Re: nincs cím
matgab Előzmény: #722141szerintem ez a BUX-nál is így van. Bizonyos szempontból logikus is, hiszen, ha pl. egy nagyobb osztalék után egy jelentős részvénynél nagyot esne az index, az azt jelentené, hogy az osztalékból nem kapsz, de a veszteséget elszenveded. Míg ha a papírból tartasz, akkor megkapod az osztalékot és emellett esne az árfolyam.
Persze ez azt is jelenthetné, hogy ha egy index egy cégből állna, ami a teljes vagyonát kifizetné osztaléknak, akkor a papír értéke úgy menne nullára, hogy az index meg a papír korábbi árfolyamán állna. De ettől nem nagyobb az esély a longra, mint a shortra! De tartalmilag ez pont azt jelenti, hogy tök mindegy, hogy osztalékot kapsz, vagy árfolyamnyereséged van.
Ha az osztalékadó magasabb, mint az árfolyamnyereség adója, akkor longolni érdemes, ha meg az osztalékadó a kisebb, akkor meg a papírt éri meg tartani.
Ha a papírt nem tartod, csak egyedileg longolod, akkor pedig a lejárat egyértelműen meghatározza , hogy osztalékszelvény előtti, vagy utáni a lejárata, ez alapján nem lesz árf nyer vagy veszteséged.
Pl. Matáv 0303 mondjuk az év elején 1200 a 0306 meg 1100 volt (mondjuk 95 ft-os osztalék mellett). Amúgy meg általában 0312-re fogadott az ember, ami mondjuk már 1215 volt, ezért nem tűnt fel , hogy az már az osztalék nélküli árfolyam...