Regisztráció Elfelejtett jelszó

Dumcsi

Kösz, de ez az, ahol nem…

#827311 Csusza Előzmény: #827247

Kösz, de ez az, ahol nem vagyok fent, valami meghívó kell, ha jól tudom. De honnan a francból?

Hogy te milyen diszkrét …

#827226 Csusza Előzmény: #827218

Hogy te milyen diszkrét vagy! :-D
Én is valami ilyesmire céloztam, csak próbáltam finomabban fogalmazni. Kerestem, de nem találtam, lehet csak én vagyok béna. :-/

Sziasztok! Fiam nyaggat …

#827193 Csusza

Sziasztok!

Fiam nyaggat egy PC-s játékért, pontosabban egy újabb játékért. Hearts of Iron 4

Ahogy az lenni szokott, nagy lelkesedés, akarás, legyen meg most rögtön, aztán hetek alatt megunja szerintem.
Néztem, elég drága szerintem, 9-10 ezerért láttam, ha jól néztem, ennyiért inkább nem vennék játékot.

Ha valakinek van esetleg megunt, és eladja, vagy tudja, hogy hol lehet olcsón venni :-) , az marha jó lenne.
Kösz!


Úgy működik a TBSZ csak…

#823755 banyaiz Előzmény: #823732

Úgy működik a TBSZ csak pénzt vihetsz oda, és pénzt hozhatsz onnan. Ez nem feltétlenül gond mert átkötik. Pl van részvényed és kitalálod tbsz-re tennéd. Megnyitják tbsz-t, átkötik a részvényt és máris ott van. Mikor lejár és van részvényed , állampapírod stb akkor dettó ugyanaz csak a normál számlára kötik át tbsz megszünésekor . Eladják és mindjárt vissza is veszik elvileg ennek működnie kellene állampapírnál is.

Akkor az adózása nyilvánvaló. A tbsz-en ami keletkezett nyereség az adómentes, az átkötés után pedig a normál számlán már adóval ketyeg az állampapír hozama.

Van egy TBSZ számlám ami…

#823732 Tucsok

Van egy TBSZ számlám ami 2018 végén jár le .Van rajta állampapír ami 2021-es lejáratú.Ha nem hosszabbítom meg a TBSZ számlát akkor el kell adni ,vagy átteszik egy befektetési számlára és 2019 jan 1-től adozik ? Hol lehet ennek utána nézni ? A bankban azt mondták hogy el kell adni ,vitatkoznék velük .


Még Londonban lakva, 9 é…

#821844 KawaBazsy Előzmény: #821843

Még Londonban lakva, 9 éve feltettem a motorom az ottani ebay-re (.co.uk). Árra nem emlékszem, de arra igen, h nem úgy ment, mint a Vaterán, h csak eredményes értékesítés után kellett fizetni, hanem előre, mint egy hirdetési újságban.

Ma beleástam magam ebbe …

#821843 Fornit

Ma beleástam magam ebbe az eladás az ebayen témába, mert lehet h lehetőségem lenne pár cuccot rászabadítani a nemzetközi piacra. De lehangoló eredményre jutottam.

A jutalék példa a honlapjukról:
Fixed price listing example 1

You're selling a brand new handbag. You select a 7-day duration, with a price of $44.99 You do not meet our minimum performance standards at the time your item sells. The handbag sells and the buyer chooses an expedited shipping service for $12.99. The total amount of the sale is $57.98.

The final value fee is $8.12, or 14% of $57.98

Tehát majd 14%-ot számláznak ki jutalékként a hó végén e szerint.
A pénzt megkapom a paypal-ra ahol is:
-Mivel keményvaluta jön be rögtön átváltják ft-ra ( ezzel sok cikk foglalkozik a botrányos átváltási árfolyamaikkal, kapásból -5%)
- jutalák: 3,4% + rögzített díj(nem írják mennyi, úgy látszik titkos)
-plussz jutalék nemzetközi fizetés miatt 0,5-1,3%
-ha a pénzt átraknám a bankszámlámra 2euro jutalék.

Egy légből vett példa ezek szerint.
Eladok valamit 42$ ért és 21$ (5700ft ) a posta.
ebay jutalék: -8,82$
Feltöltési, nemzetközi láthatósági ktg: -1$
(ezeket később számlázzák ki, átjön a 63$)

Átváltási bukta kb 261-en váltják át a $-t 275 ös középnél. Lesz belőle 16443 ft
Minusz jutalékok: 3,4%+kb1% Marad 15719ft
Felvétel 2 euro amiből lesz 670 ft Marad 15049
Kifizetem a postát (5700), kifizetem az ebay jutalékokat (1*275+8,82*275= 2700) =-8400

Nálam marad a végén: 6649 forint a 42$-os (kb 11550ft)vételárból. Még annyi sem, mert banki eladási árfolyammal tudnám kifizetni a később számlázottakat kártyával.Több mint 40% jönne le belőle.

A nagy kérdés, mi értelme lenne eladni ezek után?? Degradáló lenne.

Ez a két cég szinbiózisa hogyan létezhet sikeresen ilyen kondíciókkal?? Miért nem nyomja le bármilyen hasonlóan felépített cég ezeket? Miért használják az emberek ilyen kondíciókkal tömegesen?
Nem tudom használta e valaki az ebay-t nemzetközi eladásra, ez tényleg így megy??

Herceg, elkezdett szétfo…

#814865 KawaBazsy

Herceg, elkezdett szétfoszlani a Camel kesztyű, amit 2011-ben vettem a polgári Outletben, amikor megálltunk Bényére menet. Úgyhogy lassan mehetünk megint, ezt a telet még kibírja.. :-)

Milyen szép napunk van, …

#814467 Koffein

Milyen szép napunk van, süt a nap, bluek pirosba, de legalább nem esik az eső :)

Kösz, nem tudtam, valami…

#814319 Csusza Előzmény: #814310

Kösz, nem tudtam, valami két gyűjtőév rémlett, de akkor hülye voltam.

Persze izgulok, csak már nem volt mit rágnom, ezért írogattam. :-)

Sztem arra már nem rakha…

#814310 Fornit Előzmény: #814308

Sztem arra már nem rakhatsz be, ha megvolt a gyűjtőév.

(Mellesleg hogyhogy ilyen tőzsdei izgalmak közepette nem a körmöd rágod, hanem ilyesmikkel foglalkozol?)

Sziasztok! Tavaly nyitot…

#814308 Csusza

Sziasztok! Tavaly nyitott TBSZ-re érdemes berakni zsét vagy érdemesebb új, ideit nyitni?

Igen, közben én is megné…

#809012 Csusza Előzmény: #809011

Igen, közben én is megnéztem, ez nem egy vagyon. Bár az a hét a tőzsdén... :-D
És kösz még egyszer!

Most nézem, 299 ft. Azer…

#809011 Tapasz Előzmény: #809000

Most nézem, 299 ft. Azert kar a hackelt verziót letölteni. Amúgy írd be a gugliba (a játek neve + hack mod apk)