Háááát?
Még várnám azt a 13.460-13.500-at, de kell lefelé majd a 2. hullám.
Háááát?
Még várnám azt a 13.460-13.500-at, de kell lefelé majd a 2. hullám.

Szitakötő közeli alakzat. A bikák visszahúzták az árfolyamot. Akkor bullish, ha a következő órás gyertya megerősíti.
-------------------------------------------------------------
Miért van az, hogy ebben az adatban jobban bízom, mint az egymást felül licitáló gyártók 90% felett naponta javítják a hatékonyságukat, hogy az övék legyen a legjobb!
-----------------------------------------------------------------------------------

Dehogy bízom benne. Csak most éppen szárnyal az árfolyama és azért kérdeztem, hogy ez hogyan hat vissza a részvényárakra?
Nem-e éppen ez vonja el a tőkét a normál részvényektől? De ha esetleg összeomlik, akkor szerintem a részvényárak is mennek vele a levesbe.
Te megbízol egy olyan fizetőeszközben, ahol a kibocsájtó egy ismeretlen (fórumos nevén Satoshi Nakamoto)!
Bármelyik állam beavatkozhat (már USA próbálkozott is vele)
Nekem egy kicsit a piramis játékhoz hasonlít.
A név nélkül a csúcson lévők, ha veszélyt éreznek, akkor kiszállnak az alattuk lévők meg kénytelenek lesznek a veszteséget elkönyvelni.
Igen, ez logikus és én is pont ezen agyaltam. De mi a helyzet a Bitcoin szárnyalásával? Az hogyan hat a részvénypiacra?
Egy biztos:
- Ha bizonytalan a piac, vagy nagy gazdasági válság eljövetele közeleg, akkor aranyat vesznek a nagy befektetők.
- Ha gazdasági fellendülés időszaka közeledik és a cégek részvényeinek emelkedése várható, akkor eladják az aranyat és részvényeket vesznek, mert nagyobb hasznot generál.
Viszont, hogy egy ember eladja, ebből nem következik semmi.
Pld, Buffet, azért is eladhatja az aranyat, mert jobb befektetési lehetőséget talált. Pld. oltóanyag gyártó cégek részvényeit vásárolja, mert komoly profitot vár onnan!
Mi a véleményetek - W.Buffet az arany pozija 40 % eladta - 1.)
2.) Az arany árfolyama süllyed, a befektetők szállnak ki az ETF-ekből
"Az arany 1.862 dollárig gyengült, miután a hírek szerint tovább folytatódott az arany ETF-ekből való kiszállás. A novemberi adat szerint az ETF-ekben lévő arany mennyisége eddig 45 tonnával csökkent, és ez mutatja azt is, hogy nő az esést váró befektetők száma. A növekvő pesszimizmus miatt a csúcshoz képest akár 10%-kal is eshet a nemesfém kurzusa a becslések szerint. A svájci székhelyű befektetési bank, a UBS negatív hangulatú előrejelzést adott ki a nyersanyagokra, igaz ezen belül az arany és az olaj van a legjobb helyzetben. A bank szerint a Covid-19 hatásai még nem épültek be teljesen a nyersanyag árakba."
Ez a következő long előjele, vagy egy komolyabb lehullám első lépései?(felkészülés a Margin Call...)
Szia Lenthor!
Én ugyan ezt a mozgást várom le 12300 környéke és onnan ki 14700 körül ...nov. 20-i képen zöld nyilakkal jelölt célárak.
A kérdés ha már ketten látjuk még hányan látják-:) ...tehát biztos hogy erre és arra megy a piac...?-) ..be jó lenne-:)
Abban bízom hogy Te is így látod-:)))