Regisztráció Elfelejtett jelszó

Commerzbank AG

Erste hírlevél

#828122 MrTibi16

Kell a pénz a Commerzbank felvásárlására

Lapértesülések szerint a Deutsche Bank 13 milliárd eurós tőkeemelésre készülhet, melyből a Commerzbank felvásárlását finanszírozhatnák, illetve még az előző menedzsment által nyitott derivatív pozíciókat zárnák belőle. A Commerzbank jelenleg 11 milliárd eurós piaci kapitalizációval rendelkezik, vagyis ez alapján, ha meg is valósulna az összeolvadás, az nem tartogatna jelentős prémiumot a jelenlegi árfolyamhoz képest.

/Komoly vicc kategória lenne ha 13 milliárdért (- a nyitott derivatívák ) felvásárolják :D részvényenként 10,38 ójró/

Indexkosárból való kikerülés

#828077 MrTibi16

Kikerült a DAX-ból így 22 EUR-ig könnyedén visszahúzhatják és akkor angéla is szívesebben megválna a részesedésétől (meg én is) :D /gondolom a mini ralli a shortok zárása miatt volt - 2 hét alatt ~ 17% erősödés/

Gyj

#825839 Tapasz Előzmény: #825804

Reggel 1,5%-os plusszos nyitásra számitottam az investing.com alapjan, erre majdnem -4% is volt napközben. Nem volt elég jó ez a gyj a nagyoknak.

NPL

#825821 MrTibi16

The Group risk result was €–161m, with the quality of the credit portfolio continuing to make a positive impact; the non-performing loans (NPL) ratio was 0.9%.

A nemteljesítő hitelek aránya nem olyan rossz (sőt) az árazók ezt nem honorálják...

Gyj

#825820 MrTibi16 Előzmény: #825804

Szerintem ennél nagyobb durranást vártak sokan, vagy már előre árazták és most zárnak + 8,6 körül volt egy napos rés azt is be kellett tölteni, vagy nemtetszik az osztalékötlet .D

Egyébként meg: https://www.commerzbank.com/media/aktionaere/servi...

In the first six months of 2018, the EURO-STOXX Banks Index fell by –15.4%, while the Commerzbank share lost –34.3% compared with its level at start of the year.

+ + + Book value per share: 22,36 euró --> P/BV= ~0,4 :D

DB

#821845 MrTibi16

https://www.portfolio.hu/finanszirozas/bankok/ha-e...

Az amerikai bankhatóságának listájára való felkerülés azért is fontos, mert ha a listán szereplő bankkal további gondok adódnak, illetve nem oldódnak meg az eddigiek sem, akkor a hatóság átveheti az irányítást a pénzintézet felett, és eladhatja azt egy tőkeerősebb banknak, vagy dönthet a felszámolás mellett is.

Éljen a hambis szabad piac :D szép lenne ha kényszer értékesítenék a DB USA-t :D úgy h kifizetettek vele egy csomó büntit (úgy néz ki az USA kökeményen nekimegy angélának valszeg ezzel akarja elérni h költsenek többet a németek hiszen még ők állnak jól az államadósság tekintetében ) /Viki is átvehetné pl. eladathatná a merci meg audi gyárat a rábának a rábát meg a gázszerelőnek ez unikum lenne --> jönnének a német tankok :D /ha már henci mókázhat/:D

2017-es riporban

#821599 MrTibi16

Also, as a result of the debt crisis, the sovereign exposures of Italy and Spain are still closely monitored. As at the end of the fourth quarter of 2017, Commerzbank’s Italian sovereign exposure was ř9.2bn, while its Spanish sovereign exposure was ř0.8bn

év eleje óta

#818466 matgab Előzmény: #818460

hát azért volt itt profit warning meg hasonlók- én mintha emlékeznék a gyorsjelentés kapcsán ilyenre.

Azonkívül meg a DB-nél lassan több csontváz van, mint egy nagyvárosi temetőben... Ez meg az egész bankszektort húzza magával...

év eleje óta

#818460 MrTibi16

Január óta több mint 25% esett nem semmi (hírt én nem láttam, hogy miért)! :D --> kijelenthető, hogy a kommersz maci itt van ...

(Hetesen 8.3-nál van egy csúnya rés xD)

Zuhanás...

#817370 MrTibi16

Lát valaki hírt amire 7%-ot esik (Én nem találok)? Vagy a nagybátyó Dbank negatív hírei ragadtak rá is...


Nem olyan mint a Dbanké …

#814411 MrTibi16

Nem olyan mint a Dbanké (nem sokat voltak pariban már magasabban van a kommersz...) :D

Commerzbank: first year of strategy implementation with positive net result of €156m despite restructuring charge

  • Operating profit of €1,303m for 2017 (2016: €1,399m) and of €159m for Q4 2017 (Q4 2016: €337m)
  • Revenues excluding exceptional items rose to €8.61bn in 2017 supported by growth (2016: €8.57bn)
  • 502,000 net new customers acquired in German retail banking in 2017 (around 639,000 since October 2016); assets under control up by €38bn to €376bn
  • Common Equity Tier 1 ratio at 14.1% (end of September 2017: 13.5%, end of 2016: 12.3%); leverage ratio comfortable at 5.1%, further improvement in very good NPL ratio to 1.3%
  • ACR Ship Finance portfolio reduced from €4.8bn to €2.6bn in 2017
  • Outlook: Focus on implementation of Commerzbank 4.0 strategy – Aiming to resume dividend payments for financial year 2018