Regisztráció Elfelejtett jelszó

Sakk vb

Arra jutottam megint a g…

#840709 banyaiz Előzmény: #840542

Arra jutottam megint a gép volt fölényben, mert ha sötéttel folytattam meg tudtam nyerni ebből az állásból. Látom már nem is látszik mi volt az állás mert újat kezdtem . Mindegy , ez a köcsög gép megint kibabrált velem. :) Nem jó érzés. :)


https://lichess.org/LnkC…

#840542 banyaiz Előzmény: #820526

https://lichess.org/LnkCuE6O

Itt a következő állás amiből nem tudom legyőzni. Most világossal játszom. Pedig van benne lehetőség vsz. Nem igaz, hogy innen nem lehet megverni. Világos lép most. Találj ki valamit. :) Nekem lassan elfogynak az ötleteim.

Nem tudtam ezt a "feladv…

#821108 banyaiz Előzmény: #820526

Nem tudtam ezt a "feladványt" megoldani. Szerintem nem is lehet, csak úgy néz ki mintha nyerő lennél sötéttel, de nem lehet megnyerni:) Viszont 7-esen elpáholtam egy másik partiban , de jól esett. A 8-as kemény dió.


Változó, általában 7-8.…

#820592 banyaiz Előzmény: #820526

Változó, általában 7-8. De szoktam úgy is végigjátszom mindegyik szintet 1-6-ig mint az érettségin tudod bemelegítés címszóval % számítások, írás , olvasás, szövegértés stb. :) Kellő bemelegítés után jöhet a 7-8 -as az már bucira veri a fejemet hiába melegítettem be. 8-ast nem sokszor vertem meg, viszont sokszor próbáltam. :)

2600 pontos 8-as szinten az már nekem bőven magas léc.

Néha elgondolkodik azért…

#820455 banyaiz Előzmény: #820450

Néha elgondolkodik azért parti közben 3-4 másodpercig is. :) Vagy csak a net lassúsága miatt van néha ilyen.

Próbáltam amit mondtál de nem tudtam úgy sem megverni.

Sokkoló, hogy milyen gyo…

#820450 TrendMan Előzmény: #820448

Sokkoló, hogy milyen gyorsan lép a gép.

Egyenesen pszichés előnybe kerül ezzel.

A két lépést, amit javasoltam, próbáltad? Én úgy látom azzal sötét ki tudja játszani az előnyét végig.

Ez egy játszmám végjáték…

#820448 banyaiz Előzmény: #820403

Ez egy játszmám végjátéka amit elmentettem. Végigjátszottam , kikaptam, visszaléptettem eddig az állásig mert itt még sötéttel előnyben voltam úgy éreztem. Aztán ezt az állást elmentettem, hogy majd innen megverem. Csak max döntetlen jött össze.

Nem tudom ez a léptetés amit mondasz miért van , nálam úgy néz ki a géppel le tudom játszani és utána újra betölteni ha más variációt ki akarok próbálni.

Léptetni pedig az adott partin belül visszalépni lehet, és ha mégis előrepörgetném újra azt is.

De elvileg ennek amit bemásoltam úgy kellene működnie a gép játszik világossal te sötéttel és végigjátszhatod nem kell semmi bűvészkedés hozzá.

Ez nem egylépéses történet kell gépészkedni a döntetlenért is bőven.

Ha nem engedi végigjátszani ezzel a bemásolt megoldással akkor van olyan verzió úgy játékot kezdeni megadhatod a pozíciót, ott ezt az állást beállítod és máris játszhatsz a gép ellen.

Na, tehát ahol a lépések…

#820404 TrendMan Előzmény: #820403

Na, tehát ahol a lépéseket írja, alul van két nyíl meg két nyíl, az egyik hármas a másik egyes párban.

Az egyessel tudsz léptetni, nem?

Ha bemegyek a bástyával d6-ra, akkor még aktív az előremutató nyíl és, ha lép e7-ről próbálja megkötni a sötét vezért.

Ezután beütök a bástyával d4-re (gyalog üt) és ezután már nem aktív az előremutató nyíl és nem hajlandó lépni.

Ez egy néhány lépéses fe…

#820403 TrendMan Előzmény: #820401

Ez egy néhány lépéses feladvány lenne vagy akár sok-sok lépésben akármilyen módon nyerni sötéttel?

Én úgy látom esély csak addig van, amíg világos nem lép a király előtti gyalogokkal. Ott van az egyetlen kényszerÍtő fenyegetés.

Ha ez így van, akkor nincs is idő poziíciós játékra.

Előre nyíl az csak akkor…

#820401 banyaiz Előzmény: #820392

Előre nyíl az csak akkor aktív ha visszafelé léptetted előtte egy korábbi állásba. Ha ugyanarra a nyílra gondolunk mert van egy pár db. :)

Szerintem ami előnye sötétnek a 2 szélső gyalog előtt szabad a pálya. Viszont középen világos erősebb gyalogokkal ő is próbál ott előrenyomulni.

A bibi ha sikerül nehéz helyzetbe hozni akkor elkezd sakkokat adni és döntetlent kínál. Ezt nem sikerült sehogy kivédenem. Mert mikor gyalogokkal előrenyomul akkor a királyom körüli gyalogokat meg kell mozdítani utána pedig könnyebben tud sakkot adni.

Pedíg a kulcs szerintem …

#820390 TrendMan Előzmény: #820386

Pedíg a kulcs szerintem a fehér király gyengesége az alapvonalon és hogy szorítani tudod a fehér bástyát is.

Egy ponton nem engedte, hogy azt lépjem, amit szeretnék, lehet mégsem tudok sakkozni:-)

Vagy b2-ről támadod az alapvonalat a fekete vezérrel vagy bástyaáldozatot imitálsz a középső fehér gyalogon.

döntetleneket tudtam csa…

#820386 banyaiz Előzmény: #820381

döntetleneket tudtam csak ebből az állásból kihozni de majd még próbálom mert elvileg sötét előnyösebbnek tűnik egy hajszállal.

bástya d6-ra azt mondja vezér e7 pl .

Jó kis feladvány szerintem pedig legyőzhető ebből az állásból úgy gondolom , de nem sikerült eddig .

Szóval ha pillanatok alatt megoldod akkor nem állok ki ellened sakkozni. :)

Első ránézésre bástya d6…

#820381 TrendMan Előzmény: #820376

Első ránézésre bástya d6 után űzött vad lesz a fehér vezérből.

Utána szerintem b2-re kell menni a sötét vezérrel.

Karjakiné az első győzel…

#784658 banyaiz Előzmény: #784590

Karjakiné az első győzelem tegnap. Mekkora taktikai csata volt. Most lesz izgalmas . Kockáztatni kell most már, kíváncsi vagyok fel tudja e törni az orosz védekezését.

Komoly nagyon a mostani…

#784590 banyaiz

Komoly nagyon a mostani küzdelem. 7 parti után csak döntetlenek. Mi lesz ebből ? 8. meccs.