Regisztráció Elfelejtett jelszó

Bolygónk, a Föld

mikroműanyag lebontás

#868061 TrendMan Előzmény: #868034

Mindeközben Elon Musk már tervezi, hogyan vonják ki a levegőből azt a rengeteg CO2-t is, amit az előző posztban említett mikroműanyag eltávolító eljárás majd felszabadít annak lebontásából és ráterhel a légkörre:

Elon Musk 100 millió dollárral jutalmazza a legjobb szén-dioxid-kivonó eljárást

A Tesla alapítója csütörtökön jelentette be tervét a Twitteren, hozzátéve, hogy a részletekkel jövő héten jelentkezik.

Am donating $100M towards a prize for best carbon capture technology
? Elon (Musk) January 21, 2021

A kibocsátott üvegházhatású gázok "befogása" a klímaváltozás megfékezését célzó tervek nagy részének egyik kulcseleme, ám mostanáig csupán kis előrelépés született az ilyen technológiák kidolgozás terén, mivel a hangsúly sokkal inkább az emissziócsökkentésen van.

A Nemzetközi Energiaügynökség a múlt év végén arról számolt be, hogy éles növekedésre van szükség a karboneltávolító technológiák alkalmazásában, amennyiben az országok el akarják érni a zéró nettó kibocsátást.

újra megkongatták a harangot

#868060 TrendMan Előzmény: #868052

Nincsen gond.

A klímaváltozás nem a gazdagokat érinti, a szegényekkel meg a természettel senki nem törődik.

A gazdagok már vásárolják az Új-Zélend körüli szigeteket, ahol majd jól túlélnek.

fordulópont: 2050

#867886 Koffein Előzmény: #867874

Sajnos, annyi virágom nincs, hogy a naponta a kávézaccot ráöntsem. De, nem kapszulásat fogyasztok, hanem a klasszikus kotyogósat. :)

Na meg az elhasznált sütőolajat szoktam leadni...

Valóban, annyi negatív h…

#867885 TrendMan Előzmény: #867883

Valóban, annyi negatív hír van, hogy már lehet, hogy ellenkező hatást váltanak ki.

Érdekes ellentmondás, hogy miközben a problémát a gazdaság (ipar, kereskedelem, mezőgazdaság) teljes spektruma hozta létre, most mégis úgy tűnik, hogy az egyes embert kapacitálják a cselekvésre.

Vezető kutatók kongatták…

#867883 TrendMan

Vezető kutatók kongatták meg a vészharangot a Föld állapota miatt

Tömeges fajkihalásra és klímaválságra figyelmeztettek a világ vezető kutatói. Legújabb jelentésükben arra hívták fel a figyelmet, hogy a világ nem képes felfogni a biodiverzitás elvesztése és az éghajlati zavarok okozta veszélyek mértékét.

A tanulmányt készítő 17 szakember úgy véli, hogy a bolygó sokkal rosszabb állapotban van, mint ahogyan azt a legtöbben - köztük kutatók is - gondolják - olvasható a The Guardian brit napilap online kiadásában.

"A bioszférát és minden életformáját - beleértve az embereket - érintő veszély mértéke valójában olyan nagy, hogy nagyon nehéz felfogni, akár még a jólinformált szakembereknek is" - írták a Frontiers in Conservation Science című tudományos lapban megjelent jelentésükben, amely több mint 150 korábbi tanulmányt vizsgált.

A természetes világ lerombolása és a hatások megjelenése közötti késedelmi idő miatt az emberek nem ismerik fel, milyen nagy a probléma - érveltek a tudósok.

Arra figyelmeztettek, hogy a klímaváltozással összefüggő tömeges elvándorlás, a járványok és a források miatti konfliktusok elkerülhetetlenekké válnak, hacsak nem születnek sürgősen intézkedések.

A probléma kezeléséhez messzire mutató változtatásokra van szükség a globális kapitalizmus, az oktatás és a nemek közötti egyenlőség terén.

A jelentés hónapokkal azután született, hogy a világ nem teljesítette a biológiai sokféleség védelméről szóló egyezmény által elfogadott stratégiai tervben megfogalmazott, 2020-ig elérendő célok egyikét sem.

A jelenleg helyzet alapján a világ nagyjából egymillió faja kihalhat a következő évtizedekben egy ENSZ-jelentés szerint.

A klímavészhelyzet hatásai sokkal evidensebbek, mint a biodiverzitás csökkenéséé, a társadalom mégsem képes visszafogni a károsanyag-kibocsátást.

"Úgy véljük, hogy amint az emberek megértik a probléma nagyságát és közelségét, nyilvánvalóvá válik, hogy sokkal többet kell tennünk az olyan egyéni akcióknál, mint például a műanyaghasználat csökkentése, kevesebb hús fogyasztása vagy a kevesebb repülés. Nagy, szisztematikus változtatásokra van szükség, méghozzá gyorsan" - mondta Daniel Blumstein, a Los Angeles-i székhelyű Kaliforniai Egyetem tudósa.

fordulópont: 2050

#867874 TrendMan Előzmény: #867867

Én most nagy újítást vezettem be: A kávézacc jelentős részét szobanövényeknek adom.

Ezzel egy pozitív visszacsatolást remélek elérni, mely alapvetően fordítja majd meg a környezeti tendenciákat:

(1) A kávézacc nem kerül a szemetesbe, nem szennyezi a környezetet

(2) A növények ettől jobban fejlődnek, több széndioxidot tudnak megkötni, mely csökkenti a globális (vagy a lokális) felmelegedést.

Nem tudom ezzel a bolygó szintű tendenciákat meg tudom-e fordítani, de remélem.

fordulópont: 2050

#867867 Koffein Előzmény: #867865

Alap a szelektív gyűjtés, ami engem frusztrál, hogy nem lehet a műanyag, sörös, boros, pezsgős üvegeket visszaváltani. A legtöbbje eldobható, meg a hiperekbe is leépítették a visszaváltó helyeket...

Vidéken az van, hogy komposzt, csak már nem annyira trendi..

fordulópont: 2050

#867865 TrendMan Előzmény: #867864

Ezeket a híreket azért írják, hogy Téged végre cselekvésre bírjanak, de nem erre gondoltak.

Mi újság pl. a háztartási hulladékoddal, nincs ezen a téren valami innovatív ötleted?

fordulópont: 2050

#867864 Koffein Előzmény: #867860

Nem tudom, hogy ki miként van ezzel, minél több klíma hírt olvasok, egyre jobban azt érzem, hogy ha 30-50 év múlva, így is, úgy is beledöglünk a saját xarunkba, akkor miért nem veszünk fel hitelt, körbeutazni a világot, orgia orgia hátán, gyors autók, nők, majd a végén jöhet a kötél... XD :D

nemi betegség, vagy környezettszennyezés?

#867810 TrendMan Előzmény: #867807

Így már értem!

Semmi szükség műanyagevő baktériumokra, ha újra el tudják adni őket!

Ügyes!

Még nem tudom, hogy ez most pozitív vagy negatív hír, de határozottan ügyes megoldás.

nemi betegség, vagy környezettszennyezés?

#867807 Fornit Előzmény: #867805

"és arra sincs módszer, hogy újrahasznosítsák azokat"

Ezek az ausztrál fiatalok még nem olvasták ezt a hírt akkor:

https://www.vg.hu/kozelet/kozeleti-hirek/hasznalt-...

Ez a cikk viszont több kérdést is felvet nálam:

1- Honnan szerezték be ezt a mennyiséget, 345.000 darabot, hogyan lehet egyáltalán ennyit összegyűjteni?

2- Ki munkálkodik a recycling részlegen kilónkénti 17 centért?

3 - Ezek szerint kilónként jóval 17 cent alatt szerezték be a használtakat. De annyiért ki gyűjtögeti őket?