Re: ds
Előzmény: #447492Ennek a vizsgálatnak nem lesz bonyolult a lefolytatása és az eredmény is előre borítékolható: A külföldi bankok akciója ez, amelyben folyamatosan nagy mennyiségben adják a forintot EUR és CHF ellenében.
Az, hogy ennek az az oka, hogy nincs devizahitelezés és a törlesztés miatt ez folyamatosan gyengítő hatású - az most mellékes. Ahogy az is, hogy eddig éppen azért volt "erős" a forint, mert folyamatosan adták el a devizákat a forint vásárlás érdekében, vagyis pusztán azért volt ilyen "erős" a forint eddig, mert állandó vételi nyomás alatt állt éveken keresztül. Paradox módon tehát ha kivonjuk a rendszerből az elmúlt évek devizahitelesítését, akkor is az jönne ki, hogy a mostani árfolyam a reális, vagyis nem kell ahhoz külön gyengíteni a forintot, hogy ezen a szinten legyen, hiszen nem is lehetne máshol, ha a normál piaci folyamatokat nézzük. Annak alapján pedig ez a mostani árfolyam tulajdonképpen nem is rossz.