Regisztráció Elfelejtett jelszó

Re: Hozzaszolok a temahoz

Előzmény: #447614

"Bud, Mo komolyabb helyeken már rég bóvliban van megítélés szempontjából."

Én úgy mondanám, hogy különböző kurta-furcsa okokból kifolyólag eddig kizárólag Magyarország volt a helyén értékelve, ami pontosan ott van, ahol most van. Ezzel szemben egyre jobban látható, hogy a többiek voltak messze-messze túlértékelve, azaz ismét csak fel lehet nézni, hogy mekkora hazugság volt az eddigi "bezzeg országokra" mutogatás. Egy nettó hazugság. Kölcsönből éltek, sokkal több kölcsönből, és ez nem volt finanszírozható, csak a gyarmatok kizsákmányolsából. Ahogy ez megszűnt, a belső erőforrások elapadtak, onnantól teljesen jogos az "összeomlásuk", vagyis a recesszióba süllyedésük, más szavakkal a valóság felismerése, hogy mire képes önerőből az adott ország.

Most árazódik ki a virtualitás a rendszerből, és most látható az, hogy Magyarországot is az a hatalmas alkalmazkodó szürke-fekete gazdaság látja el, ami eddig is láthatatlan tudott maradni, viszont biztosítja az emberek túlélését. Ezzel szemben arrafelé nagy a baj, mert az eltunyult, elkényelmesedett életet élők bizony nehezen találják meg azt a módszert, amivel élni és életben maradni bírnának.

Nekünk ebben nincs újdonság, mi már hozzászoktunk, ezért nem számít igazából az, hogy mit mutat a GDP, meg egyéb barom mutatók jegyzéke. És erre most már szép lassan máshol is kezdenek rájönni...