Re: nincs cím
matgab Előzmény: #722158a kiindulópontod más:
H a egy részvény osztalékot fizet, akkor miért kellene az index értékének csökkenie? Azért mert a részvény árfolyama csökken? Az indexet nem arra használjuk, hogy mi a részvények átlagára, hanem , hogy milyen vagyon van az adott tőzsde részvényei mögött. Az osztalék kifizetése nem jelenti azt, hogy a vállalatok által eddig összehozott teljesítményt bármilyen oknál fogva csökkenteni kellene.