Regisztráció Elfelejtett jelszó
Hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Re: nincs cím

sbbacsi Előzmény: #446640

Valami ilyesmiről írtam én is.

Termelni (vagyis gazdasági növekedést produkálni) kétféleképpen lehet olcsón:

Hitelből vagy valóban olcsón.

Utóbbira nincs egy ideje megoldás, mivel ilyen energia-, nyersanyagárak és készletek mellett láthatóan nem megy. Ehhez valami elég nagy technológiai bumm kellene.

Az előbbi sem megoldás, látjuk. A távol-keleten 5Ft-ért összerakott autókból és plazma TV-kből a nyugatiaknak nehezen lesz olyan bevételük, amiből mindenkinek fussa mindenre és fogyasztanak bőséggel. Ráadásul már nem csak nekik kéne, hanem a kínai munkásnak is. Marad a hitel. A kör bezárult.

Vagy kevesebb jut kevesebbeknek. Lásd infla, munkanélküliség.