Regisztráció Elfelejtett jelszó

USA részvények

Lemaradtál a Tesláról?

#863195 matgab Előzmény: #863153

eléggé odab@sztak a Litiumos cégeknek ma. Ez vajon a Tesla nyilatkozat hatása?

LAC: -13,6%

ALB: -11,5

SQM: -10,4

De a Cannabisos cégek , az arany/ezüst bányák és az elektromos autógyártók részvényesei sem boldogok ma...

Lemaradtál a Tesláról?

#863153 matgab Előzmény: #863119

Azt hiszem a GM nagyon benyalta ezt a Nikolát...

https://www.portfolio.hu/befektetes/20200921/azonn...

A Hindenburg rájött, amit mindenki sejtett, hogy kva nagy kamu az egész. Most az alapító ügyvezető , amikor eladták a GM-nek a nagy semmit elegánsan lelép. A GM meg elhitte az exceleket, a lejtőn leguruló maketteket és egy csomó pénzt beleölt.

És most mikor odamennek az embereik, akkor látják majd , hogy egy-két látványterven és félkész akkumlátor próbálkozáson kívül semmi sincs a cégben. Ezt egy ideig nem fogják beismerni és megpróbálják a szart elkenni, de előbb utóbb bukni fog a GM vezérigazgatója is emiatt.

Lemaradtál a Tesláról?

#863119 matgab Előzmény: #863093

kicseszett Gamestop...

Amíg tartottam éveken át addig folyamatosan esett... Mostanában meg ő a rekord emelkedő...

Lemaradtál a Tesláról?

#863045 Koffein Előzmény: #863038

ha 2-3nál még nagy a kockázat azt mondani, hogy tyűűű de jó lesz :)

ugyancsak autótéma, lebontják beszállítókra, közműcégekre is https://www.portfolio.hu/gazdasag/20200911/egy-vil...

habár nem érzem elég részletesnek, daimler, porsch, stb kimaradt s a bmw-t hozza ki nyertesnek, úgy hogy most azt érezni, hogy lemaradt az elektromos versenybe a többiekhez képest...

Lemaradtál a Tesláról?

#863038 matgab Előzmény: #863035

Ebből a NIO az ami még futhat egy nagyobbat, a többi még annál is sokkal kisebb. A NIO-n én is erősen gondolkoztam 2-3 USD között, hogy vegyek-e sajnos nem vettem...

Marha jók ezek a brókercégek, mindig akkor ajánlanak valami részvényt, amikor azok már emelkedtek 30-500%-ot...

Ajánlanák még emelkedés előtt! Áhh akkor nem... Kókler ez mind az utolsó brókertől a JPM, GS-ig bezárólag mind.

a nagy kérdés

#863037 Koffein

esni, vagy tovább emelkedni... tech részvényekről beszél a szaki..

Lemaradtál a Tesláról?

#863035 Koffein

https://privatbankar.hu/cikkek/reszveny/mit-tehets...

Aki lemaradt a Tesla hatalmas árfolyam-emelkedéséről, az még mindig találhat jó alternatívákat, amelyekkel meg lehet játszani az elektromosautó-forradalmat – állítja a Marketwatch. Ilyenek a Nikola – bár ez éppen tegnap ugrott meg 40 százaékkal annak hírére, hogy a General Motors részesedést vásárolt benne. E két említett amerikai cégen kívül csupa kínai gyártó van még a listán.

Négy darab, a Nio Inc (NIO), a Li Auto Inc. (LI), a BYD (BYDDF) és az XPeng (XPEV). Ezek ADR-ek, az az amerikai letéti igazolások formájában forognak az USA értékpapír-piacain.


Gondoltam öszehasonlítom finvizen oszt nem sok infó szerepel az adatbázisba...

https://finviz.com/screener.ashx?v=161&t=NIO,LI,BY...

korrekcióra felkészülni

#862943 Koffein

de szépen levezette az erste :)

"A hírek szerint megint egy új mánia, az úgynevezett YOLO (you only live once = egyszer élünk!) effektus okozta az elmúlt hónapok nagy rally-ját. A piaci szereplők látva a nagy emelkedést néhány technológiai részvényben hatalmas vételi opciós pozíciókat építettek ki, ami valójában egy tőkeáttételes pozíció. Nevezetesen a kiírónak folyamatosan fedeznie kell a nyitott pozícióját, amit úgy ér el, hogy a lehívási árhoz közeledve egyre több részvényt vesz. Vagyis ilyen értelemeben, egy ilyen abszurd piacon, mint amilyet az elmúlt hónapokban láthattunk, ez gyakorlatilag egy tőkeáttételes pozíciónak minősül, ami húzza fel az árakat. Ezek a pozíciók többek között néhány nagy technológia részvényre (pl: Salesforce, Google, Amazon, Facebook, Netflix) koncentrálódtak. Míg tavaly augusztusban a vételi opciók értéke 2 milliárd dollárra rúgott a hét legnagyobb technológia részvényben, addig idén ez mintegy 10-szeresére növekedett. A fent leírt jelenséget (tőkeáttételi hatás) hívják gamma kiszorításnak, ahol a gamma az opció árának növekedési sebessége. Persze ez csak akkor működik, ha amúgy is emelkedni akarna a részvény valamilyen oknál fogva, azaz az eladók száma limitált. Most ez következett be, és a tőkeáttételnek köszönhetően jóval nagyobbat emelkedtek az árak, mint „várható volt”, vagy mint „indokolt lett volna”. Különben a rally mögött sok kisbefektető mellett a Softbank játszott még jelentős szerepet, amely a hírek szerint 4 milliárd dollár értéken épített ki vételi pozíciókat néhány nagyobb amerikai technológiai részvényben. A probléma az ilyen jellegű pozíciókkal az, hogy amíg emelkednek az árak, addig a delta fedezésnek köszönhetően plusz vételi erő van a piacon, míg fordított irányban a fedezeti ügylet visszaépítése szintén felgyorsítja a mozgást. Ezt láthattuk az elmúlt napokban az amerikai piacon a technológiai részvényekben, ahol nagyobb áreséseket láttunk. Ez persze azt sugallja, hogy a farok csóválja a kutyát, de nem. Fontosak a fundamentumok, amire a nyájas olvasó azt mondhatja, hogy ezek a részvények nagyon drágák. Ez szerintünk is így van, de ne feledjük, hogy a kiváltó ok a rengeteg pénz, amit a Fed nyomatott, vagy éppen az amerikai állam a költségvetés rovására szétosztott. Így – miközben azt gondoljuk, hogy az elkövetkező két hónap inkább a korrekcióról fog szólni – azért azt is gondoljuk, hogy lesznek emelkedések ebben a korrekcióban. Ugyan ma Amerika zárva van, de talán ez is segít, hogy kicsit emelkedjenek ma az európai piacok, ahol a fent említett lufi meg sem jelent. Ugyanakkor az elkövetkező időszakban az emelkedéseket alapvetően vételi pozíciók zárására használnánk."


etsy

#862915 Koffein

Úgy néz ki, hogy a Tesla nem került be az sp500ba, de ellenben bekerült az Etsy, Teradyne, Catalent és a kikerülök H&R Block, Kohl's, Coty

https://edition.cnn.com/2020/09/04/investing/tesla...

időközben after hoursben a tesla -7%ot esett, az etsy +5%ot ment..

nézem az etsyt, azt a betyáros mindenségit 110 felett? utolsó emlékem, hogy tizen, huszon dodón forog... direkt rákerestem kbc-n, és először s utoljára 2015ben volt elemzés róla, amikor piacra lépett... :-/ habár ez is olyan cég, ahol a kis mütyürjüket eltudják adni az amatőr kézművesek, festők, ami bevételt generál mindkét félnek... habár a jelenlegi szinteken túlértékeltnek érzem...

nézőpont kérdése, hogy h…

#862914 Koffein

nézőpont kérdése, hogy hol tart a bika piac... lehetne játszadozni a grafikonnal, csatorna, támaszok stb...

https://pbs.twimg.com/media/Eg_5SwvXsAAdzzp?format=jpg&name=large

az elmúlt pár nap tanuls…

#862911 Koffein

az elmúlt pár nap tanulsága, a szétcsapott részvények stagnáltak, az óriásira fújt sztárrészvények szakadtak, de a harmadik napon "buy the deep" huligánok elkezdtek vásárolni...

vix vs sp500

#862905 Koffein

el is kerülte a figyelmem, a vix index már a múlt héten bejelzett, a szemfülesek akár teríthettek is az eufóriába... pár napnyi megerősítés után, volt kb 2-3 nap amikor még mindent megvettek... de ilyen felajzott hangulatba, ki hisz a szemének? :)

https://tvc-invdn-com.akamaized.net/data/tvc_131633c382930fabde6ab3e137b06318.pnghttps://invst.ly/s0wnw

A hozzászólásom után vol…

#862904 Fornit Előzmény: #862896

A hozzászólásom után volt 260 alatt is, de nem vettetek mi? Pedig szóltam:)

Én eladtam a Veevát, már…

#862896 Fornit Előzmény: #862874

Én eladtam a Veevát, már csak 8 pont maradt a nyerőből, ami nemrég még 45 volt. ( a 261,5 felett zárás garantált ezek után)

Tegnapelőtt ez lehetetlennek tűnt, pontban többet esett, mint márciusban. (vagy csak annyit)

ha matgab eladja a micro…

#862874 Koffein Előzmény: #862858

ha matgab eladja a microsoft részvényeit, akkor holnaptól jöhet egy újabb mikulás rali karácsonyig :)

most sok tényezőt lehet látni, óriásira fújt tech lufik, politika, vírus, hidegháborús helyzet, szóval én esésre számítok a választásokig, amíg ki nem derül, hogy biden mennyire gondolja komolyan a cégek szívatását...

ha trump nyer, akkor marad az adókedvezmény, meg jöhet a további kifeszített emelkedés... de azt is látni kell, hogy a cégek többsége trump ellen van, ezért is bojkottálják közösségi média platformokat, hogy nyomást gyakoroljanak rájuk (erről a jelenségről részletes cikket írt Schiffer) ez alapján, simán bevállalják az adóemelést, meg a többi megszorító intézkedést... ha meg előre le van zsírozva, hogy akkora adóemelés nem lesz, mint ami be van lengetve, a fed tovább önti a pénzt, akkor tovább is mehet ez az eszetlen bulika november közepétől... most én így gondolom, de kitudja, mit gondol a piac? lehet elmennek hosszú7végére oszt nyomnak egy padlógázt keddtől :P