt a bankok likvidálják a kereskedelmet, persze bizonyos szektorok nagyon rossz helyzetbe kerülnek, de a buborék megy a tőzsdén egy kiadós esés előtt mindig ! Sztem Amerika így tőkésíti fel magát meg a cégeit, mert ma már közel sincs olyan versenyképes a világba mint régen, Kína komoly konkurencia ! Tornádók, gyengébb globális piaci helyzet ctr. nyomást gyakorol rájuk ,és ők ha így akkor így szereznek vagyont, elsőbbséget, ez a irreális rallyn biztos sokan buknak is ! Rengeteg Tech részvény kb ilyen, Amazon, Facebook,Micros,Tesla ctr.... ! A történelembe nem mentek ekkorát soha, 2016 után lőttek ki főleg !!Ott a Dj 28900 rés havi betöltése sztem elég lenne már ! Fundamentlisan a Amazon aki stabil és a jövőt tekintve is jó tőkét fog teremteni a piacvezető szegmenseivel :Alexa, Twich, tárhely szolg. ctr....Netán úgy döntenek a nagyok , akkor óriási esés is jöhet !!! Tesla egy jövőképbe él, a Msoft meg rég nem termel nagy lét mint régen ctr. és minden száll !Investors Can't Ignore This Clear Sign Of A Stock Market Bubble | Seeking  Alpha

fed

#862687 Tapasz Előzmény: #862685

Kivéve azokat a reszvényeket, amik nekem vannak (CB, DB, Telefonica Deutchland)

A magyarokról már nem is beszélve (CIG, Opus, Appenin, Mol, 4IG)

fed

#862685 matgab Előzmény: #862684

bármi miatt amit épp kitalál a média...

Covid 2. hullám, bezárások, nemzetközi konlfiktus, kereskedelmi háború, csődök, recesszió, FED jegybnaki pénz kivonás (jó ez nem valószínű).

Gyakorlatilag most is azért vannak az indexek magasan, mert telepakolták őket tech részvényekkel és ott mindenki a nagy hype-ot árazza.

De elég belegondolni abba, hogy egy covid 2 miatt olajáresés mekkora olajos cégeket vinne már csődbe. Illetve ha a turizmus leáll, akkor csődbe jutnának a légi és tengeri közlekedéssel foglalkozó cégek és a szálloda ipar.

Ha ez a 3 területen jelentős csődök lesznek, akkor az meg az őket finanszírozó banki rendszert fogja megszivatni.

Ha csődbe mennek a bankok, az emberek visszafogják a fogyasztást, így a többi iparág is csődbe mehet.

És a többi alatt nyilván a reklámokból éldegélő tech cégek is megszívják (FB, snap , twitter stb stb.) és ha a cégek csődbe mennek, akkor a távmunkát szolgáltató tech cégek szolgáltatásait sem fogják igénybe venni és az Amazonon is jóval kevesebbet fognak rendelni.

Ezek a félelmek most mind eltűntek a piacról. Nem azért mert a problémák meg lettek oldva, hanem azért mert rájuk borítottak iszonyat mennyiségű pénzt. De alul azért ég a tűz , mégha a lángot nem is látjuk max egy két pénzhalom alól felszálló füst csíkot.

Most már ott tart a világ, hogy minden szart is csúcsra áraznak, bizonytalan viziókat, rózsaszín álmokat, mindent beáraz a piac...

dax

#862663 Mr. 50% Előzmény: #862660

Ilyen hírek után már azon sem lepőnék meg, ha a dax egy lendülettel elmenne most 13800 környékére.

dax

#862660 Lenthor Előzmény: #862659

Most a 13.220-at ostromolja, majd. Ha átmegy rajta, akkor nem megy vissza.

Erős a 13.220, ha sikerül áttörni, akkor irány fel.

Ma csak délután leszek.

dax

#862659 Mr. 50% Előzmény: #862658

Szia Lenthor, jó reggelt mindenkinek!

Köszönjük a reggeli indítást. Lenne is egy kérdésem. Mivel túl gyorsan emelkedtünk, elképzelhetőnek tartasz egy tegnapi alj visszatesztett? Te hogy gondolod?

fed

#862657 olika78 Előzmény: #862653

esetleg flash crasheket tudnék elképzelni, ami tényleg pikk pakk lejátszódik

számítani rá meg nem lehet, természetesen

az lesz a korona ékköve, amikor a fed direktben fog részvényeket venni,és nem adják el

dax

#862655 Lenthor

Két kereskedési nap van hátra a hónapból.

Jelenleg a havi gyertya egy tökéletes "Hanging man" vagyis

"akasztott ember gyertya"!

Ha, a két nap alatt nem változik jelentősen a gyertya alakja, akkor ez a gyertya már az esést is jelezheti.

https://invst.ly/rycmn

Az "akasztott ember gyertyánál" az a baj, hogy kell megerősítés. Akkor érvényes az esés, ha a következő havi gyertya színe piros lesz.

fed

#862653 JackOne Előzmény: #862651

Ez nem csak technikailag, hanem monetárisan is egy BULL BIKAPIAC kezdetét jelenti -ahol a korrekció az oldalazás lesz - egy - két ilyen év és a "short" csak tankönyvekből lesz már csak ismert fogalom...

Megszületett a kapitalista kommunizmus ahol csak egy irány létezik, mint Rákosi Elvtárséknél a sztahanovista mozgalom révén irány a 300 % os teljesítés innét - hogy meddig fog élni a nagy kérdés...