Regisztráció Elfelejtett jelszó

4IG fórum

19 milla részvény van.Eb…

#839501 matgab Előzmény: #839486

19 milla részvény van.

Ebből 6 milla a közkéz.

Ebből a 6 millából gondolom azért van egy két ner lovag , aki csak papíron közkéz.

Lehet kb. 4 millió papír. Ebből szerintem kb. 2 millió max 10 ember kezében van.

A maradék 2 millió az meg kb. még max 100-200 ember kezében, akikből kb. a harmaduk negyedük aktívan írogat a pf-en. Milyen nagyobb aktivitást vársz?


Engem továbbra is az lep…

#839486 Bendeguz Előzmény: #839481

Engem továbbra is az lep meg, hogy semmi zaj nincs a papír körül, még a pf forum is viszonylag csendes. Mintha senki se foglalkozna a papírral. De híroldalak se nagyon

'"Nyereséggel zárta a ta…

#839481 Koffein

'"Nyereséggel zárta a tavalyi évet a 4iG. Az IT-cég 102,8 millió forinttal zárt a korábbi, közel fél milliárdos veszteség után. Pedig bevételsoron a Microsoft partnerség megszűnése miatt is érezhető csökkenést szenvedett el, a szervezeti és működési fejlesztéseknek köszönhetően azonban EBITDA soron már triplázódást láthatunk. A cég a piacot és a többi szereplőt meghaladó növekedést vár a következő időszakban." - kbc

Játék a számokkal

#839469 Bendeguz

Jó estét mindenkinek!

Örülök, ha vannak a fórumon negatív hangok, mert az se egészséges, ha egymás fxát szopkodjuk és ki se látunk a rózsaszín ködből :) Nos, mennyit is ér a jelentés alapján a papír? Kicsit szórakoztam, fogadjátok szeretettel.

FY17 - 17mrd árbevétel - 452mio veszteség - EPS -24,04 Ft
FY18 - 14mrd árbevétel - 103mio nettó eredmény - EPS 5,47 Ft - P/E 289

18Q1-Q3 - 9,3mrd árbevétel - 292mio veszteség
17Q1-Q3 - 11,7mrd árbevétel - 586mio veszteség

Játsszunk el a gondolattal, "mi lett volna ha", vagyis mi lett volna, ha Lörke Gazda már a pénzügyi év elején megjött volna, mint a csősz, aki mindenkit kizavar az erdőből?

Ahogy Matgab írta, még a 18Q4 sem mutatja meg a teljes hatékonyságnövekedést, hiszen sok szerződés kifutása még folyamatban, illetve a racionalizálások eredményei még nem látszanak teljes fényükben.

Szóval ha a sikeresnek tekinthető utolsó negyedévből indulunk ki:

18Q4 - 4,8mrd árbevétel - 395mio nettó eredmény, ami 8%-os tiszta eredmény a bevétel alapján. Ha ezt az arányt tartja egész évben, akkor most lenne:

1,12mrd nettó eredmény, EPS 59,61Ft, P/E 27 (1580 Ft Q4 záró árfolyam mellett).

A sokak által emlegetett és elfogadható 10-es P/E mellett ebben az ideális esetben is 596 Ft-os árfolyam lehetne indokolt.

Drága-e most 2000 felett a 4iG?
Az én véleményem az, hogy "attól függ"...

- ha növekszik a hatékonyság
- ha a nettó eredmény legalább 10-15% közé tud emelkedni
- ha nem trükközik ki a nyereséget alvállalkozókon keresztül
- ha jönnek a nagyobb megrendelések

akkor a 2019-es évben kéne 25mrd árbevétel, 15% nettó eredmény (3,75mrd) és akkor érne 2000 Ft-ot. Vagyis MA drága, de nem a "mát" vesszük meg a tőzsdén, hanem a jövőt.

Amit én várok FY19-re:
árbevétel 50mrd, nettó eredmény 4,5mrd, EPS 240Ft és ezek alapján 10-es P/E mellett 2400 Ft-os év végi zárót. Ha "csak" ez valósul meg, az is 20% hozam egy év alatt, szerintem bőven vidámak lehetünk vele.

talpra állt

#839461 picirigo Előzmény: #839458

Aki vette, pontosan ezekkel az eredményekkel, nyereséggel (P/E) számol mint amit leírtál! VSZ a bét legjobb papírja jelenleg!

talpra állt

#839458 matgab Előzmény: #839457

Itt ha idén nagyon konzervatívan számolok és lesz 30yard árbevétel, ahhoz lesz 5 yard eredmény/19 millió részvény, az legalább 250 Ft/részvény.

De 2020-ra ezt már el tudom képzelni 50y és 10y számokkal- még mindig konzervatívan, az ugye 500ft/részvény.

Ha kicsit erősebb a képzelő erőm, akkor lehet ugyanez 100-150 és 20-50y eredmény is... Az meg ugye 1000- 2500 eredmény /részvény.

Ez kb le sem írom, h milyen részvényárfolyamot indokolna , mert ha ebbe belegondolok, akkor baszok bemenni már hétfőn is a munkahelyemre...

talpra állt

#839457 matgab Előzmény: #839454

En csak most nézem, h kijött...

Nem tudhatod, h a Q4-ben még mennyi csontváz volt a múltból. Csomó keretszerződés, felmondási, átszervezési költség. Összeolvadás is egy csomó extra költség.

Én örülök ennek az eredménynek. És egyértelmű h megszűnt az eddigi cégvezetés felháborító gazdálkodása. Örülhetnek h senki nem jelenti fel őket sikkasztásért! Ez a cég eddig sem lehetett veszteséges a korábbi vezetőség/tulajdonosi kör két kézzel talicskazta ki a profitot.

Ezt 1Q alatt visszatolni nullaba az erős- főleg úgy h a Q1-nel még írtam is h itt valamire készülnek, mert totális kasszaurites volt.

Q4

#839443 Bendeguz Előzmény: #839441

Fejből írom a számokat, lehet pontatlan...

Q1-3: 400 mio veszteség, negyedévenként a 3mrd bevételt teljesen éltüntették. Kilopták

Q4, teljes év 120 mio nyereség. Azaz 3mrd bevételre jutott 500mio nyereség, vagyis az éves 2mrd tiszta nyereség elvárható lett volna, ha nem lopnak Lölő előtt

12 mrd árbevételből lett 120 mio siralmas. De ezek a múlt, remélem

Q4

#839440 Peti84 Előzmény: #839439

Ez kicsit jobb (enyhén), mint amit vártam, kb. nullásra gondoltam (vagy legalább is arra hogy ne legyen nagy mínusz).

Nagy csodát nem vártam, hiszen hivatalosan pár hónapja vették át a bizniszt. Jogszabály megírva (dec. 27-28) , április 1-től gondolom szép tenderek fognak jönni.