Regisztráció Elfelejtett jelszó

USA részvények

Trump kihirdette a veszélyhelyzetet

#856354 Koffein Előzmény: #856344

Persze kell a korrekció, értem én, hogy nagy esés után felpattanás. Ahogy Fornit is írja, S&P500 +9,29%? Ne vicceljünk már. és arra a hírre, hogy Trump kihirdette a veszélyhelyzetet? Erre a hírre kell padlógázt tolni? Attól hogy kihirdette, nincs vége a járványnak, csak most jön a java. Még az usának is. Szálódaipar már most jelzi, hogy sokan csődöt jelentenek, ha nem segít az állam, légitársaságok ugyancsak, luxus hajózási társaságok ugyancsak, éttermek, ruhaboltok, reitek stb... ez a bankokra is ki fog hatni, áttételesen, minden megtérdelhet... erre tegnap, az amcsi spekik fellélegeztek, kértek még egy koktélt, mert megy tovább a bulika? Hát a fenét! ez nem hitelválság, hogy csak jövöget a megrendelés, napi 100 ember helyett betér a kávézóba 20, rendelek 22 papírpoharat. Hátha holnap 22 vásárló jön be. Lehet olyan eset is, hogy karantén, nulla vásárló lesz hetekig, nulla kávéeladás, nulla bevétel... akkor meg mi a vihar van? ezt a profik nem látják át, vagy wtf van? egy WBA, vagy WMT s társait tépést megértenék, mert gyógyszertárakat, meg élelmiszerboltok nyitva lehetnek, de egy AAPL 12%? BA10%? DAL 13%? ez a hihetetlen...

Trump kihirdette a veszélyhelyzetet

#856347 Fornit Előzmény: #856343

+230 pont 9,29%, ekkora emelkedést még nem is láttam. És akkora esést sem, mint tegnap.



Trump kihirdette a veszélyhelyzetet

#856344 big-ebuy.eu Előzmény: #856343

Ma írtam a Dax topikba ! Bocsi hogy írok , de ma határidőt is zárnak (3.15) ! 2, Ekkora esés után kell korrekció , napos forgalom támogatja ! 3, Egyetlen egy válság se hipp-hopp esett le és azzal vége jön a Bika piac, de részvény, tőkebevonás folyik, az a lényege (3hó-1évig) ! Itt nem a Fed, se a Koronavírus a ok, de ilyen a tőzsde világa, kell korrekció, 10 év után pláne ! -32% gyors esés után mit vártok??? Medve piac ugrálós, hevesen, nem trend piac...9870 a napi célom nekem is , Spx 2660, Hetes ma 200! Még Rocco is csodálkozott , Fdax -70% ,-32% gyorsan esve ! Nálam a első rések betöltése a cél, 10250 első körben, a Spx havin sztem most volt az A pont ! Spx havi chart !

http://keptarhely.eu/images/2020/03/13/v00/20200313v00r88siy.png

oxy

#856206 Koffein Előzmény: #856156

Persze benne lehet 2-3szorozás, de ennek ellenkezője is :)

Nem akarok senkit rábeszélni, én sávosan csipegettem, de amikor kijött a hír, hogy osztalékvágás lesz kivert a víz, megszédültem, hogy sikerült egy újabb sdrl-be belenyúlni. majd jött a döntés, hogy ebbe beleállok, nix veszteség realizálás, ha bukó van, akkor nagyokkal együtt bukom.. mennyire menő buffett bával + icahn bával bukni XD ha megnyugszik a piac, olyan hírek jönnek talán még veszek hozzá... icahn 10%os tulajdonrésze egy picit, nagyon picit megnyugtatott, mert a vén róka nem szeret veszíteni, így mindent megfog tenni, hogy a pénzénél legyen... szóval ha így nézem, hosszú távon 1-3-5 év múlva valószínűsítem, hogy sokkal többet fog érni. osztalékot is elkezdik emelni, az olajháború se tart öröké... szóval sávosan kis tételekbe csipegetve, ha látsz benne fantáziát...

LK vs SBUX

#856004 Koffein

enyhén morbid, hogy kb február közepe óta LK sávozgat, SBUX-ot meg fejvesztve adják... :)

CCL

#855911 Koffein

lassan 20$ alatt... ~10% osztihozam s lesz ez még több is... kérdés, hogy miként vészeli át a vírus parát...

AEG

#855837 Fornit Előzmény: #855832

1-2 hete néztem én is. Életbiztosító. Kifizetések jöhetnek.

2008 és 2012 között nem fizettek osztit, ezt megléphetik máskor is. (a mostani osztalék még mindig nem éri el a 2008-as összeget.)

Nem tudom hová vezet ez …

#855833 TrendMan

Nem tudom hová vezet ez a dolog, remélem csak átmeneti ijedtség.

Mindenesetre holnap a 2600-as kiütésű SP500 Long certiből próbálok vásárolni majd.

AEG

#855832 Koffein

ahogy nézem utoljára 2009-ben szúrt le 2,25-re s azóta 4-9 közt oldalazott... most meg újból 3 alatt...11% osztihozam...



úgy néz ki, hogy megvesz…

#855823 Koffein

úgy néz ki, hogy megveszik az esést? egy két nap és a hátrahagyott rések betöltésre kerülnek... wtf??? ... ahogy nézem bloombergék próbálják nyugtatni az embereket, hogy ne pánikoljanak...

VIX

#855821 Koffein

ha a vix indexet nézzük, 2008 októberi szintjéig még van benne bő50%nyi tér...

AAL

#855803 Ddavid Előzmény: #855792

Múltkor az egyenletben csak az olajár volt, de most sok dolog is van. Az működési költségek 10 max 20%-ka az üzemanyag. Ha a gépek X része lent parkol és a kihasználtság is esik akkor itt még lesz szakadás. Meg merem kockáztatni, hogy angyobb légitársaságok is segítségre szorulhatnak.

AAL

#855802 Koffein Előzmény: #855792

Víruspánik idején aztán sokat segít az olajár esés, amikor senki nem mer majd repülni.

Azt is megkockáztatom, hogy a gyengébb légitársaságok lehúzzák a rolót.

AAL

#855792 matgab Előzmény: #855784

Hat most hogy napi 10-20%-okat zuhan az olajár, akár még jók is lehetnek a légitársaságok...


AAL

#855784 Koffein Előzmény: #855781

Honnan tudod, hogy belekapott az AAL-ba?

Gyakorlatilag évek óta benne van, közel -60% van a pozin. Lehet hígított, de a csomagból (LUV, DAL, UAL, AAL) ez van a legjobban eladósodva.

Egy skalpolásra jó lehet :)