Regisztráció Elfelejtett jelszó

EURHUF

A várhatóan berobbanó in…

#857466 walex

A várhatóan berobbanó infláció és a megtakarítások elértéktelenítése durva kombináció lesz.

Úgy látom, libsiknek nem sok mindent kell csinálniuk, csak hátradőlni, pattogatott kukoricát elővenni, saját magát nyírja most ki a Fidesz.

Azért ez durva, hogy még itt 367Ft-nál se lépnek semmit.

Rohadtul nem árazta még …

#857463 matgab Előzmény: #857462

Rohadtul nem árazta még be a piac azt, hogy a nagy multinacionális gyárak leállnak, hogy a turizmus idénre meghal, hogy iszonyatos válság jön, ha az embereket nem engedik szabadon kb. 1 max 2 hónap múlva.

Persze, hogy a HUF is extrém módon gyengül és tovább is gyengülhet.

Szerintetek mi lenne a h…

#857462 matgab Előzmény: #857461

Szerintetek mi lenne a helyes megoldás?

Lőjje el az MNB az összes deviza és arany tartalékát, csak azért, hogy a forint ne 365 legyen, hanem mondjuk 330?

Vagy emeljék fel a kamatokat 5%-ra, ahol aztán az összes hiteles szopna?

Miért lenne jó nekünk a 325-ös árfolyam? Főleg akkor amikor minden regionális deviza gyengült?

Az amúgy is szar gazdasági helyzetünket még egy kicsit komparatív hátránnyá is konvertálnánk vele.

Nem utazhattok külföldre, vagy drágább lett az import színes TV?

Ki nem szarja le?

Fel fog pörögni az infláció igen. De miért zavar az Titeket, ha gyenge a forint?


Majdnem 365.Most már elm…

#857459 walex

Majdnem 365.

Most már elmehetnek a pcsába, hogy tétlenül nézik a gyengülést.

Én - Orbán Viktorral egy…

#850355 TrendMan

Én - Orbán Viktorral egyetemben - abban hiszek, hogy az USD- EUR -CHF - GBP - HUF 1:1-ben lesz váltható és akkor könnyebben megy majd a felzárkózás.

én nagyon régóta abban h…

#850353 matgab Előzmény: #850350

én nagyon régóta abban hiszek, hogy az USD-EUR-CHF-GBP 1:1-ben lesz váltható. ÉS akkor könnyebben létre tudják majd hozni az ún világvalutát.

Valamelyik előző válság …

#850350 TrendMan

Valamelyik előző válság idején 310 volt a USD/HUF teteje.

Régóta volt egy olyan érzésem, hogy ezt valamikor el fogjuk érni, bár sokáig valószínűtlennek tűnt.

Szerintem itt lebeg egy …

#849366 TrendMan Előzmény: #849361

Szerintem itt lebeg egy kicsit, aztán vissza 330 alá.

Kivéve, ha tőzsdei hirig következik októberben.

most nézem a grafikont, …

#849361 Koffein Előzmény: #848873

most nézem a grafikont, ez újabb csúcsra ment...

ki mit vár chart alapján? korrekció 332 alá, vagy jövő héten ismét neki lendül 333fölé?

kíváncsi vagyok, hogy du…

#848873 Koffein

kíváncsi vagyok, hogy dupla csúcs és innen lenéz 328 környékére, vagy újabb csúcsra megy pl 333.on túl..

Állítólag majd 328-nál k…

#848095 TrendMan Előzmény: #848094

Állítólag majd 328-nál kell aggódni.

Ja nem!

340-nél.

Nem tudom a forint gyengélkedik jobban vagy a Fradi.

Utóbbi egy csapás.

332 az euró és itt meg s…

#848094 Bendeguz

332 az euró és itt meg senki se szól semmit? szerintetek hol áll meg? mi lesz az új sáv? tippem 330-345

Ez áll a forintgyengülés…

#844123 TrendMan

Ez áll a forintgyengülés mögött: nagy tétben fogadnak a magyar deviza ellen

Az elmúlt hetekben megint jelentős külföldi pozíciók épültek ki a forint ellen a piacon, ezek mértéke majdnem elérte azt, amit március végén, az MNB jelképes kamatemelése után láttunk. Ez rögtön megmagyarázza a forint utóbbi hetekben látott gyengülését, aminek köszönhetően történelmi mélypontja közelében jár a magyar deviza az euróval szemben.

Egyre bátrabban fogadnak a forint ellen



Az MNB szokás szerint kedden frissítette ábrakészletét, melyben a külföldiek forintpiaci pozícióiról is szerepel egy ábra. Eszerint az utóbbi hetekben megint jelentősen erősödtek a magyar deviza elleni külföldi pozíciók, és ami még feltűnőbb volt, szinte teljesen eltűntek a forint melletti befektetők.

Ez áll a forintgyengülés mögött: nagy tétben fogadnak a magyar deviza ellen

Klikk a képre!

Megjegyzés: a hitelintézetek napi operatív devizapiaci jelentéseiből, a hitelintézetek által külföldiekkel kötött ügyletek alapján. A nettó forint melletti pozíciót az egyes külföldi szereplők kumulált forint devizaswap állománya és spot pozíciójának változása alapján határozzuk meg. Pozitív érték esetén a forint erősödésére, míg negatív esetén a gyengülésére felépített pozíciók vannak túlsúlyban az adott napon. A pozíciókat a spotügyletek kötésnapjai szerint ábrázoltuk.



Látszik a grafikonon, hogy a nettó pozicionáltságot illetően utoljára március végén láttunk a májusi napoknál erősebb külföldi spekulációt a forint ellen. További hasonlóság, hogy akkor is szinte teljesen eltűntek a forint mellett spekuláló külföldi befektetők, akárcsak májusban.

Vagyis az elmúlt egy hónapban ismét érdemi forint elleni spekulációt láthattunk, így nem is meglepő, hogy a magyar deviza érezhetően gyengült. Az euróval szemben egy hónap alatt több mint 1%-ot veszített a magyar deviza, ami ugyan nem mondható jelentősnek, de érezhető alulteljesítésnek felelt meg. A régióban például a lengyel zloty csak 0,2 százalékkal értékelődött le ugyanebben az időszakban, míg a cseh korona szintén a forintnál valamivel kisebb, 0,8 százalékos leértékelődést mutatott.

Március vége óta megy a forint ellen a piac



A jegybank ábráján az is látszik, hogy a forint elleni spekuláció nem újkeletű, március vége óta rövid megszakítástól eltekintve folyamatosan nettó forint elleni külföldi pozíciókat regisztráltak. Ennek felépülése az MNB március végi kamatdöntő ülésével esett egybe. Akkor a Monetáris Tanács tíz bázisponttal megemelte az egynapos betéti kamatot mínusz 0,05 százalékra, illetve elkezdte kiszívni a korábbi likviditást a bankrendszerből a devizaswapokon keresztül.

Ez áll a forintgyengülés mögött: nagy tétben fogadnak a magyar deviza ellen


Ezekkel a lépésekkel egyidőben azonban az MNB jelezte: egyszeri döntésről van szó, nem kell kamatemelési ciklusra készülni. Ez pedig meglepte az elemzőket és a befektetőket, hiszen eddig lassú, de fokozatos kamatemelést áraztak be. Részben emiatt kezdett gyengülni a forint.

Április végén aztán nem változtatott a kamatkondíciókon és a kommunikáción a jegybank, ami a forint elleni külföldi pozíciókon is meglátszott. Majd most kedden szintén nem változtattak, óvatosak az inflációs kockázatokkal szemben, a Monetáris Tanács hosszabb távon továbbra is 3 százalék körüli áremelkedési ütemre számít.

Ezek a pozíciók hozzák el a rekordgyenge forintot:



Az MNB döntéshozói legközelebb június 25-én ülnek össze dönteni a kamatról, a piac akkor erősebb iránymutatást vár az elmúlt két ülés csendesebb kommunikációja után. A Monetáris Tanács ugyanis március végén jelezte, hogy negyedévente vizsgálja felül a szükséges kamatkondíciókat, illetve a kiszorítandó likviditás mértékét. Emellett egy hónap múlva friss inflációs jelentés is készül, amit szintén kiemelten figyel a piac.

A nagy kérdés, hogy az eddig felépült forint elleni pozíciók egy része leépül-e június végéig, ezen múlhat az is, hogy tud-e érdemben erősödni a magyar deviza. Jelenleg ugyanis 327 körüli euróárfolyamot látunk a piacon, ami alig egy százalékkal marad el a történelmi csúcstól, amit tavaly júliusban 330,8-nál láttunk.

A következő hetekben egyrészt érdemes lehet figyelni a nemzetközi hangulat változását, hiszen ha romlik a feltörekvő piacok kockázati megítélése, akkor az a forintot is történelmi mélypontra küldheti, emellett a következő kamatdöntéssel kapcsolatos várakozások, esetleges jegybanki nyilatkozatok mozgathatják az árfolyamot. Utána pedig attól függ, mennyire lesz majd elszánt a jegybank az új előrejelzései fényében.

https://m.portfolio.hu/d…

#838309 Boby.

https://m.portfolio.hu/deviza-kotveny/spekulansok-...

Számomra két dolog tűnik ma biztosnak.

1.A jegybank egy kiszámítható módon, lassan gyengülő forintban érdekelt.2.Jelenleg semmilyen érdeke nem fűződik a kamatemeléshez.

Ezek azonban,most senkit nem érdekelnek a piacon..., úgyhogy go tovább az erős oldalon!Had lássuk, meddig engedik túltolni azt a biciklit!

ez kb ugyanígy működik r…

#838244 rbbj11 Előzmény: #838167

ez kb ugyanígy működik részvény indexszel is a kotvenyalap helyett