Re: nincs cím
rbbj11 Előzmény: #721916Chegg-ben elmerültem jobban, mert érdekes
De számomra végül az a döntő (ami inkább érzés, mint pü-i döntés), hogy adott egy már majdnem 10 éve (2005!) óta működő cég, akinek a kimutatott nettó eredménye az utolsó években is csak növekvő nettó veszteség!!!
Ha megnézed alaposabban azt a kp-termelést, az se épp szerencsés:
http://www.marketwatch.com/investing/Stock/CHGG/financials/cash-flow
A szabad kp-áramlás és nettó kp-változások alapján mondhatnám, sokkal jobban égeti a pénzt, mint szerzi, vagy legalábbis le tudja írni. Ha becsukja a boltot, tipikus olyan cég, amiből mindent ki lehet pakolni, és a kisbüfinek üres gatya marad. Ez az, ami mondjuk a startup cégek többségének veszélye. És ezért is tartom sokkal többre a leválasztott cégeket, amelyekben vitathatatlan, és sokkal kevésbé kilopható érték van, pl. Philips66. De évente több céget is le szoktak választani, melyek újként kerülnek a tőzsdére, és túlnyomó többségükkel majdnem akkora árfolyamnyerőt lehet eltenni, mint legjobban prosperáló startupokkal, amikből viszont csak 10% van....maradék 90% startup pedig bukó vagy posvány.