Regisztráció Elfelejtett jelszó

NŐK & FÉRFIAK

gender kártya

#868007 TrendMan Előzmény: #868006

Ez a hölgy szeret lovagolni?

Trendeken?

A világ tele van ilyen divat-huszárokkal és divat-huszárnőkkel, akik felülnek az aktuális divat hullámra egy kis aktuális népszerűségért és pénzért. Ezt is a közösségi médiának köszönhetjük.

Valódi értéket teremteni persze sokkal nehezebb.

Én viszont javaslom, hogy a sakktáblán a király léphessen éppen úgy, mint a királynő, mert így annak sokkal nagyobb a hatalma!

Gondolkodtatok már rajta, hogy a sakktáblán a király miért ilyen statikus?

Ketteske, Viiigyázz! Alakzatba lépj! Iiiiindulj!!!

#867710 matgab Előzmény: #867705

én ezt nem értem. Miért nem egyes és egyes számú szülő?

Mert ugye aki a kettes számot kapja, az úgy érezheti, hogy degradálva lett második számú tartalék szülőnek...

Másrészről már maga a szülő fogalmát is le lehetne törölni. Eleve szülni csak a nők tudnak, tehát férfiakra azt mondani, hogy ő szülő, az szinte teljes képtelenség. Másrészről ha már LMBTQ (vagy mi a phasz), akkor a szülő megnevezés helyett sokkal helyesebb lenne a nevelő kifejezést használni. Bár sok szülőnek (vagy minek is nevezzük őket) neveletlen a gyereke, tehát rájuk ,meg azt nem lehetne mondani , hogy nevelő.

Esetleg lehetne hívni alanyhoz kapcsolodó humanoid személy 1-nek és 1-nek hívni a nagyon anakronisztikus szülő megnevezés helyett

Mitől asszonyság egy asszonyság?

#867292 Koffein Előzmény: #867215

úgy látom, hogy Karikó Katalint nem érdekli az asszonyság kifejezés, a liberális médiát annál is inkább

„Az egyik volt tanítványom, aki most a Lenox Hill kórház Netflix műsorának főszereplője, azt mondta, hogy soha ne reflektáljak semmi ellenem szóló kommentre, ne keveredjek bele mások vitájába, az mind csak ZAJ. No comment és elül a vita, majd találnak a ráérők új problémát. Tehát nem szeretnék nyilvánosan semmilyen nyilatkozatot tenni asszonyság-ügyben. Bármit mondok is, az lesz belőle, hogy nem a miniszterelnök szavain rágódnak, hanem az enyémen.”

amúgy teljesen igaza van

"De ha örülnének, hogy én is magyar vagyok, egy nyelvet beszélünk, hát jó lenne. Tegnap írt egy magyar professzor New Jerseyből, hogy neki köszönik a beoltottak a vakcinát, mert róla tudják, hogy magyar, és olvasták, hogy a vakcinát egy magyar nőnek köszönhetik.”

„Hát hadd örüljenek az emberek mindenfelé, sajnálom, hogy éppen az otthoniak nem tudnak örülni”.

https://www.szeretlekmagyarorszag.hu/hirek/kariko-...

-- ... azonképp itt a Földön is. Áwomen !!!--

#867278 Koffein Előzmény: #867260

ha meg 100%ban gender semlegesek akarunk lenni, akkor mondjunk Á -t? vicc :D

már jönnek is a mémek :)

A képen a következők lehetnek: , szöveg, amely így szól: „U.S. House of Representatives Americans struggling due to Covid ockdowns "AWOMEN" Gudim.”

-- ... azonképp itt a Földön is. Áwomen !!!--

#867260 TrendMan

Semmi gond, itt van máris a következő téma:

https://telex.hu/kulfold/2021/01/05/amen-awomen-eg...

Komolyan, a járvány közepén a jólét olyan magasságokat ér el, hogy ilyesmivel kell foglalkozni? Vagy a butaság? Vagy az önzés?

Komolyan mondom, ezeket a témákat nem is a nők tolják (na jó, sokszor a feministák igen... ) Sokkal inkább különféle politikai haszonlesők, akik ezzel akarnak nézettségre, hallgatottságra, látogatottságra szert tenni..)

És igen, internet és média nélkül az ilyen témáknak esélyük nem lenne bekerülni - akár csak átmenetileg - a köztudatba.

Ergo le lehet vonni a következtetést:

A normális gondolkodás az információs kor áldozata lett!

Ámen!

Mitől asszonyság egy asszonyság?

#867215 matgab Előzmény: #867212

Nem volt okos megnevezés az asszonyság, de valószínűleg vihar a biliben.

Asszony? Az. Csak a mai polkorrekt világban nem lehet négernek hívni a négert, zsidónak a zsidót, cigánynak a cigányt. Mert azt gondolják, hogy a néger legyen fekete, mert azon nem sértődik meg, a cigány legyen roma, mert azon nem fog megsértődni és a zsidót meg ne is lehessen megemlíteni, mert ha igen az rasszista...

Azért durva, hogy mennyit változott a világ mondjuk a 90-es évek óta, amikor történelem tanáron azt merte anno mondani az egyik gyereknek, hogy bizony a gyermek ősei 200 évvel ezelőtt még biztos , hogy nem Magyarország területén éltek... És akkor ez nagyon fel sem tűnt senkinek - bár én megjegyeztem- de ma már ezért biztos kirúgnának egy tanárt, de lehet még börtönbe is tennék.

Mitől asszonyság egy asszonyság?

#867213 Koffein Előzmény: #867212

hallottam, nem is tudom rádióba vágták be, vagy a tv-ben, de már akkor éreztem, hogy ez probléma lesz, ez a megnevezés :)))

szerintem direkt rájátszik ov, hogy a médiát leuralja...

Mitől asszonyság egy asszonyság?

#867212 TrendMan

https://telex.hu/belfold/2021/01/04/nem-csak-a-vil...

Attól, aki mondja?

Vagy attól, hogy hány kg?

Vagy egyszerűen csak vidéki vagy régies?

Rasszista-e vagy?

Furcsa-e, ha a falusi 69 éves Julcsi nénit valaki asszonyságnak hívja?

És, ha a Nóbel-díjas tudóst?

Igaz-e, hogy az asszonyság megfelelője az uraság?

Vagy ez az egész lényegtelen és politikai szélcsinálásból dobják fel a témát?

Szerintetek a nők értik …

#866751 TrendMan

Szerintetek a nők értik az iróniát?

Volt már erre példa?