Re: Kifosztja-e az E-Star kötvényeseket a magyar bíróság?
Előzmény: #646767Ez:
"A végzés indoklása értelmében azzal, hogy a csődegyezség a hitelezőket a tőkeköveteléstől eltérő jogcímeken bejelentett (és nyilvántartásba vett [<-ennyit arról, hogy a nyilvántartásba NEM VETTEK-ről szólna!]), de nem azonos összegű követeléseikről (kamat és járulékkövetelések) lemondatta, az egyes hitelezőket megillető kielégítések mértékét eltérővé tette, ami a csődegyezséghez hozzá nem járuló hitelezők tekintetében - amennyiben az rájuk nézve hátrányos - nem megengedhető."
nem azt jelenti, amit vélelmezel, hanem azt, ami szó szerint le van írva.
HA ennyit sem képesek törvényesen és jól csinálni (mondjuk ennél a cégnél ez nem egy hűdenagy meglepetés), akkor teljesen felesleges emögé ideológiákat kreálni. A csődegyezség egyszerűen nem felel meg a csődtörvénynek, innentől pedig csak egy dologról lehet(ne) értekezni, hogy vajon kinek az érdekét szolgálta az a csődegyezséget létrehozók közül, hogy F.A.-ba menjen át a cég.