Sajnos az elit már mindenhol ott van és úgy próbálnak beállítani dolgokat, hogy az a kis ember érdekét képviseli.
Sajnos az elit már mindenhol ott van és úgy próbálnak beállítani dolgokat, hogy az a kis ember érdekét képviseli.
Ez valahogy sejthető volt.
Kevés olyan kommunikáció zajlik a neten, amely nem egy szűk érdekcsoport ilyen vagy olyan érdekét szolgálja.
https://pcforum.hu/hirek/24130/kiderult-a-bitcoin-...
na jha :D:D
A bitcoin nagyon volatilis volt az elmúlt években, a múlt hónapban pedig 58 000 dollárról 48 000 dollárra zuhant az árfolyama. Korábban kevés kriptoeszköz volt csak forgalomban, ma viszont már több száz, és köztük sok olyan, amely hasznosabb és környezetbarátabb a bitcoinnál.
A blokklánc a kriptoeszközök mögötti háttértechnológia, amely egy elosztott digitális főkönyv a virtuális tranzakciók nyilvántartásához. Tulajdonképpen egy adatbázis, amely nem egy központi szerveren, hanem számítógépek globális hálózatán van elosztva.
Eswar Prasad szerint a bitcoin nem használja ki elég hatékonyan a blokklánc technológiát. A kriptoeszköz tranzakció-validációs mechanizmusa környezetromboló és nem skálázható túl jól. Egyes felmérések szerint a bitcoin karbonlábnyoma megegyezik Új-Zéland teljes kibocsátási értékével.
Prasad szerint sok kriptoeszköz hatékonyabban használja ki a blokklánc technológiát, mint a bitcoin. A professzor szerint a technológia idővel teljesen átformálja majd a pénzügyeinket, és olyan hétköznapi tranzakciókat is, mint a ház- vagy autovásárlás.
Mivel a bitcoin nem használtható közvetítőeszközként, a szakember úgy gondolja, hogy a jövőben sem fog majd többet érni, mint amennyit a befektetők beleképzelnek.
Ráadásul a központi bankokat is megihlették a kriptoeszközök, így a közeljövőben hasonló technológián alapú digitális jegybankpénzek kibocsátása is várható. Az új virtuális fizetőeszközök olcsóbb fizetési lehetőséget jelentenek, és olyan embereket is be tudnak kapcsolni a pénzügyi körforgásba, akik korábban nem fértek hozzá a banki szolgáltatásokhoz.
A bitcoin ? lehet szeretni, vagy nem szeretni - egy olyan forradalmat indított be, amelyből közvetlenül, vagy közvetve mindenkinek előnye származik majd.
Lehet ám, hogy nem rejtély, hanem szándékosan akartak mítoszt építeni köré.
Tutorial here: https://bit.ly/31QV762
Hát röhögök azóta is, hogy ez bazzeg egy ennyire kinyomozhatatlan kurva nagy rejtély volt, miközben ott üldögél a csávó Floridában 57 milliárd dolláron , de nem tűnt fel senkinek...
ha nem tartod, nem lehetsz gazdag XD :D
meki ráérzett a trendre :)
:DDDjöhet a c terv :))
Ba +++ A világ tényleg megőrült.
Nem csoda, hogy az amerikaiak már nem is akarnak dolgozni, annyi pénz van odakint.
https://index.hu/gazdasag/2021/11/29/omicron-kript...
Na bazz, itt az Omnikron rally.
de hát (bit)coinokat azért jó venni, mert abból csak véges számú van és nem lehet korlátlan mennyiséget előállítani belőle , mint a FIAT pénzből...
Erre mondtam régen, hogy épp a bitcoinból nem, de végtelen féle coin-t lehet előállítani.
Hihetetlen, hogy már minden szarra létrehoznak egy Coint :)
Én úgy látom, hogy kb. a gőzgép feltalálása óta ugyanaz a paradigma uralkodik.
Volt egy első globalizációs hullám, az 1880-90-es évektől, ez két világháborúba torkollott.
Érdekes lenne összevetni, hogy valaki, aki 1890-ben született az 1945-ig több vagy kevesebb változást élt meg, mint mai kortársa?
Az 1905-1945 közötti időszak hozott nagyobb felgyorsulást/felfordulást, többek között az atombomba feltalálásával, vagy az 1980-2020 közötti időszak a számítástechnika elterjedésével?
Míg a korábbi globalizációs hullám az emberek külső szabadságát támadta, addig ez a globalizációs hullám már a belső szabadságot kezdi ki.
"Csacsog a felszín, hallgat a mély":
A változások a felszínen gyorsnak tűnnek, de eközben a mélyben uralkodó paradigma változatlan és most már egy olyan közegben működik, ahol erősen korlátosak az erőforrások.