Re: nincs cím
Ricsi Előzmény: #722138Szia:)
Idejöttem, mert lenne egy kérdésem. Ezt másik fórumon olvastam:
A Daxot az index sajátosságai miatt sokkal nagyobb valószínűséggel lehet és célszerű longolni mint shortolni. A Dax 'total return' változatába beleszámítják a komponensek osztalékait is, míg az egyes komponensek egyedi chartjain az osztik összegei jellemzően leesnek az árfolyamból. Így fordulhat elő, hogy az egyik legnagyobb súlyú komponens, a Siemens még mindig a 2007-es lokális csúcsa alatt van, de a Dax Perf. Index közben ATH-ról ATH-ra "bukdácsol". :)
Érted te ezt? Igaz ez? Ha igaz és érted, vagy utána nézel nekem, kérlek, magyarázd el. Köszi:)
ps: Mondjuk én szinte mindig longban vagyok, de ha ez igaz, akkor érdemes nagyobbat kockáztatni longal. Most annyim van, hogy 5 000 pontig bírjam az esést, akkor fogyna el a pénzem, de ha ez igaz, akkor nekiállok egy számolásnak, mennyi lehet most a dax minimális értéke.