Regisztráció Elfelejtett jelszó

USA részvények

fura az egész piac, én a…

#859333 Koffein Előzmény: #859325

fura az egész piac, én a bynd-en gondolkodtam, hogy el kéne adni, mielőbb beadják, majd kitépik 140ig... ki érti, hogy mi folyik itt?


Bankpapírok mit összeral…

#859325 Fornit

Bankpapírok mit összeralliznak, Huntington +7 % mai aljról, JPM 4,9%. Még az emelkedős napokon is piros gyertyával emelkedtek.

-1%-os SP mellett ki vesz bele így ezekbe?.... gondolom a fed.

szösszenet

#859222 Koffein

azt nézem a finvizen, hogy bennfentesek vásárolják a DBD-t folyamatosan https://finviz.com/quote.ashx?t=DBD&b=2 habár pr is lehet, de azé különböző pozikba lévők vásárolgatják, így ennek kevés esélyt adnék..

SPCE -be is belevettek, habár itt összeget elnézve beetetés is lehet https://finviz.com/quote.ashx?t=SPCE&b=2 hisz Branson most akar kiszállni. friss infók szerint Branson 1milliárd$ értékben adna el, plusz a virgin group 500milla értékbe, hogy mentese a virgin atlanticot...


azt mondják alit és jd.t…

#859218 Koffein
azt mondják alit és jd.t kell venni

https://www.portfolio.hu/uzlet/20200513/ezt-az-e-k...

nem lennék nyugodt, ha véletlenül trámp a nagy háborúsdiba hozna egy olyan törvényt, hogy csakis olyan kínai cég részvényeit lehet venni, amiben tényleges tulaj lesz aki befektet... amint tudjuk a kínai cégekbe külföldi nem lehet tulaj, így ali s társai repülnek a wall streetről, hisz ahogy lk -t is eltávolították, úgy akár alival is megtörténhet...

Lehet nem egy csatornát …

#859078 Koffein Előzmény: #859065

Lehet nem egy csatornát nézünk, a SHOP 100 közelébe se volt márciusba, még 300 alá se nézett be, nemhogy 100 alá :)

Márciusban még titokban …

#859065 Fornit Előzmény: #858990

Márciusban még titokban 100 alatti beszállóban reménykedtem, csak egy kicsit kellett volna a 2018 dec szint alá mennie hozzá.

persze, mert bivaly erős…

#858990 Koffein Előzmény: #858973

persze, mert bivaly erős negyedéve volt.. várható volt, hisz az is webshopot csinált, akinek ezidáig nem volt, q2 is erős lehet... csak hát kérdés, kinek mennyit ér :)

Az a durva, hogy a mai á…

#858973 Fornit Előzmény: #858365

Az a durva, hogy a mai árfolyam tükrében tényleg jó vétel lett volna "olcsóbban" 600-nál.

Adó

#858897 picirigo Előzmény: #858859

Kösz srácok. Én úgy értelmeztem, hogy ha EGT tagállam tőzsdéjén elérhető részvénnyel kereskedsz, amiből oszti jövedelmed származik, azután a kifizető levonja a 15%adót amit a számládon jóvá írnak. Itt nem számít, h volt e 24x minimálbér jövedelmed. Ha viszont EGT n kívül kereskedve kapsz osztit, ott számít a szocho határ!!!

Buffett a légitársaságokat offolta

#858872 Koffein

"Buffet cége, a Berkshire Hathaway a portfóliójából eladta mind a négy nagy amerikai légitársaság részvényeit (Delta Air Lines 11%, American Airlines és Southwest Airlines 10%, United Airlines 9%). A cég beszámolója szerint egyébként az első negyedévben 50 milliárd dolláros veszteséget könyveltek el."

https://index.hu/kulfold/2020/05/03/warren_buffett...

ettől függetlenül nem kell sajnálni az öreget, van cash a cégbe, csupán 137milliárdal fut neki a válságnak...

Adó

#858859 matgab Előzmény: #858850

En úgy emlékszem már nincs szocho fizetési kötelezettség, de a kbc honlapján elég jól összeszedik az adózási tudnivalókat.

Ha USA piacon európai részvények adr-jeivel kereskedsz, az viszont sztem nem egt papírnak számít

Adó

#858850 Ddavid Előzmény: #858849

Ha az ossz Szocho koteles jovedelmed nem eri el a minimalber 24x-set akkor 19,5% szochot kell fizetni a minimalber 24x osszegeig. Tehat ha csak 2,5 egyeb bevetel es 2 nyereseg akkor 350 eze (nem pontos osszeg, csak peldakent) koruli penz mentesul a 19,5% alol. Ha foallasban siman befizeted a szocho maxot akkor csak 15%-os SZJA terhelodik ra. Ez 100% igaz Mo-n ez EGT-n belul szerzett jovedelemre, mivel a dollar alapu instrumentum egy EGT instrumentumot kovet le, de nem EGT tozsden igy az olyan mint a tobbi termek amivel kereskedhetsz ott.
Szerintem non-EGTre is ugyanaz az adozasi szabaly ervenyes mar Szocho szempontjabol, de ennek nezz utana.

Adó

#858849 picirigo

Egy kis segítséget szeretnék kérni.

Ugye ha EGT tagállam részvényét veszem, a levont 15% adón kívül mást nem kell osztalék vagy árfolyam nyereség után fizetnem, vagyis nincs SZOCHO fizetési kötelezettségem(attól függetlenül, h a 3.86 milliót elérte e az éves jövedelmem).

Eddig OK! De mi számít EGT papírnak? RDS, BP, TOT európai cégek, de dollárban kereskedem vele. Így (dollár kereskedés) akkor kell v nem kell SZOCHO-t fizetnem, ha az egyéb jövedelmem nem éri el a 3.86m-t? Vagy csak akkor mentesülök alóla, ha eu tőzsdén veszem őket?

RDS

#858848 Fornit

https://www.origo.hu/gazdasag/20200430-a-masodik-v...

"A Royal Dutch Shell olajipari óriás a második világháború óta először döntött úgy, hogy csökkenti részvényesei osztalék-kifizetését, miután az olajárak drámaian visszaestek – írja a CNBC.

A Shell igazgatósága nyilatkozatban tette közzé, hogy az első negyedéves osztalékot részvényenként 66 százalékkal 0,16 dollárra csökkentik az előző évi 0,47 dollárról."

30 millió munkanélküli

#858824 Koffein Előzmény: #858763

"Újabb 3,8 millió új kérelmet adtak be az Egyesült Államokban az elmúlt héten, ezzel pedig már 30 millió felett van az elmúlt 6 hétben beadott kérelmek száma."

Ma egy kis esés, majd kialusszák és holnaptól ismét jöhet a zöld hullám XD

26,5 millió munkanélküli

#858763 Koffein Előzmény: #858657

mit áraznak a tőzsdék? a guruk, az elemzők, a régi motorosok, mindenki lefele várja, erre a tőzsde kilő és veszik, mintha nem lenne holnap... mivan??? megbolondult a világ?? vagy terelés az egész, bezsákoltak a nagyok oszt jót röhögnek, miközben kitáraznak...

habár motoszkál a fejemben egy olyan gondolat is, hogy akiket kirúgtak, a kieső jövedelmet tőzsdén akarják összespekulálni oszt a friss tőke hatására indult emelkedésnek, s egyszercsak jönni fog a kijózanodás...