Regisztráció Elfelejtett jelszó

USA részvények

bővülő ügyfélkör, rohaml…

#854275 Bendeguz Előzmény: #854274

bővülő ügyfélkör, rohamléptékű növekedés. plusz van ott haverom, látja belülről is, hogy jó az irány.

Nem értem ezt a VEEV-et,…

#854274 Koffein Előzmény: #854273

Nem értem ezt a VEEV-et, mivel foglalkoznak? Miért lenne annyira jó a jövőben?

Annyira nincs megcsapva, 175-ön volt júliusba, most 150, de az látszódik, hogy 140-ről folyamatosan fordul...


nagyon be vagyok rá indu…

#854273 Bendeguz Előzmény: #854272

nagyon be vagyok rá indulva. másik a VEEV, ott hó végén jön a jelentés, nagyon optimista mindenki, az árfolyam meg felvásárlások (2) miatt meg van csapva kicsit, de Fibo ügyileg pont jól. 140 erős támasz

fú ezt köszi! jó cikk. 4…

#854268 Bendeguz Előzmény: #854263

fú ezt köszi! jó cikk. 40 körül dupla aljon van, itt már osztalékra is megéri venni. 6,5% nettó osztalék.

NLOK

#854264 Koffein

nem azért mondom, de a néhai syamntec (mostmár NLOK) ismét földhöz vágta magát :)


vegyek?Csak most olyan f…

#854254 matgab Előzmény: #854251

vegyek?

Csak most olyan fosch árfolyamon lehet átkonvertálni a HUF-ot Dodo-ra...

Bezzeg amikor fordítva kellett lépnem, akkor még 200 alatt volt... Meg max 260...

25 millió részvénye volt…

#854250 Bendeguz Előzmény: #854249

25 millió részvénye volt 3 hete. 11 millió darab az átlag napi forgalom. Elég hamar el tudja adni szvsz, ha kiszáll.

https://www.worldoil.com/news/2019/12/2/billionaire-activist-icahn-pushing-ahead-with-plan-to-control-oxy-board

Houston-based Occidental said this month it plans to cut spending by 40% next year and accelerate asset sales in order to pay down debt and protect its dividend, both of which Hollub described as her “top priorities.” The company said it’s on track to exceed the upper end of its $10 billion to $15 billion asset plan by the middle of 2020, six months ahead of schedule.

Brentben lehet egy dupla alj, aztán fel a csúcsra. Még februárban be kéne szállni OXY-ba.

Kérdés továbbá, hogy az adósság törlesztése hogyan hat az osztalékra?



Gondolom piacin, ha alap…

#854249 Koffein Előzmény: #854248

Gondolom piacin, ha alapoknak, vagy hedge fundoknak nem kell egybe. Q3-ba már eladott közel 7millió db oxy-t.

Csapda lehet pl eladósodottság, olajár csökkenés...

Ha Icahn kiszáll, azt pi…

#854248 Bendeguz Előzmény: #854243

Ha Icahn kiszáll, azt piacin fogja tenni? Egyébként bármelyik felállásban nyernek a befektetők. Vagy azonnali osztalék, vagy duplázó árfolyam. Hol a csapda?

de miért fizessek 15% ad…

#854244 matgab Előzmény: #854240

de miért fizessek 15% adót egyáltalán- ha olyan cégek is vannak, ahol sima árfolyam nyereség van és nem kell adót fizetni?

Buffett Anadarko felvásá…

#854243 Koffein Előzmény: #854242

Buffett Anadarko felvásárlás mellett volt, Icahn meg folyamatosan ellene kampányolt a kezdetek óta. Ezért Icahn még év elején nyílt levelet írt, hogy összehívja a kgy-t és kirúgatja az összes vezetőt, mert belementek az anadarko felvásárlásába, mert ez a deal nem növeli a részvényesi értéket. Buffett meg a két cég szinergiáinak kihasználásába hisz, és hogy ez a befektetés bőven meg fog térülne, csak nem azonnal, hanem idővel. Hisz Buffet emlékeim szerint 60$ felett szállt be s a véleményén még nem változtatott, hogy rosszul döntött volna, mint a KHC esetében. Icahn meg azt javasolja, hogy ha sikerül kirúgatnia a vezetőséget, akkor az anadarkot nyereséggel eladatja az új vezetőséggel és a részvényesek közt szétosztja a nyereséget. Tehát, Icahn rövid távú hasznot néz, Buffett hosszú távon nézi a cég eredményeinek a javulását. Röviden ennyi.

Szerintem Buffett fogja nyerni a harcot, az is lehet, hogy már meg is nyerte, Icahn vagy kiszáll a cégből, vagy más céget talál magának, akivel vitatkozhat :)

nekem ez a sztori ködös,…

#854242 Bendeguz Előzmény: #854241

nekem ez a sztori ködös, nem figyeltem nagyon. le tudod írni érthetőbben? :) köszi

Gyakorlatilag is 15% jön…

#854241 Koffein Előzmény: #854240

Gyakorlatilag is 15% jön le, nálam ennyit vontak.

OXY elvileg hosszú távon lesz jó, 3-5 év. Most megy a cicaharc Buffett és Icahn közt. Icahnt kiakarja rúgatni a vezetőséget hogy eltudja adatni az új szerzeményt, hogy rendkívüli osztalékként a nyereséget kitudja fizetni a cég, Buffett hosszú távon gondolkodik és a szinergiák kialakítását pártolja. Plusz ugyebár most a vírus betett minden olajcégnek, így én bővíteni az előző alj környékén fogok.

Plusz amit még nézek és kezdő beszállón már túl is vagyok, azaz UBER.

Ezen kívül, beszállót keresek LK, SPCE, SPOT, KHC, MO, MDP, TAP, ami így hirtelen eszembe jut...