Regisztráció Elfelejtett jelszó

De30 (GDAXI)

Elemzés (M)eglehet

#861624 TrendMan

Olyan pozíciót sikerült felvennem, hogy kétféleképpen is nyerhetek:

1. Beesnek az indexek 3160 alá, anélkül, hogy kiütnék a shortjaimat 3240 körül

2. Szárnyalnak az indexek és mennek tovább fel 3240 fölött is tovább.

Egyedül úgy nem nyerek a felvett pozíción, ha kiütik a shortjaimat 3240-nél, majd beesnek.

Ezért ez a legvalószínűbb Elemzés M. kb. hétfő estig bezárólag.

dax

#861612 Mr. 50% Előzmény: #861610

Szia Lenthor, jó reggelt!


Még nem néztem be ide és előtte néztem különböző idősíkokon a chartot és arra jutottam, hogyha ma ezt felhúznák 13000-ig akkor onnan bizony shortolni kell majd. Nincs már erő és nincs már vásárló/forgalom sem. Ennek bizony esnie kell már.

dax

#861610 Lenthor Előzmény: #861607

Sziasztok, jó reggelt!

Jelenleg kis semleges területen gondolkozik a DAX, hogy vajon felmenjen 13.000 fölé vagy 13.200-13.246 közé, vagy elég volt és induljunk végre lefelé.

A tegnapi gyertya már a gyengülő erőt mutatta, de a döglődő bika is tud egy utolsót rúgni.

Beteszem a szinteket, amire érdemes figyelni!

https://invst.ly/rh1b4


dax

#861607 KB58 Előzmény: #861606

Szia Lenthor!

A mai nap nem volt túlságosan izgalmas. Mondjuk nem is nagyon követtem ma, a tegnapi nap miatt egy kicsit elegem lett a tőzsdéből.

Lehet, hogy a holnapi nap izgalmasabb lesz?


dax

#861606 Lenthor Előzmény: #861597

Lenthor

Ha, 13.000 fölé néz akkor akkor valószínű, hogy felmegyünk 13.200-13.241-re.

------------------------------------------------------------

Nem változott semmi! most is felmehet 13.200-13241-re!

4 órás

https://invst.ly/rgwqu



Elemzés M

#861603 TrendMan

Ha lemegy, akkor fel fog menni, ha meg fel, akkor le,

A 3240 körüli ellenállás ki lesz ütve péntekre!

dax

#861597 Lenthor Előzmény: #861595

Sziasztok, jó reggelt!

Ma sem leszek, de ár a jövőhét is úgy néz ki hogy távol leszek a géptől.

Ha, 13.000 fölé néz akkor akkor valószínű, hogy felmegyünk 13.200-13.241-re.

De, már közelednie kell a fordulatnak és megkezdheti a nagy "C" hullám lefelé!

Talán péntek, vagy hétfő jó nap lenne hozzá! Ki kell várni amikor egyértelmű az esés mert lesz tér lefelé

Ne foglalkozz certivel. …

#861592 KB58 Előzmény: #861591

Ne foglalkozz certivel. Igaz, kevesebb a fedezeti igénye és talán a tartási költsége, de az említett jelentős problémák mellett még számolgatni is kell, hogy az árfolyamhoz képest mennyi a certi értéke és sokszor ki is ütik a kiütési szintnél.

A CFD-nél tisztán látod a vételi és az eladási árfolyamot (spread), be tudsz állítani take profit-ot, stop loss-t, követő stop-ot, stb.). A spread-en kívül vannak még a pozíció tartás költségei (kamat) Hosszabban pozíciókat csak akkor érdemes tartani, ha az alatt sokat megy az árfolyam az irányodba, ellentétes pozíciókat pedig nem érdemes - ez utóbbiról sokat tudnék mesélni, de ezt el kell kerülni.

A Portfolio Global-on USA indexekben, olajban például 00:00-22:00 között, DAX-ban 02:15-22:00 között tudsz kereskedni CFD-vel.

Ne is mond... Másik nagy…

#861591 jati007 Előzmény: #861590

Ne is mond... Másik nagy bukom a xetra leállás volt pár hete... Mikor OTP tl-t kiütötték, arjegyzo sehol, stoppot nem tudtam visszavonni... És az. Egyiket azt eladta.... Jó áron alul.... 1300volt a stoppom O meg 800ert dobta el , másik certit meg ugye kiütötték úgyhogy 300 maradvány.... Jól megszopatott.

Én a Portfolio Global Go…

#861590 KB58 Előzmény: #861586

Én a Portfolio Global Go bárhonnan elérhető online platformot használom (van valamivel jobb felületű, telepíthető verziója is és ha jól tudom, ugyanaz, mint az Erste Netbroker) és csak CFD-vel próbálok kereskedni. Több ezer termék érhető el innen.

Itt találsz róluk információt:

https://trader.portfolio.hu/portfolio-online-tozsd...

https://www.erstebroker.hu/hu/netbroker.html

A certifikátokkal való kereskedésről már régen letettem, az Erste certifikátokkal pedig eszembe nem jutna kereskedni úgy, hogy erre csak 09:00-17:00 között van lehetőség és a legkritikusabb szituációkban gyakran eltűnik az árjegyző vagy éppen leáll a rendszer (lásd a PF fórumokat).

dax

#861588 KB58 Előzmény: #861585

Hát, ha neked sem sikerült az emelkedésben sok nyereséget realizálni, akkor én nem szólhatok semmit. Nagyon bosszantó, mert gyakorlatilag majdnem visszaemelkedtek oda az indexek, ahonnan bezuhantak. Abban reménykedtem, hogy ha a nagy esést a már leírt szerencsétlen módon sikerült végig kihagynom, akkor legalább a visszapattanásban sikerül majd valami nyereséget elérnem. Hát nem sikerült, köszönhetően a folyamatosan lamentáló, hezitálós fajtámnak. Pedig egy jó chart alapján nem lenne művészet elfogadható nyereségre szert tenni, csak fegyelmezettség, következetes kockázat kezelés és higgadtság kellene hozzá. Még az a magasfokú hullámelméleti tudás sem feltétlenül lenne szükséges, amivel te rendelkezel, bár az kétségtelenül óriási előny.


Ti milyen platformot vag…

#861586 jati007

Ti milyen platformot vagy szolgálatot használtok kereskedésre? Én egyelőre OTP és Erste certifikat de folyamat racseszek... Sajnos amúgy én is ülök olyan shortokban amik hát csak veszteség. Plusz ma is nyitottam ami el is vitte egy az egyben a longok zarasanak hozamát. Már csak a maradék short certi 30% minuszat kéne visszahozni

dax

#861585 Lenthor Előzmény: #861584

A nagy esést nagyon elkaptam. Végig tudtam folyamatosan shortolni, minden idők legnagyobb nyereségét hozta.

Az emelkedést közel sem sikerült hoznom. Nem sok nyereséget sikerült realizálnom.

A nagy "C" hullámot ismét jó lenne elkapni, de még nagyon várat magára!

dax

#861584 KB58 Előzmény: #861582

Én meg a nap végén a kapkodással elszúrtam mindent. A lentebbről beragadt DAX és SP shortjaim mínuszát néhány jól megnyitott és lezárt rövid DAX longgal és egy 12981-en megnyitott és jól lezárt DAX shorttal (az SP valamelyes esése mellett) sikerült szinte nullába vinnem, aztán a kapzsiság és a kapkodás miatt gyakorlatilag ugyanoda visszament a mínuszom. Ekkor lezártam mindent rendes mínuszban (ha ezt 1-2 napja teszem, akkor a töredéke lett volna a mínusz, vagy ha időben, pl. stoppal lezártam volna a rosszul megnyitott pozikat). Néha nagyon rövid stopokat használok, néha meg nem állítom be, nem is értem magam.

Ha pedig következetesen azt csináltam volna, amit a chart mutat (és nem vak lettem volna a feszültségtől), akkor most rendes pluszban zártam volna az utóbbi néhány napot.

dax

#861582 Lenthor Előzmény: #861580

12.872 környékén zártam a longokat, nem kellett volna.

Most én sem mertem még nyitni semmit. Pedig, de szeretném már shortolni!