Regisztráció Elfelejtett jelszó

OPUS GLOBAL Nyrt – Stabil, kiszámítható növekedés

Lassan háromszorozik! Má…

#1495179 Atesz11

Lassan háromszorozik! Már nagyon FOMO szaga van!

Figyelőlista

#859914 Krumenaker Előzmény: #857822

Nem tudom, mennyi volt eddig, de az egész csak szimbolikus értékű. Nem is vesznek minden nap, és csak a napi forgalom max. 10 %-áig.

Ennél sokkal fontosabb, hogy ma kijöttek egy pluszos gyorssal, ami talán szemléletváltást jelez.

Figyelőlista

#857701 Krumenaker Előzmény: #857492

Szépen megindult, most az a kérdés, hogy 235-40-en átmegy-e. A könyv szerinti érték 450 HUF, sokan csak ott fognak a vételi oldalra állni, mert a hosszútávú csárton ott töri az eső trendet.


A momentumokról: igen, már látszik, hogy a mentőcsomagokkal kik lesznek preferálva... Ez (is) indította meg ma + a bube + srv.

Figyelőlista

#857492 Krumenaker Előzmény: #856574

vírus = turizmusnak lőttek = gigantikus mentőcsomagot lehet odadobni ML hoteleinek

bónusz: építkezések leállnak, de közbeszerzéseken újabb munkákat nyernek el ML cégei, amelyek kivitelezését később lehet csak elkezdeni, és rövidebb idő alatt kell majd befejezni. Erre hivatkozva szépen megemelik majd az összegeket.

Összefoglalás: bármi is történik, ML azzal nem járhat rosszul.

Más kérdés, hogy az Opus eredményében ez az "ML jól jár" hogyan fog számszakilag megjelenni!

Figyelőlista

#856576 walex Előzmény: #856574

Talán a túlárazott Balaton végre visszamegy a reális árszintre. Amennyit elkérnek pofátlanul egy hétre, abból Horvátországba megyek az Adriára és még jó idő is van.

Figyelőlista

#856574 Bendeguz Előzmény: #856478

vírus = turizmusnak lőttek = lőrinc szállodái üresen állnak
bónusz: építkezések is állnak, mert ott 10 főnél több dolgozik együtt.

Figyelőlista

#856478 Krumenaker Előzmény: #855484

Nem gondoltam volna, hogy a múltkori "óvatos" vételem 50 % bukóban fog figyelni a számlámon... Szép kövér pánik, aztán váratlan fordulat a mai napon, persze bele is vettem... Kíváncsian várom a folytatást :)

Figyelőlista

#855484 Krumenaker Előzmény: #853877

237-ról fordult néhány napja, 248-nál vettem belelő, és figyelem megint. Az a pletyka kering, hogy rövidesen komolyabb vasúti megrendelések pottyannak majd az Opushoz, a jövő év végétől pedig brutális Paks II pénzek érkezhetnek... Utóbbi abból a szempontból is érdekes, hogy a) még ebben a ciklusban meg kell kezdeni az atomerőmű építését, és olyannyira előrehaladni benne, hogy ne legyen érdemes leállítani egy Fideszes bukovári után az új kormánynak sem, b) Lölö kapjon olyan megbízást, ezermilliárdos nagyságrendben, ami 2022-26 között is kitart (ugye a pályázati pénzeket folyamatosan lehet lehívni a munka előrehaladtával). Ez az Opus túlélését is biztosítaná.

Storno

#853877 Krumenaker Előzmény: #853103

Ez az emelkedés is behalt, megy tovább lefelé. 220-230-at figyelem, ha onnan forgalommal fordul, esetleg... De most már inkább momentumot várok, mint technikai jelzést, valaminek történnie kell, ami megindokolja ezt az esést.

Limit

#853103 Krumenaker Előzmény: #853074

Semmit nem lehet tudni, ez csak egy koncepció.

Ahogy az is a koncepcióm része, hogy hogy 1-2 alap, amelynek 4-5 %-os részesedése van az Opusban, kölcsönadta a részvényeit brókerházaknak, és azok shortolják.

A könyvet és a kereskedést nézegetve is levonok következtetéseket: például amíg korábban nem álltak benn nagyobb eladói tételek, hanem csak dobálták be piacin a részvényt, most beállnak, ahogy a vevőin is állnak. És néha fél órán át állnak benn egymással szemben nagy tételek, 1-2 forint különbséggel, aztán ha megmozdul az árfolyam, kiugrálnak. Ebből is lehet szándékokat olvasni.

Limit

#853074 rbbj11 Előzmény: #853069

Honnan veszed / miböl gondolod hogy jelentös short állomány van rajta? Ami tud befolyásolni napi 200 milliós forgalmakat is?!

Limit

#853069 Krumenaker Előzmény: #852803

Shortocskák záródnak, minden nap kicsit feljebb.

390 HUF körül viszont már néhány komolyabb rövidnadrágos is telefonhívást fog kapni a brokkolijától, hogy reped a gatyesz, na, ott majd megpróbálnak ráújítani, lesz feszkó, aztán a bélgázok kiszabadulása elsüvítheti egészen 450-ig.

Mivel ilyen határozott gasztroenterológiai vízióm van, a korábbi tervemmel ellentétben újabb pakkot vettem.

Limit

#852803 Krumenaker Előzmény: #852587

A kitörésből korrigált, egészségesen, és most megint emelkedő jeleket mutat. Ami lényeges: a kötéslistát nézegetve mintha a vevők kezdenének diktálni. Visszavettem az első, óvatos pakkot.

Ez még speka. Továbbra is tartom, hogy 450 felett lehet masszívan odalépni vételekkel, mert akkor veti le a hosszútávú mackós mozgását.