Regisztráció Elfelejtett jelszó

USA részvények

#reddit

#869774 Koffein

most olvasom megtalálták a SKT-t is.. olyan nagyot nem tudtak tépni, csak +20% ... az azért látszódik, hogy nem tudják megismételni a GME akciót, húznak pár 10%ot, majd behal a lendulet..

Gyönyörű, akkor minden i…

#869674 matgab Előzmény: #869658

Gyönyörű, akkor minden igazán gazdag létre fog hozni egy alapítványt, ami majd nem adózik sehogy (és öröklési illetéket sem kell utána fizetni). Lángész ez a Biden! :-D

Gazdagadót vetnének ki J…

#869658 TrendMan

Gazdagadót vetnének ki Joe Biden elnöksége alatt - Ezermilliárdokat remélnek az intézkedéstől

A kiadott sajtóközlemény alapján a törvényjavaslat úgy teremtene igazságosabb gazdaságot, hogy közben a háztartások 99,95%-ának terhei nem növekednének. A törvényjavaslat értelmében évi 50 millió dollár és 1 milliárd dollár közötti vagyonra vetnék ki a 2%-os adót, illetve egy 1%-os pótadót az 1 milliárd dollár fölötti vagyonra.

Az ultragazdagok és hatalmasok saját javukra manipulálták a szabályokat, olyan mértékben, hogy jelenleg a legfelső 0.1% alacsonyabb effektív adókulcs alá esik, mint az alsó 99% és a milliárdosok vagyona pedig 40%-kal magasabb, mint a COVID-válság előtt

? írta Warren közleményében

A törvényjavaslat számos adóelkerülés elleni intézkedést is tartalmaz, mint például az adóellenőrzések körének bővítése vagy 40%-os büntetőadó kivetése azokra, akik 50 millió dollár fölötti vagyonnal rendelkeznek, de lemondanak amerikai állampolgárságukról. Továbbá plusz forrásokkal segítenék az adóhatóság szerepét betöltő IRS működését is.

A sajtóközleményben feltüntetett előzetes számítások szerint a vagyonadó 10 év alatt legalább 3000 milliárd dollár bevételt jelentene és 1%-kal növelni az ország GDP-jét évente. A számítások szerint az adó 2023-ban nagyjából 100 ezer amerikai háztartást érintene.

gémer ipar

#869638 picirigo Előzmény: #869623

"Mondjuk erre az amazonra ráférne egy splt, konkrét összegekért elég nehéz vvásárolni".....vagy több pénz!!!! :))))

gémer ipar

#869623 Fornit Előzmény: #869596

Ezek közül a Playtika-ban volt pozicióm, sose túl szerencsés, kétszer is kivágtam minuszban, legutóbb csütörtökön 29,30-on, azelőtt kb majdnem nullában. Most megint 31 felett van.

Most vettem Amazont az előbb. Hátha megindul akár az 50 napos ma-ig, akár rést tölteni (3245-ig). (Mondjuk erre az amazonra ráférne egy splt, konkrét összegekért elég nehéz vásárolni)

Azért esnek jobban, mert…

#869599 Koffein Előzmény: #869597

Azért esnek jobban, mert főként speki pénz áramlik ezekbe. Ha jön egy kis korrekció, akkor sokkal jobban adják ezeket. Persze, sztoritól is függ... itt van a Lucid, kijött a hír, hogy megállapodtak feleződött... ettől még 10szerezhet egy jó sztorival, majd az elkövetkező 5évben, de rövid távon csapkodást várnék...

Igen, szinte csak azokat…

#869597 Fornit Előzmény: #869595

Igen, szinte csak azokat tartok, +pár "normál" részvény. A múlt héten több mint 30 instrumentumot tartottam, de a diverzifikáció sem segített sokat, mindet adták elég rendesen.

Igazándiból nem értem, miért esnek ennyire, sok cég ha hagyományosan jönne be a 20 alatti árfolyam már a kezdő napon felejtős lenne benne a mostani ipo-kat látva. Egy kicsit megtrimmeltem a portfoliomat 2/3 rv 1/3 cash, biztos megint csináltam valami olyasmit, mint a skillz eladás 11,3-on.

Nekem február közepén le…

#869595 Koffein Előzmény: #869594

Nekem február közepén lehetett a csúcs, de hó/hó alapján nőtt a portfólió érték és nem csökkent, ha év/évet nézek, akkor +80%, de ezzel se vagyok elégedett, mert jobb is lehetne, ha kevesebb pozim lenne...

Írtad, hogy SPAC-ekbe utazol, ezek azért többszöröztek az elmúlt időben, így jobban is tudnak esni, mint az átlag...

Hát ath pont karácsonyko…

#869594 Fornit Előzmény: #869590

Hát ath pont karácsonykor volt benne, ahhoz képest esett 20%-ot. Ekkora drawdown 2 hónap alatt azért ütős, legalábbis nekem. YTD meg -14% ez az év.

Öröm az ürömben, hogy így is ez a februári a mindenkori 3. legmagasabb záróértékem.

Mihez képest esett? Az é…

#869590 Koffein Előzmény: #869584

Mihez képest esett? Az én egyenlegem is kevesebb, a csúcshoz képest, de még mindig magasabb, mint ahogy állt jan. 31-én :)

#fckwallstreet #to_the_moon

#869477 Koffein

kezdődik :)

GME tegnap ment 100%-ot, afterbe +96%

AMC csekély 100% pár nap alatt...


Corsair

#869413 Koffein Előzmény: #869411

ép most reggeliben nézegettem a részvényeket és egy olyan gondolat fogalmazódott meg benne, lehet most érett be a korrekció?

Tegnap kezdte a kriptó, ami ma folytatódik, most meg minden túlhúzott rv esik... szóval, nem csodálkoznék, ha valami szakadás féleség jönne...