Regisztráció Elfelejtett jelszó

De30 (GDAXI)

dax

#865547 JackOne Előzmény: #865513

Találtam egy video-t, amely szintén arra keresi a választ fel, vagy le. Ebben ugyan azt elemzik, mint amit a pf. cikkel hivatkoztam -a piachoz felmegy e az értékeltség, vagy az értékeltséghez jön le a piac:..ha drasztikusan nem javul a cégek jövedelmezősége, igen akkor nagy(obb) zakóra számítok és ez lehet pont a Q IV. fogja hozni - az összeomlás és világvége v.színű elmarad ... ha csak meteorit, vagy mutáns Covid nem kerül be a képbe...

látványos javulás esetén viszont még nagyobb up-ra számítanék

dax

#865529 olika78 Előzmény: #865513

Rocco vízionál egy olyan lehetőséget, ha a dax feltöri a 13600at akkor az erős vételi jel és 15000ig is mehet, ha azon is átmegy 18500 lehet a következő szint.

dax

#865513 Mr. 50% Előzmény: #865479

Szia JackOne!

Saját vélemény, de az átlag tőzsdei szereplő/kereskedő már annyira megszokta, hogy mindenből feláll a tőzsde, hogy ezen emberek továbbra is emelkedést fognak várni. Aztán meg van a valóság, hogy ehhez már nincs is igazából tüzelőanyag a kazánban. (vállalati eredmény)

Szerintem ebből nagy zakó lesz. Előtte azért még mehetnek egy kört fel, pl az óniós gazdaságélénkítő pénzek okán, hogy néhányan közvetlen utána okosan, profitot realizálhassanak.

Legutóbb ha jól emlékszem, akkor 2016 -ban volt egy több mint két hónapig tartó lejtmenet. Akkor még a mikulás rally is elmaradt és február közepéig igazi világvége hangukat uralkodott, hogy aztán minden idők legnagyobb rallyja elkezdődjön.

Kíváncsian várom a folytatást, részemről nem tartok lehetetlennek egy ehhez hasonló forgatókönyvet.

dax

#865479 JackOne Előzmény: #865471

no erre varjatok gombot, ha sikerül - S@P és az EPS - meddig maradhat ez fent...?....vagy a vállatok nyeresége jön fel az árfolyamhoz, vagy az árfolyam megy le az EPS .hez - az úgy 2480 dolcsi ...vagy a cégeknek a 163 -ról kellene 230-ra felmenni ami 40% körüli növekedést jelentene - melyiknek nagyobb a valószínűsége...?-:) aki eltalálja az szénné fogja megát keresni a tőzsdén....

https://www.portfolio.hu/uzlet/20201119/akkora-eme...

a cikk végén van az EPS ábra- igen beszédes

dax

#865477 KB58 Előzmény: #865471

Én is tudok "könnyen áttekinthető" chartokat feltenni, de JackOne chartjai azért nem semmik. :-)

Ő biztos át tudja tekinteni őket, tudja, hogy mi a lényeg bennük, de külső szemlélőnek ez nem egyszerű.

Egyszer én is megjegyeztem neki, és utána tett fel nagyon egyszerű, áttekinthető chartokat is.

Megjegyzem én is eléggé "összefirkálom" még mindig a chartjaimat sok-sok vonallal, stb., pedig erről nagyon érdemes leszokni, mert néha "nem látom a fától az erdőt".

dax

#865459 JackOne Előzmény: #865393

Lenthor most néztem ezt az ábrádat - Q.jó!-:)

Mikulásra / Karácsonyra szívatás utána meg meglepi...és logikus az évvégén a profitot kiveszik igen sok ok miatt...

dax

#865435 KB58 Előzmény: #865431

Még ma is elszórakoznak az indexek itt ezeken a szinteken és a nap vége felé vagy a hétvégén, esetleg csak a jövő héten történik valami?

dax

#865416 Lenthor Előzmény: #865415

Nagyon régi még a 12.900 környéki lemenetel.

Mint lehetőség, továbbra is fenn áll, de már jobb lenne, ha meglátogatnánk a 13.460-13.500-at.