Regisztráció Elfelejtett jelszó

EURHUF

EURHUF

#904452 *Stiv* Előzmény: #904440

Négy ábra arról, hogyan nem változott az életszínvonalunk húsz év alatt

Két trend rögtön látszik: egyrészt Kelet-Európának nem sikerült érdemben csökkenteni az Ausztriával szembeni lemaradását, másrészt a kelet-európai országokban a 2008 végén kezdődő világgazdasági válság 2009-re jóval nagyobb fogyasztáscsökkenést okozott, mint a fejlettebb Ausztriában.

https://g7.hu/adat/20220223/negy-abra-arrol-hogyan...

agytröszt a plakát mögött

#879898 TrendMan Előzmény: #879897

Most láttam a kormányplakátot:

Duna-híd felett nagy nyíl mutat jobbra, szöveg:

--> Magyarország előre megy!

/Magyarország kormánya/

Balra lent, sokkal kisebb betűkkel.

--> Nem hátra.

Micsoda agytröszt kellett ehhez vaze, vajon Matolcsyt is bevonták?


Mocskos tróger fityesz s…

#879897 walex

Mocskos tróger fityesz szépen elgyengítette a forintot.

370,5 Ft egy euró.
Semmivel sem különbek, mint a moslék csürhe.
Akkor sz@rt hoztak össze, hogy remélem, nyernek azért, hogy nekik kelljen ezt a nagy fosrakást eltakarítani.

ma eladtam 345-6 on vás…

#879880 Ibiza

ma eladtam 345-6 on vásárolt pakkom 66%át. Meglátjuk.

Majd akkor érzem jobban …

#857487 walex Előzmény: #857482

Majd akkor érzem jobban magam, ha végre nem ökörségeket művelnek és nem értéktekenítik el a magyar emberek pénzét azért, hogy minél olcsóbb összeszerelő üzem legyünk kedvenc multijaiknak.

Egyik hiba után jön a másik, közben azzal etetik a népet, hogy milyen ügyesek.

Ha 300-as eurónál le kellett volna mondania a korábbi kormánynak 2010 előtt, akkor most 2020-ban 370 Ft körül mit kellene tennie?

http://www.zsiday.hu/blog/palpatine-pillanat-avagy...


Az MNB fordította vissza a forintot 370-től

#857471 *Stiv*

Az MNB fordította vissza a forintot 370-től

Azzal, hogy az MNB alapkamaton egy hetes betétet vezetett be, gyakorlatilag jelentős kamatemelést hajtott végre. Az egynapos betéti kamat -0,05%, a bankközi piacon a nagyon rövid lejáratok 0,5% alatt voltak. Vagyis 40-50 bázispontos kamatemelés történt. Az új eszközzel akár a teljes egynapos betétállományt kiszívhatja a piacról (a kamatfolyosó is jelentőségét vesztheti),, de ezt leszámítva is egy héttől 5 évig tartó lejáraton az MNB az új eszközével és a közelmúltban átalakított repo-eszközével szinte teljesen sima 0,9%-os hozamgörbét kreált.

A gyenge forint jó alap …

#857470 *Stiv* Előzmény: #857468

A gyenge forint jó alap lesz,hogy még többen elhagyják az országot. Ha stabilizálódik a helyzet, elkezdenek majd tömegével lelépni az emberek Ausztria irányába.

Már rég kamatot kellett …

#857469 *Stiv* Előzmény: #857462

Már rég kamatot kellett volna emelni a cseh szintig, aztán nem lenne ez a hiszti. Ha egyszer elkezdik az emberek visszaváltani az állampapírokat akkor nem tudom,hogy mi lesz? Több 1000 milliárd forint értékű papír kiszórása is csinálhat egy nagy kormányválságot.

A várhatóan berobbanó in…

#857466 walex

A várhatóan berobbanó infláció és a megtakarítások elértéktelenítése durva kombináció lesz.

Úgy látom, libsiknek nem sok mindent kell csinálniuk, csak hátradőlni, pattogatott kukoricát elővenni, saját magát nyírja most ki a Fidesz.

Azért ez durva, hogy még itt 367Ft-nál se lépnek semmit.

Rohadtul nem árazta még …

#857463 matgab Előzmény: #857462

Rohadtul nem árazta még be a piac azt, hogy a nagy multinacionális gyárak leállnak, hogy a turizmus idénre meghal, hogy iszonyatos válság jön, ha az embereket nem engedik szabadon kb. 1 max 2 hónap múlva.

Persze, hogy a HUF is extrém módon gyengül és tovább is gyengülhet.

Szerintetek mi lenne a h…

#857462 matgab Előzmény: #857461

Szerintetek mi lenne a helyes megoldás?

Lőjje el az MNB az összes deviza és arany tartalékát, csak azért, hogy a forint ne 365 legyen, hanem mondjuk 330?

Vagy emeljék fel a kamatokat 5%-ra, ahol aztán az összes hiteles szopna?

Miért lenne jó nekünk a 325-ös árfolyam? Főleg akkor amikor minden regionális deviza gyengült?

Az amúgy is szar gazdasági helyzetünket még egy kicsit komparatív hátránnyá is konvertálnánk vele.

Nem utazhattok külföldre, vagy drágább lett az import színes TV?

Ki nem szarja le?

Fel fog pörögni az infláció igen. De miért zavar az Titeket, ha gyenge a forint?


Majdnem 365.Most már elm…

#857459 walex

Majdnem 365.

Most már elmehetnek a pcsába, hogy tétlenül nézik a gyengülést.

Én - Orbán Viktorral egy…

#850355 TrendMan

Én - Orbán Viktorral egyetemben - abban hiszek, hogy az USD- EUR -CHF - GBP - HUF 1:1-ben lesz váltható és akkor könnyebben megy majd a felzárkózás.

én nagyon régóta abban h…

#850353 matgab Előzmény: #850350

én nagyon régóta abban hiszek, hogy az USD-EUR-CHF-GBP 1:1-ben lesz váltható. ÉS akkor könnyebben létre tudják majd hozni az ún világvalutát.