Regisztráció Elfelejtett jelszó

USA részvények

uber vs lyft

#843379 matgab Előzmény: #843355

Beyond the meat IPO-ját én is néztem...

UBER: tökéletesen megmarketingelt hosszútávú exitstratégia az eredeti tulajdonosok részéről. Profi munka volt, innentől jöhet az esés.

uber vs lyft

#843357 Fornit Előzmény: #843355

Impossibile Foods is ilyen műhúsos cég, de úgy olvasom nem sürgősen akarnak tőzsdére jönni, de majd vmikor tervezik.

uber vs lyft

#843355 Bendeguz Előzmény: #843352

igen, ők lettek okosan kitömve :)

a nekem szimpi beyond meat is nyilván remek ipo-val jött, mármint az eddigi tulajoknak remekkel. egy veszteséges (kicsit nyereséges?) cég nem ér ennyit. viszont szerintem óriási a potenciál benne, előbb-utóbb mindenféle okokból át fogunk térni műhúsra

uber vs lyft

#843352 Koffein
2 nap után elég szarul néz ki a túlhájpolt uber


habár a lyft sincs jobb helyzetben


gondolom sokan nem ezt várták :)

ez évek óta esik, nem vo…

#843346 Bendeguz Előzmény: #843335

ez évek óta esik, nem volt nagy rizikó shortolni... mi az oka? bocs, nem olvastam utána a sztorinak

A 3. hullámban vagyok, a…

#843342 TrendMan Előzmény: #843336

A 3. hullámban vagyok, az ötödik kávé után.

Innen akár elindulhatok hazafelé és ha ott vagyok, akár egy sörözés is képbe kerülhet. Ez a longos verzió.

Ellenben, ha maradok, akkor a hatodik kávé elérhető (most fő le) és - ha az megvan - onnan a hetedik eszpresszo felé vehetem az irányt.

Az indexre visszatérve, a S&P 500 innen fordulhat, és mehet fel egészen 2890-ig. Ha ott megveti a lábát, szabad az út 2960 felé.

Ellenben, ha nem tartja meg ez a támasz, akkor egész 2740-ig eshet és onnan - ha nem fordul - megnyílik a feneketlen mélység 2650 irányában.

De csak, ha nem fordul.

Negyedév végére nagy fel…

#843336 TrendMan

Negyedév végére nagy felrántást várok.

Már május végére is.

Ha nem, akkor erős shortos jel! :-)

Pár éve olvastam, hogy a…

#843335 Fornit Előzmény: #843328

Pár éve olvastam, hogy az egyik legshortoltabb részvény. Akik azóta tartják is, nagyot kaszáltnak.

újabb csavar a zavarban

#843282 TrendMan

Apró Infó (melyről talán még a pf sem ír):

Az amerikai - kínai 'vámháború' olyan vámokkal folytatódott, melyeket Kínából az USA-ba tartó Kínát csütörtök éfjél után elhagyó konténerhajókon szállított árura vetnének ki.

Ezek a hajók 1-2 hét alatt futnak be az USA-ba és partot éréskor vetnék ki a vámot.

Ezzel a megoldással az USA tárgyalási ablakot nyitott Kína felé.

és mi a "hazai" devizád?…

#843279 Bendeguz Előzmény: #843269

és mi a "hazai" devizád? fejben mindig forintban számolod a nyereséget? vagy thai fabatkában? :)