Regisztráció Elfelejtett jelszó

Európai részvények

wirecard

#860698 Koffein Előzmény: #860679

ez azért betyáros, 3€-n áll... az megvolt, hogy 16-19 közti rést betöltethetik, de hogy egy nap alatt ezt így kivégezzék, az azért brutális... ha valaki megjátszotta 13-19ig, majd shortba fordítást, most gazdag ember... na jó, az még gazdagabb, aki 100ról indította a shortot :)

most olvasom, hogy kérelmezték a csődeljárást https://index.hu/gazdasag/2020/06/25/csodot_jelent...



Lufthansa

#860680 matgab Előzmény: #860679

Lufthansa is gyakorlatilag csődben van. Oké jöhet az állami megmentés lehet ennek örülni, amíg Brüsszel el nem kaszálja a mentőscsomagot, vagy amíg az állam azt nem mondja, hogy akkor ő bizony majd a további befektetésekért kéri a korábbi tulajdonosok nullás eltávját...

wirecard

#860679 matgab Előzmény: #860551

na a wirecard lassan megtalálja a valós árfolyamát... Most gondolkozom, hogy megérné -e venni néhány 100 vagy ezer darabot, hátha megmarad a cég és lesz belőle mondjuk egy 30 EUR-os cég...

DE mondjuk ha csődeljárás indul, akkor majdnem biztos, hogy a covenant-ok miatt vissza kell fizetnie a hiteleit. De ha nincs meg a 2 milliárd, ami a nettó eszközértékének a 25%-a volt és vissza kell fizetnie még 2 milliárd hitelt, akkor az bizony inkább 0 körüli árfolyamot jelentene...

wirecard

#860551 Koffein Előzmény: #860519

spekik húzzák... nekem is volt egy gondolatom, hogy réstöltést megkélne játszani, mivel nem érezném komfortosan magam, így passzoltam...

wirecard

#860519 matgab Előzmény: #860477

Miért emelkedik a wirecard 20%-kal, amikor nem is kezdtem el shortolni és a 2 milliárd EUR sem lett meg??

wirecard

#860477 matgab Előzmény: #860445

https://www.portfolio.hu/uzlet/20200622/nem-letezik-az-egen-foldon-keresett-19-milliard-euro-osszeomlott-a-nemet-botranyceg-438058

Azért mennyire amatőrök baszki...

Év végére nem hagyunk kamu tételeket a bankszámlán, amik a legkönnyebben leellenőrízhető tételek.

Adták volna kölcsönbe egy offshore cégbe, vagy kötvényként... Egy offshore cégnél szinte lehetetlen leelenőrízni, hogy valóban ott van-e a pénz, mennyi van ott, kinek a nevén van a pénz , ki a végső tulajdonos és aki visszaigazolja az egyenleget, az valóban hivatalosan aláírhat-e a cég nevében...

Nem csak a kedvező adózás miatt teszik a nagy lóvékat offshore cégekhez, hanem az anonimitás és az ellenőrízhetetlenség miatt is. Az Apple vagy a luxushajó cégek sem véletlenül tartják ott a nagy pénzeiket...

wirecard

#860445 Koffein Előzmény: #860442

ARK invest azt mondja (akik a teslát a csillagos egekbe várják), hogy "ARK has lost all confidence in Wirecard." ha volt is pozijuk, azt zárták, és még hány intézményi befektető vesztette el a bizalmat...

wirecard

#860433 Koffein Előzmény: #860427

Szerintem egy magára valamit is adó könyvelő, ilyet nem csinál, főleg ilyen szinten nem :)

Wirecardnál kisebb cégnél is már minden online megy, crm rendszerbe, minden szarságról bejegyzés, számla stb, hogy bekönyvelésre kerüljön... ez egy elmélet, amit nem tudok elképzelni, hisz ha van egy kivonat, azt letudja húzni az adott bankból, ahhoz hozzáférésük van...

a hírek szerint meg "A vállalat tegnapi közleménye szerint az Ernst&Young nem talált 1,9 milliárd eurónyi készpénzről hiteles bizonylatot, ami a vállalat teljes készpénz állományának nagyjából negyede. Azóta napvilágot látott az, hogy két Fülöp-szigeteki banknál kellett volna legyen az a készpénz, ők azonban azt állítják, hogy a Wirecard nem is az ügyfelük, és, hogy az aláírásokat valaki meghamisította."

Szóval, nálam kérdésként felmerül, hogy ha ügyfelek az adott banknál, hogy nem férnek hozzá a számlához? és miért állítják azt, hogy nem is volt az ügyfelük?

Valaki nagyon átbaszot valakit, és nem is kicsit.. az is lehet ez a német Questor sztori :)

wirecard

#860427 matgab Előzmény: #860416

sztem nem eltűnt a pénzintézetből, hanem soha nem is volt ott. Bekönyvelte a könyvelő, hogy arra a számlára megérkezett 2 milliárd dollárjuk és kész. Kapott egy hamis bank kivonatot, vagy csak egy email-t a főnöktől, hogy ne izguljon ott van a pénz, csak a covid miatt nem tudja a bank elküldeni a kivonatot, de könyvelje be gyorsan...

wirecard

#860416 Koffein Előzmény: #860409

az azért durva, hogy csak úgy eltűnik 2milliárd egy pénzintézetből... még forintba is sok, nemhogy dollárba :))

a kereskedés is elég durva 5 percesen azt látni, hogy többször is eljátszásra került, 20-100 közt inga...ez egy pinksheetbe még elmehet, ott is furcsa, de azt mondja az ember oké előfordul.. de egy daxban lévő cégbe? kíváncsi vagyok, hogy kibasszák-e egy ilyen sztori után...


https://invst.ly/r6m17

A március-áprilisi vásár…

#860192 Koffein

A március-áprilisi vásárlásaimat elkezdtem eladogatni

Thyssenkrupp ~ 60% nyerő

Prosiebensat1~ 80% nyerő

Lehetett volna jobb is, két napja eladáson gondolkodom, sokat vártam... pedig olyan szépen bejelzett minden :-/

Adidas

#858610 Koffein

ez alapján meglehet a 150, de azt se tartom elképzelhetetlennek, ha 100 alá benéz egy kis időre...


"Első negyedéves jelentése alapján az Adidas 19 százalékos bevételcsökkenésről számolt be, a sportszergyártó működési eredménye pedig éves összehasonlításban 93 százalékkal csökkent. Az Adidas második negyedéves előrejelzése sem fest derűsebb képet, mivel a bevételek 40 százalékkal eshetnek vissza és a működés is veszteséges lehet a következő negyedévben. A részvény várhatóan mínuszban nyithat, a nyitás előtti adatok alapján egyedüliként a DAX indexből"