Regisztráció Elfelejtett jelszó

USA részvények

a FED taperol vagy nem taperol

#877935 Koffein Előzmény: #877911

szóval azt sugallják, hogy most ezzel nem kell foglalkozni, mert nincs napirenden...

S&P500

#877807 TrendMan Előzmény: #877781

Nézd csak!

Épp addig zárt vissza zárásra, mint az európai záráskor ahol volt.

Ez valami rejtélyes törvényszerűség?

S&P500

#877781 TrendMan

Eladtam az értékes shortokat.

Lehet, majd fogom a fejemet?

Ha kiesik a 4.330-4.380 range-ből, akkor alatt a feneketlen mélység.

Alibaba -50%

#877569 Koffein Előzmény: #877567

Teljesen egyetértek. Ez részemről csak rövidtávú spekuláció, lehet ma ki is stopolnak, mert a honkongi tőzsdén ma is beleadtak... eddig 159 megtartotta s innen fordult, ezért is csippentettem bele... ha innen beszakad, akkor nincs kizárva, hogy célkeresztbe veszi a 130-at...

Alibaba -50%

#877568 TrendMan Előzmény: #877567

Nem lehet, hogy ez egyfajta pro-aktív válságmegelőzés?

Jobb, ha saját kontroll alatt a részvényárak racionális mértékben csökkennek, mint ha krízis-üzemmódban alj nélkül zuhannak ...

Alibaba -50%

#877567 matgab Előzmény: #877555

Hát nem tudom... Igazából egy kicsit ez széllel szemben pisilés.

Abnormális a mai viágban (régen nem az volt azért), hogy egy ilyen részvénynek 19-es P/E-je legyen, de ez speciel nem véletlenül ennyi. A kínai állam az bármikor rekvirálhat akár egy ekkora céget is. Vagy megint kidob rá egy néhány milliárd dolláros büntetést.

Nem értem a kínai államot, hogy a kínai részvények árfolyamát tudatosan tolják lefele.

Illetve egyféleképpen logikus: ha maga a kínai állam kezdte el shortolni az összes amerikában is bevezetett részvényét. Így gyakorlatilag kurva sok pénzt nyernek el a nyugati befektetőktől és a kínai cégeket is egyre inkább arra ösztönzik, hogy ne az usa-ban kereskedjenek velük, hanem menjenek át Hong Kongba és Kína végre méltó szerepet töltsön be a tőkepiacokon is...

És ha ezt innen nézzük, akkor itt még csúnya meglepetések lehetnek. Arról nem is beszélve, hogy ezek miatt (és a megbízhatatlan kínai jelentések miatt) a SEC-nek is fogy a türelme...

Alibaba -50%

#877555 Koffein Előzmény: #877156

Húztam egy újabb baba szelvényt, lássuk, harmadjára kihúzzák-e... habár a viharfelhők sűrűsödnek...

Waiting for this entry to be confirmed | We Bare Bears | Know Your Meme

S&P500

#877544 TrendMan

Húzogatja, húzogatja, aztán meg utánaereszti.

Egészen addíg, ami eljő a hó vége és akkor felrántja!