Regisztráció Elfelejtett jelszó

Vallás

Tessék megkapaszkodni!

#853414 TrendMan Előzmény: #853411

A kínai népességrobbanást anno nem tudom beazonosítani a diagramban.

Az egyke-politika (80-as évek? 90-es évek?) óta ennek vége van és, ha Ázsia népessége mégis tovább nőtt,, akkor ez a DK-Ázsiai és az India körüli mohamedán népeeségnek tudható be.

Egyébként, ha összeadom a részeket, akkor mintha hiányoznának népcsoportok. pl. 2000-ben mintha 'csak' 4 Mrd főre jönne ki a diagram, pedíg akkor már szerintem 6 Mrd kürül voltunk.

Lehet, az ateisták kiamaradtak:-)

Tessék megkapaszkodni!

#853411 Fornit Előzmény: #853405

Az afrikai iszlám viszont megáll kb észak nigéria vonalánál. és csak a swahili coast nál nyúlik lejjebb tanzániáig, de ott is csak a part mentén.

Nagy népességváltozás esetleg Indonéziában lehetett.

Tessék megkapaszkodni!

#853405 TrendMan Előzmény: #853381

Érdekes lenne országonkénti bontásban látni, meg a változás forrását is látni (szaporulat? térítés?)

Mivel az utóbbi 20-30 évben a Föld népességrobbanását elsősorban Afrika hajtotta, ezért hitelesnek tűnik, amit látunk.

Paradox módon Afrika népességrobbanása jelentős mértékben a keresztény világból érkező egészségügyi forradalomnak is köszönhető.

Tessék megkapaszkodni!

#853381 Fornit Előzmény: #853379

Hát nekem kissé hihetetlen, hogy egy 55 millió hívős vallás 1.500.000.000 fő fölé emelkedik 70 év alatt. Valószínűleg sokkal többen voltak 1950 körül.

Február 4-én sokakat meg…

#838982 Sumér harcos

Február 4-én sokakat meglepett, hogy az Egyesült Arab Emírségekbe látogató Ferenc pápa és a szunnita iszlám legfőbb vallási központjának vezetője, az al-Azhar egyetem és mecset főimámja az Abu-Dzabiban megrendezett vallásközi találkozón közös nyilatkozatot írtak alá.

http://www.magyarkurir.hu/ferenc-papa/exkluziv-az-...

-- vallási fanatikusok premier plánban --

#827178 TrendMan Előzmény: #827139

Az elmúlt időszak egyik legfontosabb, de kevésbé reflektorfénybe került tudományos híre volt a következő:

Az ember életmódjától függően képes befolyásolni a saját génállományát.

Tehát nem csak átörökítheted, hanem ha egészséges életmódot folytatsz, akkor a magadét is upgradelheted.

Ez ismét más megvilágításba helyezi az életről eddig alkotott képünket.

-- vallási fanatikusok premier plánban --

#827139 TrendMan Előzmény: #827035

Megnéztem a filmet.

Nem értek a molekuláris biológiához, ezért itt nehéz bármit is mondanom.

A makro világban az evolúciós elgondolás szerintem meggyőző és működik.

A mikro világról animációs filmeket láttam:

Ezek részben furcsák és egyoldalú gondolkodást türkröznek, részben olyan kérdéseket vetnek fel, melyekre jelenleg nincs magyarázat.

Nem tudom kizárni azt, hogy valamilyen külső behatás is szerepet játszott az élet kialakulásában a Földön.

Legyen az egy üstökös vagy más alakjában.

De ennek a bizonyítékát sem láttam.

A film nem tesz egyebet, mint nyitva hagyja a kaput és a kapu továbbra is nyitva van.

De, hogy mi van 'odaát' azt továbbra sem tudjuk.

-- vallási fanatikusok premier plánban --

#827081 tozsdenyul Előzmény: #827080

én értem, hogy mi az a tunneling, azt is értem, hogy mit jelent a dekoherencia (wow, űdekafa, hitted volna hogy ilyen szavakat tudok?)

igen, van ilyesmi, ahogy van vaníliafagyi is

azt nem értem, hogy ez mihez kapcsolódik, mit akarsz ezzel mondani, mi következik ebből szerinted, hol és miben van jelentősége, és úgy egyáltalán wtf?


http://en.wikipedia.org/wiki/Quantum_biology


-- vallási fanatikusok premier plánban --

#827080 Spade Előzmény: #827078

hát ha hablaty akkor maradjunk ebben az alagút effektust is említettem nyilván az is hablaty. A manifesztálódik és összezuhan azt jelenti h ott van megoldása a schrödinger egyenletnek és ténylegesen ott is lesz. Az h ez mit jelent akkor tudod meg ha legalább felírod a schrödinger egyenletet hidrogénra és meg is oldod ezt nem lehet megmagyarázni. Továbbra se tudom mi az a kvantum biologia a jelenségeket ismerem az h te vagy más ezeket elnevezed kvantum biologiának vagy pinának az engem nem érdekel különösebben.

És ezzel zárom részemről mert ez már csak faszverés és szétoffoltuk a topicot a semmiért

-- vallási fanatikusok premier plánban --

#827078 tozsdenyul Előzmény: #827075

ezt úgy hívják hogy hablaty

korábban is volt már valami hasonló, és rá akartam kérdezni, mert nem tudom mire gondol a költő?

pl, melyik h-hídra gondolsz?

na meg, hogy miért pont ott manifesztálódik, ahol kell, ez is kellően semmitmondó, az egyébként várhatónál nagyobb valószínűséggel? vagy mi?

és főleg, mire válaszul?

ha kifejtetted volna, lehet hogy lett volna belőle valami

nem sokan értik ám a kvantum biológiát, nem ártana lassabban, bővebben kifejteni a kvantumos dolgokat, hogy értsük mi is, a törpiek

azért egy összetett mondatból még nehéz felfejteni az élet megoldóegyenletét

-- vallási fanatikusok premier plánban --

#827077 tozsdenyul Előzmény: #827076

látod, jó ezt tisztába tenni, mert aki esetleg nem ért a kombinatorikához, az nem arra gondol, hogy dupla nulla valószínűségbe belefér a kurva sokszor elképzelhető :)

-- vallási fanatikusok premier plánban --

#827076 Spade Előzmény: #827074

igen a 0 valószínűség azt jelenti h null mértékű halmaztól eltekintve 0 lesz, azaz null mértékű halmazon (hozzá nem értőknek: nagyon nagyon nagyon soxor) megvalósulhat különosen kvantumban

-- vallási fanatikusok premier plánban --

#827075 Spade Előzmény: #827073

ha nem ezt mondtam akkor ez mi ?

"És akkor még nincs az se benne h a kvantum fizika szerint az elektron mindenütt jelen van a felhőben és a hatások szuperponálódnak is és miért pont ott manifesztálódik zuhan össze a schrödinger egyenlet ahol pont kell a hidrogén hídhoz,

-- vallási fanatikusok premier plánban --

#827074 tozsdenyul Előzmény: #827069

ezt azért kicsit majd bővebben

"Igen van nulla valószínűség és ha kicsit is értenél a valószínűség számításhoz akkor tudnád h az azt jelenti h megszámolhatóan végtelen kivétel kb annyi mint ahány természetes szám van ugye, lehet tehát nagyon nagyon nagyon soxor mégis előfordulhat"

ha nulla annak valószínűsége, hogy véletlenek sorozatával alakulnak ki komplex molekulák / az élet, akkor tulajdonképpen arra gondolsz, hogy nagyon, nagyon, nagyon sokszor mégis előfordulhat?

Csak tegyük tisztába ezt a fránya kombinatorikát

ha dupla nulla, akkor

nagyon, nagyon, nagyon

nagyon, nagyon, nagyon

sokszor?

-- vallási fanatikusok premier plánban --

#827073 tozsdenyul Előzmény: #827072

ja, pont ezt mondtad végig? :)))

jaj de jó, már megint nagyon okos voltál, sok piros pont.

Davies, 2005-ből vagy 2007-ből, mert új dolog ám ez a kvantumbiológia, amiről pár perce még nem is hallottunk, mert nagy hülyeségnek tűnt még akkor, amit vizsgálni se lehet, valami trendi kitalációnak :)

www.esalq.usp.br/lepse/imgs/conteudo_thumb/The-Qua...

és akkor azt is biztos tudtad, hogy ha kvantumjelenség volt az élet keletkezésénél is, akkor mindjárt baszhatod is a szimulációdat a valószínűségekkel mert nagyságrendekkel tévedtél ;)



-- vallási fanatikusok premier plánban --

#827072 Spade Előzmény: #827071

na végre pont ezt mondtam én is h sok mindent kvantum jelenségek nélkül nem tudsz magyarázni és a szikra biztos h kvantum jelenség volt ahogy a világegyetem keletkezése is de nem tudjuk mi és azt sem h irányított vagy sem

-- vallási fanatikusok premier plánban --

#827071 tozsdenyul Előzmény: #827069

kvantummechanika nélkül nem tudod magyarázni a fotoszintézist, a látást, a fényalapú dns mutációkat, a dns-t javító enzimrendszer működését, egy sor redox folyamatot, pl a sejtlégzés enzimműködését, a madarak mágneses érzékszervét, a szaglást.

Elég trendi kitaláció valóban, a fenti felsorolásból talán sejthető., hogy valamennyire jelentős a szerepe :)

Vagy csak nem érti senki :)

Akár az élet kialakulásában, azaz a bizonyos "szikra", amit keresel is lehet hogy kvantummechanikai jelenség volt.

azt szögezzem le mindjár…

#827070 tozsdenyul

azt szögezzem le mindjárt, hogy mindezekből semmi nem következik Istenre vonatkozóan, vagy a tervezettségre vonatkozóan

ez annyit jelent, hogy az evolúció meg tudja magyarázni az élet fejlődését, Isten nélkül is

de ettől még nem cáfolja Isten létét

(nem is fogja tudni soha, mert nulla és dupla nulla valószínűségek nem léteznek, és ez nem is célja)

illetve a másik oldalról, az evolúció létét (tudományosan) nem lehetett eddig kétségbevonni (bár célja egyeseknek)

de hátha majd a jövőben...