Regisztráció Elfelejtett jelszó
Hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

dax

Lenthor Előzmény: #852444
Lenthor Előzmény: #852413

Sziasztok, jó reggelt.

Azt, hogy a negyedik hullámot oldalazással, vagy a negyedik hullámra jellemző kiteljesedéssel oldják meg a nagy befektetők, mindig az dönti el, hogy mennyi short, vagy mennyi long van megnyitva.

Ha sok short van megnyitva: - akkor oldalaztatják és nem engedik, hogy nyereséggel szálljanak ki a kisbefektetők.

Ha sok long van megnyitva, akkor mély beesést csinálnak a negyedik hullámban, hogy eldobassák a longokat.

Jelenlegi helyzetünkben jól látható, hogy sok short van, vagy már csak volt megnyitva.

Tegnap egyértelmű, hogy az emelkedés a shortok eldobatását szolgálta.

Ha sikerült jelentős shortot eldobatniuk, akkor még meg is csinálhatják a 13.040-13.079 vagy a 12.992-13.019 (rés) szinten a (iv) hullámot.

----------------------------------------------------------------

Sok shortot nem érdemes tartani. Long biztonságosabb.

-----------------------------------------------------------------------

Írtam, hogy mostanában azt a taktikát folytatom, hogy amikor lemegy longot nyitok és amikor látom, hogy a csúcsról lefelé korrigál zárom a longokat. A shortokat egy ideje hanyagolom, mert bármelyik pillanatban gyorsan elindulhat felfelé.

A negyedik hullámban már túl sokáig oldalaztunk, így időben akár kész is lehetne, ha akarják.

Jelen pillanatban a 13.170-es szint a mérvadó. Alatta elmehetne (és jót tenne a chartnak) 13.000-13.040-ig, de kezdek egyre kevésbé bízni benne. Nem engednek nagy bevásárlást.

KB58! A kérdésedre: Megnyitott longom mindig van, igaz most zártam belőlük pénteken.

13.300 felett pedig simán lehet még longot nyitni.

Tehát a long-hoz nem nyúlnék, (még akkor sem ha lemegy 13.000 környékére.

A shortnál én figyelnék, mert 13.170 alatt van esély, hogy jól szállj ki belőle, de 13.260-nál már kezdenék elgondolkozni, hogy jobb lenne fordítani. 13.310 felett meg már biztos.