Regisztráció Elfelejtett jelszó
Hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Re: nincs cím

matgab Előzmény: #722154

Ha nem feleződne az index, akkor előfordulhatna az is, hogy már minden részvény csődbe ment az index értéke mégsem nulla...

Ha a részvény ára feleződik akkor az index értéke is feleződik.

BUX mélyen van, Igaz, hogy a telkó harmadolódott, de pl a Richter egyáltalán nem, az OTP szintén kb. feleződött, a MOL meg szintén feleződött (ha az OMV-s kirántást nem vesszük figyelembe).

Az index meg kb. a felénél van.

Okés, mondjuk annyiban igaz, hogy nem azt feltételezi az index, hogy az adott részvényt veszed vissza, hanem az adott index kosarának tagjait.

Így valóban előfordulhat, hogy mondjuk a 2 részvényből álló index közül az egyik osztalékot fizet mondjuk a 400-as telkó 100-at (másnapi árfolyam 300) , addig a 4000-es OTP nem fizet.

Az index értéke marad 40000.

Közben a telkó leesik 300-ról 150-re, és az OTP marad 4000, akkor nem 25%-kal csökken , hanem csak kb. 20%-kal...