Regisztráció Elfelejtett jelszó

USA részvények

microsoft

#842276 Fornit Előzmény: #842234

Oh a Veeva. 40$ alatt vettem még a kezdetekkor (37,55), nem sokkal a piacra lépésük után. 32,2-n adtam el a 'nagy realizáló napon'. 20 alá is beesett utána.

microsoft

#842236 Bendeguz Előzmény: #842235

volt microsoft is, az is sokat ment, ha nem adom el, már lassan triplázott volna. az elmúlt években bármi jó volt buy&holdra. vajon meddig tart? senki se vár nagyobb válságot, max lassulást

microsoft

#842235 Koffein Előzmény: #842234

mikrofos a kérdés, mintha beszéltük volna s belevettél volna te is annó, csak én hamarabb kiugrottam :)

na mindegy is.. csak nézegettem a feljegyzéseimet, hogy mit miért vettem és tipikus face palm 4-5évvel későbbi állapot... eladás indoklás tipikus fenéken billentés, az annoi énemnek...

mielőtt bárki kérdi, van egy google docsom, amiben jegyzem hogy mit miért vettem, mért adtam el, évekre visszamenőleg, indoklással... visszaolvasva, mostani tudással (ta/funda) nem adnám, anno másként láttam... :)

microsoft

#842234 Bendeguz Előzmény: #842232

a VEEV a kérdés? Vettem valahol 45 körül és eladtam 90-en egy nagyobb visszaesésben, azóta meg Foreverben vagyok. Apámnak akartam venni 85 körül a pattanás után, de nem vett, nem hitt nekem. A VEEV lesz 700 dollár is, fogok még oda tenni a foreverből, ha már eladtam.

microsoft

#842232 Koffein

Most néztem 120 -at üti, hogy mi a viharét adtam el anno? fene se tudja... durva, amikor a meglátás jó, majd eladod, mert a pillanatnyi pszichó szar beüt :)

@bengeuz: te még tartod? vagy kipörgetted az évek során? mintha 3-4éve belevettél volna hosszúra... :)

más: zts, anno 40$ alatt vettem, el is adtam mini pluszba, most 100 felett... meglátás az volt, hogy a kutyás/állatos szarokat hosszú távon venni fogják, bővűlő kereslet stb.. ráuntam, kicsaptam minimális nyerőbe, várok 5évet bőven dupláz mindkét pakk...

Tanulság, hosszú távba gondolkodjunk és az osztalékról ne is beszéljünk... :))


Tegnap reggel gyengélked…

#842212 TrendMan

Tegnap reggel gyengélkedtek a tőzsdék.

Ez alatt a 2-3 óra alatt hirtelen rengeteg cikk jelent meg, mely nagy esést sugallt.

Amint ezeket elolvastam - déltájban - a tőzsdék elkezdtek emelkedni, most már új csúcson vannak.

Senki ne mondja nekem,hogy ez véletlen.

Eye-care giant Alcon ret…

#842129 Fornit

Eye-care giant Alcon returns to public markets under its own name today, 11 years after being bought by Swiss healthcare giant Novartis (SIX:NOVN).

The $50 billion acquisition was notorious for its poor timing, only months before the collapse of Lehman Brothers.

Novartis is spinning the unit off on the New York and Zurich exchanges with a market value of barely half that amount.


Tegnap zárás előtt le is…

#842127 Fornit Előzmény: #841980

Tegnap zárás előtt le is épitettem az egyik pakkot, most más csak szimpla adagot tartok. Ma gyj zárás után.

Á, dehogy. Megnézzük, ho…

#841980 Fornit Előzmény: #841975

Á, dehogy. Megnézzük, hogy teljesít, jut eszembe ezek a ruhás cégek sokszor nem túl jól, majd meglátjuk, ha felfelé megy az egyik pakkot eladom valahol, a másodikat meg próbálom tartogatni tovább.

Dupla pakk Levis vétel 2…

#841972 Fornit

Dupla pakk Levis vétel 22,44-en, a terv, hogy az egyikre behúzok egy skalpot, a másikat pedig jó lenne viszontlátni pár év múlva egy #840262 hsz ben linkelt ábrához hasonlóan.

Persze máris 3%nyi minuszban...

S&P 500

#841891 Fornit Előzmény: #841833

Napi gap up-ok...

2700 ig van pár betöltésre váró rés, olyan az index mint az ementáli sajt.

S&P 500

#841833 TrendMan Előzmény: #841703

A bolondos ugrás már éjszaka megvolt.

Ha ezt a szintet is átvinné az árfolyam (2855 körül), akkor irány a 2940 és egy új (dupla csúcs) lehetősége.

Az, hogy milyen lesz a 'viselkedés' a következő napokban sokat elárul arról, hogy indul-e innen egy komolyabb korrekció.

Közeledik április elseje…

#841703 TrendMan

Közeledik április elseje, amikor is újra megnyílnak a pénzcsapok - igaz nem annyira, mint korábban - és ezért egy bolondos ugrásra lehet számítani az árfolyamokban.

NYMT

#841695 Fornit

5,98-as NYMT elment 6,21-en.

Holnapi szelvényvágás miatt visszavehetem olcsóbban majd.


Ha jól számolom, itt az …

#841154 Fornit Előzmény: #840809

Ha jól számolom, itt az ötödik napos rés 2700 felett, ebből 4 e hónapban.