Regisztráció Elfelejtett jelszó

De30 (GDAXI)

dax

#852662 Macskaegér Előzmény: #852659

Sziasztok! Jó reggelt!

Köszönöm Lenthor a chartokat és az elemzéseket. 13300-at ostromolja a dax, h1 gyertya alakul.

dax

#852659 Lenthor Előzmény: #852656

Sziasztok, jó reggelt!

13.300 felfelé

13.170. de különösen 13.100 alatt lefelé.

Mennem kell este leszek.

Ma már 13.285-nél is jártunk.

dax

#852656 KB58 Előzmény: #852650

Lenthor, szuperek a legutóbbi chartjaid (is). Ezek alapján nagyon kell figyelni, hogy mit szándékozik csinálni a DAX. Remélem sikerül annak megfelelően lépnem.

dax

#852655 KB58 Előzmény: #852646

Lenthor, köszönöm a válaszod és a tanácsaid. Most néztem bele a Portfolio Global számlámba (megérzés volt), úgy tűnik, az ellentmondásos helyzet "megoldódott". A pénteki kereskedés során valamikor kivettem a stop loss és take profit beállításokat mind a longnál, mind a shortnál és a nap vége előtt elfelejtettem újra beállítani őket, így a rendszer a nap végén összezárta az azonos számú pozíciót, realizálódott a veszteségem. Eddig mindig beállítottam olyan értékeket, hogy a rendszer ne tudja összezárni őket, most teljesen elfelejtkeztem róla. Szóval így jártam. Aztán lehet, hogy "jobb is így" (bár a realizált veszteség nagyon nem hiányzott), mert most már nem vagyok abban a skizofrén helyzetben, hogy longok fentről, shortok lentről vannak nyitva, ami csak még jobban elbizonytalanított, hogy mit is lépjek.

Szóval most "tiszta lappal" indulhatok és a továbbiakban nem szabad megengednem, hogy mínuszom keletkezzen.

dax

#852650 Lenthor Előzmény: #852649

Nagyon jól lehet látni a 4 órás Ichimokun, hogy amikor le kellett volna fordulnia, hogy megcsinálja a 4. hullám alját nem tette és oldalazott tovább.

Emiatt bizonytalan a kimenet, hogy lesz még lejjebb a 4. hullám vagy kioldalaztatják és gyorsan elindul felfelé.

https://invst.ly/ousm7

dax

#852649 Lenthor Előzmény: #852648

A négyórás Ichimoku mutat még esélyt, hogy lemehetünk a 4. hullámban.

Ha megnézitek, akkor látható, hogy a Kijun vonala (kék) egyedül a 2. hullámnál indult lefelé a Kumoban, mint most.

https://invst.ly/ousk4

dax

#852648 Lenthor Előzmény: #852647

Órás Ichimokun ugyan kihasználták az elvékonyodott Kumo-t és alászúrtak, de azonnal vissza rángatták az árat a Kumo fölé.

Most egy kicsit megint vastagabb a Kumo, nehezebben tudnának áthatolni rajta, de hamarosan megint elvékonyodik.

Ha a piros Tenkan vonala a kék Kijun vonala fölé megy akkor megint elkezd emelkedni.

https://invst.ly/oushd

dax

#852646 Lenthor Előzmény: #852444
Lenthor Előzmény: #852413

Sziasztok, jó reggelt.

Azt, hogy a negyedik hullámot oldalazással, vagy a negyedik hullámra jellemző kiteljesedéssel oldják meg a nagy befektetők, mindig az dönti el, hogy mennyi short, vagy mennyi long van megnyitva.

Ha sok short van megnyitva: - akkor oldalaztatják és nem engedik, hogy nyereséggel szálljanak ki a kisbefektetők.

Ha sok long van megnyitva, akkor mély beesést csinálnak a negyedik hullámban, hogy eldobassák a longokat.

Jelenlegi helyzetünkben jól látható, hogy sok short van, vagy már csak volt megnyitva.

Tegnap egyértelmű, hogy az emelkedés a shortok eldobatását szolgálta.

Ha sikerült jelentős shortot eldobatniuk, akkor még meg is csinálhatják a 13.040-13.079 vagy a 12.992-13.019 (rés) szinten a (iv) hullámot.

----------------------------------------------------------------

Sok shortot nem érdemes tartani. Long biztonságosabb.

-----------------------------------------------------------------------

Írtam, hogy mostanában azt a taktikát folytatom, hogy amikor lemegy longot nyitok és amikor látom, hogy a csúcsról lefelé korrigál zárom a longokat. A shortokat egy ideje hanyagolom, mert bármelyik pillanatban gyorsan elindulhat felfelé.

A negyedik hullámban már túl sokáig oldalaztunk, így időben akár kész is lehetne, ha akarják.

Jelen pillanatban a 13.170-es szint a mérvadó. Alatta elmehetne (és jót tenne a chartnak) 13.000-13.040-ig, de kezdek egyre kevésbé bízni benne. Nem engednek nagy bevásárlást.

KB58! A kérdésedre: Megnyitott longom mindig van, igaz most zártam belőlük pénteken.

13.300 felett pedig simán lehet még longot nyitni.

Tehát a long-hoz nem nyúlnék, (még akkor sem ha lemegy 13.000 környékére.

A shortnál én figyelnék, mert 13.170 alatt van esély, hogy jól szállj ki belőle, de 13.260-nál már kezdenék elgondolkozni, hogy jobb lenne fordítani. 13.310 felett meg már biztos.

dax

#852643 KB58 Előzmény: #852636

Lenthor, hálás köszönet a válaszodért és a chartjaidért a video kapcsán. Így sokkal világosabb a helyzet a szintekkel kapcsolatban.

Az valóban nagy kérdés, hogy a DAX tud-e külön utakon járni az SP-től és lehet-e egy gyors impulzív emelkedés benne. Azt észrevettem, kisebb mozgások esetén, mintha időnként a DAX-ot adnák és az SP-t vennék, vagy fordítva. De nagy mozgások, pl. az SP lefordulása esetén nagy valószínűséggel előbb-utóbb a DAX is lefordulna hasonlóan.

Hétfőtől rövidebb, néhány napos időtávon milyen mozgásra számítasz a DAX-ban innen a 13230-as szinttől?

Az utóbbi hónapokban megint elkezdtem "kereskedni", de továbbra is elkövetem a régi hibáimat, szép lassan gyűjtögetem a mínuszokat. Most éppen 4 CFD shortom van 13090-ről és szintén 4 CFD longom 13230-ról. Valahogy össze kellene őket hozni, amit már többször meg tudtam volna tenni, de akkor is kihagytam a lehetőséget a shortokat pluszban zárni, amikor beírtad, hogy te 13070-en vettél, és a longok nyerőben zárását is kihagytam többször. Az ok egyrészt továbbra is az, hogy a munkám miatt nem tudom folyamatosan nyugodtam figyelni a tőzsdét, másrészt pedig, hogy még mindig nem a nekem megfelelő hosszabb idősíkokon próbálkozom, ahogy terveztem, illetve amikor jó döntést tudnék hozni, akkor nagyon lassan döntök, amikor meg bizonytalanabb a helyzet, akkor meg időnként gyorsan hozok rossz döntést. A legtöbbször továbbra is hiába látom a chartjaimon jól, hogy mikor mit kellene lépnem, nem azt csinálom, pedig ha a chartokon kívül a rendelkezésemre álló egyéb információk (pl. a német elemzők és a te elemzéseid) és a belső megérzéseim alapján lépnék, az esetek legalább 70-80% százalékában nyernék.

dax

#852636 Lenthor Előzmény: #852635

A DAX-nál csupán az a gond, hogy komoly lemaradásban van az SP-hez képest.

A nagy kérdés csupán annyi, hogyha az SP eléri a célját, akkor utána a DAX tud-e önálló utakon járni, vagy engednek-e a DAX-nak egy gyors impulzív emelkedést, hogy utolérje az SP-t.

https://invst.ly/ouo6s

https://invst.ly/ouo7z


S&P500

#852635 Lenthor Előzmény: #852634

A második ok, amire az elemző is utal a videóban:

Volt egy 100%-ot elérő emelkedési box.

A mostani emelkedési box 100%-os mértéke is 3.167 környékére tehető. Persze a tüskék miatt 20-30 pont eltérés lehet.

https://invst.ly/ouo3y


Why the S&P 500 Is on the Verge of a Market Top

#852629 KB58

Ezt a videot mindenképpen alaposan érdemes megnézni és meghallgatni: 1-2 napon belül (december 2-3, hétfő-kedd), 3170 körül várja az SP500 csúcsát és TA alapon racionálisan elmagyarázza az okát.

Lenthor, nagyon kíváncsi lennék a videoval kapcsolatban a véleményedre (a többször feltett SP500 "denevér" chartodon te is 3167 csúcsot jeleztél)

Why the S&P 500 Is on the Verge of a Market Top

https://www.bloomberg.com/news/videos/2019-11-29/w...

dax

#852624 KB58 Előzmény: #852620

A nyitásra vonatkozó kérdés költői volt, tudom, nem hazardìrozol. Van valamilyen nyitott pozìciód?

dax

#852620 KB58 Előzmény: #852619

Most a ma esti lefelé iránynak itt is lehetett az alja 13225 körül, és akár innen is mehet fel?

Innen nyitnál, tartanál vagy tartasz akár short, akár long pozíciót?