Regisztráció Elfelejtett jelszó

Migránsok és bevándorlók

re

#801982 banyaiz Előzmény: #801969

Nézzük az okokat, amik szerintem okai a bevándorlásnak egy egy földrészre, országba.

Az adott ország vonzereje. Ez hoz egy spontán bevándorlást. Ez a vonzerő egy szóval jellemezve az életkörülményeket jelenti.

Aztán volt ezen kívül a történelemben tudatos munkaerő toborzás egy egy iparosodott ország részéről. Nyilván az sem működött volna ha nincs vonzereje .

Volt olyan időszak mikor Usa Európából is tömegeket vonzott, több ilyen időszak is volt. Akár a XX.-sz-ban is. Pl rokonaim is így keveredtek a hamburgerfalók közé. :)

Ennek következményei között vannak negatívumok is. Nyilván mert sajnos mindennek van egy üröm része is.

Az, hogy nálunk nincs ilyen mértékben sokszínű állapot az annak köszönhető, hogy mi vonzerőnk a XX. -sz-ban a béka segge alatt volt. Szemben mondjuk egy Németországgal, aztán később annak a nyugati felével, vagy egy Franciaországgal, Angliával, Hollandiával, Belgiummal , Svájccal , Usával stb stb szemben.

A mi történelmünk során is nagyon sok bevándorlás történt ide, én is mint sváb egy bevándorló hátterű vagyok. Hogyan keveredtek ide az őseim? Mária Terézia németeket telepített be munkaerőként. Mert volt egy olyan helyzet lakatlan vidékek szinte török hódoltság után. Ezen kívül volt még sok oka de talán a fő ok ez volt. Miért jöttek ide , mert földet kaptak , támogatást a kezdésre stb. Ezen kívül a magyar történelemben 125.000 hasonló történt ami meghatározta a mai lakosságot . Volt olyan időszakunk is amikor igen vonzóak voltunk a környező népek számára.

Ok-okozat.

Nem az történik, hogy valaki multikulti társadalmat szervez és majd az oktatás meg felzárkóztatás és akkor ennek örömére Franciaországban, Angliában, Németországban sok a bevándorló hátterű. :) Aztán felismeri, hogy a multikulti társadalom megbukott, aztán mégis beenged milliókat. :)

Most jelen állapotában Európa vonzerővel bír. Nem az az időszak van, hogy embertömegek vándorolnak ki Európából egy másik kontinensre a jobb élet reményében. Hanem az, hogy Európába is vándorolnak É-Amerika mellett embertömegek a jobb élet reményében. Vonzerő ugye.

Ennek járulákos következménye a multikulti problémáktól az oktatás felzárkóztatás szükségszerűségéig sok millió ilyen kisebb nagyobb részletkérdés.

Ennyi a sztori. Nem bonyolult annyira, hogy valaki elbírt az általános isivel akkor ne tudna megbirkózni ezzel vsz. :)

Az , hogy trágyában hempergő bohóc politikus mit hadovál össze az ügyben a lebutított világában az egy dolog.

Ha most Mo lenne Germany akkor az történt volna ezek a megindult embermilliók megálltak volna nálunk és akkor a kérdés egy másik dimenziójával szembesülnénk a gyakorlatban is. Akkor is egy másik dimenziójával szembesülnénk ha egy frontország lennénk a déli végeken. Így konzultálunk róla a nemzettel, és megállapítjuk a semmit. Türelmi időnk van a kérdésben ami abból adódik, hogy egy vonzó Európán belül mi kevésbé vagyunk vonzóak. Ami látszólagos mert kivándorlás fiatal generációból máris több szakmában problémás.

re

#801980 banyaiz Előzmény: #801969

Németek pályáját ebben az ügyben meghatározta az a két vh-ban ott maradt komoly hányada a lakosságnak. Fiatal emberek.

Megbukott a multikulti aztán beengedett több millió bevándorlót Merkel stb.

Itt a szükségszerűségekkel való együttélés lehetséges módozatainak a kereséséről van szó.

Minden más opció az maximum az esti mesékben van. Nézd meg Németországba a bevándorlás miért indult meg, vagy bárhová. Nem azért mert valaki multikultit hirdetett, az a következmény, az okozat nem az ok.

Nagy különbség van az ok és az okozat között a racionális világban az egyik alap lépcső az ok és annak az okozata. Ilyesmit akarsz felismerni pl ebben a kérdésben akkor nem ajánlott politikusok dumáiból kiindulni. :) Felszínt megkarcolták valamivel .

Ha te ezt az egészet úgy rakod össze, hogy valaki kitalálta de jó a multikulti és majd oktatás meg integráció és minden szuper és hadd szóljon ebbe az irányba mozgatta a világot akkor nagy tévedésben vagy.

Jelentkezett ez a kihívás a bevándorlással érintett társadalmakban millió ok eredőjeként, és akkor és ott az adott helyzetben vezető az erre igyekezett valamilyen építő jellegű megoldást találni. A feszültségeket enyhíteni, és a pozitívumokat erősíteni. Már ha magára valamit adó vezető volt.

re

#801979 banyaiz Előzmény: #801956

Mindenki azzal a fegyverrel harcol ami van neki. :) Valahol ez úgy van ha a trágyában fetrengés sok szavazatot hoz akkor lesz rá jelentkező biztos. Önként jelentkező.

Azt gondolom , hogy van az a szint ami alá már a hatalomért sem megy magára valamit adó ember. Ez pl amit migráció ügyben előadunk az a szint. Ezt önmérsékletnek hívják. :) Ez nem túl divatos dolog , de igen fontos vsz.

Persze mondjuk egy Trumppal pl ebben egészen új dimenziók nyíltak meg ami már tényleg a legalja közelében kell legyen. Egy valóságshow sztár, vagy tvshop eladó mint elnök , elnökként is folytatva ezt a stílust és szerepet . Ehhez képest még egy Orbán hozzáállása is tiszteletreméltónak tűnik, bizonyos részletekben.

Ez csak azt bizonyítja mindig van lejjebb az igénytelenségben.

re

#801978 banyaiz Előzmény: #801952

Persze ahogy nekünk is egy döntésen múlik. :) Pl most , hogy úgy döntöttünk a bevándorlás számunkra nem kívánatos ez már gránitba is van vésve. Mint az Alkotmányunk. Az idők forgatagában persze a döntésünk időnként felülvizsgálatra szorul, a körülmények kényszerítő ereje alatt és láss csodát .

Na kb ez a helyzet a franciáknál is de Gaulle ide vagy oda. De Gaulle előtt és vezetése alatt is volt bevándorlás. . A háborúk után XX. sz-ban munkaerő kellett. Gyarmati katonák a hadseregben. Algéria pl Franciaország része volt, amíg el nem szakadt. Aztán onnan menekülnie kellett sok mindenkinek aki a franciák mellett harcolt, pontosabban az elszakadás ellen harcolt, vagy korábban támogatta ilyen olyan ügyekben a francia államot . Indokínából menekülnie kellett sok mindenkinek a vesztes harc után, és így tovább. Ezek mind olyan erők voltak amik mutattak egy irányba ami micsoda véletlen be is következett.

Kért linkek

#801976 Ibiza Előzmény: #801975

ezeknek az a demokrácia ha ők győznek..és az van amit akarnak.. és még ők bújnak a demokrácia és a liberalizmus zászlaja mögé..

Nem értik a többség dönt.. aki nem szavaz az átengedi a döntést másoknak..libsikomcsiknál nem zavarta őket ez a rendszer..most szipognak..békétlen népség..

Kért linkek

#801975 prospero Előzmény: #801971

http://magyarhirlap.hu/cikk/95430/Honszeretet

"Michael Bloomberg vagyonát ma ötvenhárommilliárd dollárra becsülik, az Egyesült Államok hatodik leggazdagabb embere, és a világrangsorban is az első tíz között van.

Rudy Giuliani utódaként 2001-ben New York város polgármesterévé választják, és ezt a posztját három cikluson keresztül megtartja. Mint polgármester nagyvonalú tervet hirdet meg New York hosszú távú fejlesztésére, negyedszázadon belül a világ első, környezetvédelmi szempontból fenntartható egységévé akarja fejleszteni a várost. Felemelte a tanárok fizetését, egyötödével csökkentette a város káros gázkibocsátását, és egymillió fát ültettetett. Politikai nézeteit tekintve hol demokrata, hol republikánus: társadalmi kérdésekben a liberálisokkal ért egyet, üzleti kérdésekben a szabadkereskedelem híve.
Bloomberg személye azért érdekes a számunkra, mert július végén a Der Spiegel hosszú riportot készített vele. Főleg az érdekelte a német liberális hetilap újságíróját, Juliane von Mittelstaedtet, hogy a környezetvédő aktivista Bloomberg hogyan viszonyul a párizsi klímaegyezményből kivonuló Trump politikájához.

A kérdező ugyanaz a Juliane von Mittelstaedt, aki ez év márciusában A rossz példakép című írásában azt írta, hogy az EU-nak a rendelkezésére álló legélesebb fegyverrel, a jövőbeni uniós támogatások megvonásával kell fellépnie Orbán Viktor ellen, s ezt azután a hazai liberális média hosszasan méltatta is.
A hölgynek Trumpról sem jobb a véleménye, a Bloomberghez intézett első kérdés így hangzott: „Az egész világot sokkolta Donald Trump döntése, hogy kivonul a párizsi egyezményből, de ön azt mondta, hogy ez nem számít túl sokat. Miért olyan optimista?” De nem is a klíma ügye volt a lényeg, hanem Trump demokráciára való veszélyessége. „Úgy gondolja, hogy Trump veszélyes az amerikai demokráciára?” – hangzott a kérdés. Erre a politikai korrektség szabályai szerint azt kellett volna válaszolni, hogy nagyon is, de Bloomberg nem azt válaszolta, hanem azt, hogy a demokrácia nincs veszélyben, sőt még azt is hozzátette: „Most én személyesen azt mondom, hogy segítenünk kell őt. Én nem szavaztam rá. Nem gondoltam, hogy ő volt a megfelelő személy. De ha egyszer megtörtént a választás, és őt megválasztották, akkor mint állampolgároknak az a felelősségünk, hogy segítsünk neki.”

Ezen azután a kérdező meg is botránkozott: „Segíteni neki? Azt hittem, hogy önnek szinte mindenben alapvetően más véleménye van.” Igen, válaszolta Bloomberg, a legtöbb dologban, például az egészségügyi reform kérdésében (Obamacare), az adók csökkentése kérdésében. Nem szabad csökkentenünk az egészségügyi kiadásokat annak érdekében, hogy az adókat csökkenthessük. „Akkor miért nem lenne boldog, ha Trump elbukik a programjával?” – jött a következő kérdés. Azért, válaszolta Bloomberg, mert annak végül is az lenne az üzenete, oh, Trump megpróbálta megvalósítani, amit ígért, s a liberálisok voltak, akik ebben megakadályozták. Felejtsük el, hogy valójában a Republikánus Párt az, ahol nem tudja megszerezni a szükséges szavazatokat. És igaz, ami igaz, szeretném megváltoztatni a nézeteit – igaz, hogy sok mindent utálok, amit csinál. De én itt élek. A gyermekeim és az unokáim is itt élnek. És nem akarom, hogy (Trump) elbukjon. Az beteg dolog lenne, és nem tenne jót a gyermekeimnek. Azt akarom, hogy Trump sikeres legyen."

Kért linkek

#801971 Ibiza Előzmény: #801933

ne zavard össze, nekik a lényeg a soros a zorbánot bosszancsa, akkor szertik...mindegy mit tesz Mo. ellen... de ezt nem is értik..

re

#801969 prospero Előzmény: #801952

viszont ezekre a varázsszavakra történő hivatkozás : mint oktatás, integráció ágyaztak meg annak a döntésnek, hogy a bevándorlás lesz a megoldás minden más problémára...ami akkor még nem volt szükségszerűség, mára az lett...

Viszont ami változott, hogy kiderült: az eredmények nem támasztják alá a reményeket...nem működik a papíron elképzelt szép új világ...ahogy utópiák esetében az általában lenni szokott...:-)!

Merkel próbálta mindezt bevallani, a multikulti megbukott - mondta, aztán beengedett még több millió bevándorlót azzal a szlogennel, hogy meg tudjuk csinálni...ismerős? Még több integráció, még több oktatás, majd pénzzel, jóléttel megvesszük a bevandorlókat kilóra... aztán nézünk mint svédek a moziban: hát mi mindent megadtunk: mégsem lesztek európaiak?


re

#801956 prospero Előzmény: #801949

szóval itt tartunk megint - hogy Orbán két szavazatért trágyában hentergő bohóc? :-)!

Lehet így is nézni a dolgot, meg úgy is, hogy a magyar társadalom 30-40%-a nem megy el szavazni. Nem mindig ugyanazok, egyszerűen költséggel jár elmenni, akiknek nem éri meg befektetni azok elfogadják a azoknak az akaratát akik elmennek. Közvéleménykutatásokból, közhangulatból szépen leveszik, hogy mi lesz a várható eredmény, aztán ha nem tetszik elmennek, ha meg tetszik nem mennek. Marad 60%-nyi ember aki valszeg elmegy. A társadalom 10 maximum 30%-a értelmiségi. Aki vallott értékei alapján is megosztott. Te az értelmiség azon részébe tartozol akiknek nem tetszik a retorika amivel a politikus a nem értelmiségi 60%-ot próbálja a maga oldalára állítani. Van ez így. De ha nem Orbán akkor valaki más teszi ezt meg és most itt nem gondolok senkire konkrétan. Minden párt arra utazik, hogy minél több embert maga mellé állítson. Bokros is a maga módján, úgyhogy ő is 2 szavazatért a trágyában fetrengő politikus. Csak értelmiségi trágyában fetreng. Közismert hogy az illatosított, annak jobb szaga van.

Politika kemény műfaj, nem nekünk való.

re

#801954 tozsdenyul Előzmény: #801951

ehhez alternatíva: ha a világ hologram szerinted , hol lesz benne véletlen generátor, hogy lesz független...és lehet offolni :)


re

#801952 prospero Előzmény: #801949

mesélj, hogy alakult ki...kíváncsi vagyok, hogy látod...hogy egy ország így döntött...nem volt szükségszerű, hogy úgy alakuljon automatice jár a betelepülés...mi van akkor, ha a franciák akkor másként döntenek? Szuverén államként joguk lett volna rá?

Oktatás, integráció egy döntés - okozata. Ahogy mondod már szükségszerűség.

re

#801951 tozsdenyul Előzmény: #801913

megint megmondtad a tutit :)

az -izmus /= racionalitas

meg amugy sem beszelt senki a fizikai racionalitasrol...

(racionalitas jelentese:

esszeruseg, ertelmesseg, jozan gondolkodas)


"A világ nem megjósolható és nem következik az előző pillanatból"

dehogynem, az egesz fizika erre epul, pl mondjuk egitestek mozgasa es akkor csak egyet mondtam

az, hogy nem korlatlanul, es kvantumszinten mas a vilag az egy mas dolog... de a kvantumszintet idekeverni, csak arra jo, hogy okoskodhass a tematol amugy tok fuggetlenul, pedig mar a tema is eleg fuggetlen volt eleve a topiktol :)


talalos kerdes,

"mintha a következő pillanatot egy véletlen generátor dobná ki"

es letezik valodi veletlen generator? ami tenyleg veletlen? ami tenyleg fuggetlen, es megjosolhatatlan?

tudunk peldaul kesziteni valodi veletlen generatort?

ami persze nagyon off, de legalabb a kerdeshez kapcsolodoan mondhatsz okosakat :)

re

#801949 banyaiz Előzmény: #801944

Ebben segíthet az általam korábban emlegetett racionalitás. :)

Nem csodaszer de pl egy ilyen Orbán féle bohócon 2 szavazatért a trágyában hempergő nyomorulton át akarsz látni akkor jó segítség.

Szerintem már sokszor leírtam, hogy a megoldandó feladat a bevándorlás szabályozott keretek közé szorítása, a gyakorlatban is, nemcsak jogszabályok szintjén. Ebben a folyamatban integráció, oktatás, felzárkóztatás az nem választható lehetőség, hanem szükségszerűség.

Azért tartom linknek a magatartásunkat az ügyben, mert arra hegyezzük ki, hogy a folyamat nehézségeit felhasználva a hangzatos semmit előadjuk. Mellette még félelem és gyűlölet témákban , hálás témákban, ami van azt maximumon kivesszük.

Azért a francia helyzet sem úgy alakult ki, hogy volt a jó fiú de Gaulle, és a rossz fiúk utána és akkor elárasztották a bevándorló hátterű emberek franciahont. :) Ennél kicsit komplikáltabb volt a helyzet.

re

#801947 prospero Előzmény: #801941

úgyhogy igen, jól látod. Nyugaton rendkívül kínos teljes hátraarcot csinálni bevándorlás témában - akár 3 évig nyomatni az 1x1-et is lehetetlen, 50 év agymosás után, amikor az 1x1 ellen turnéztak 50 éven keresztül...

Nemcsoda, hogy Orbán "közellenség" az 1x1-gyel.

re

#801944 prospero Előzmény: #801941

Hát igen. Nehéz megmagyarázni a nyugaton élő keményen drogozó állampolgárnak, hogy amit az elmúlt 50 évben a mainstream ballibek nyomattak bevándorlás témában -az egy súlyos tévedés. úgyhogy hadd szóljon - gondolják a vezető politikusok.

Nemrég olvastam egy kis elmélkedést erről. Bevándorlás téma/ gyarmatokon élők francia államolgársága franciaországi bevándorlással/letelepedéssel már De Gaulle idejében téma volt ott. 1970-es évek eleje, 1960-as évek vége azt hiszem. De Gaulle nem támogatta ezt a lehetőséget, nem akarta megadni a gyarmatokon élőknek a letelepedés lehetőségét Frsnciaországban. Ma azt mondanátok rá - fóbiás volt. Aztán elveszített egy népszavazást - nem ebben a témában azt hiszem, lemondott és jöhettek a progresszívek akiknek nem voltak olyan fenntartásai, mint De Gaullenak. De Gaulle minden félelme beigazolódott utólag - szokták is idézni beszédét a bevándorlással kapcsolatban.

Az elmélkedés pedig az volt röviden összefoglalva: sovány vigasz, hogy a bevándorlás elleneseknek igaza volt/van/de ez nem ad reményt - ezért szükségképpen bukásra van ítélve a bevándorlásellenesség.

Ezzel szemben áll a multikulti utópia amely viszont reményt kínál olyan varázsszavakkal mint integráció, oktatás felzárkóztatás stb., csakhogy az eredmények ezt nem támasztják alá?

Kinek nagyobb a link dumája?

re

#801941 banyaiz Előzmény: #801927

Lehet, hogy kínos lett volna nekik a nép agyába 3 évig nyomatni az 1x1-et. :) Főleg olyan helyeken ahol a problémának ez a vetülete már 50 éve téma volt.

Tudod egy újszülöttnek minden vicc új. :) De nincs is új a nap alatt, és ismétlés a tudás anyja. :) Szóval felrakják ezt a lemezt is ha ez kell a keményen drogozó népnek hadd örvendezzenek.

Valószínűleg ilyen link dumákkal ahol egy kicsit már a nép csiszolódott a témában nehéz lesz nagy örömöt kiváltani. A nyilvánvaló alap dolgok ragozásával.

Vagy úgy gondolták elég sok fóbiás van alapjáraton is minek még egy állami kampánnyal növelni a számukat. :) Itt a rettegés és gyűlöletkampányra gondolok, ami az 1x1 ismételgetése után közben következett.

Kért linkek

#801933 prospero Előzmény: #801925

ne védd sorost...a saját pecsenyéjét sütögeti...ami nem feltétlenül azonos a tiéddel...sőt azt gyanítom inkább nem azonos...:-)!

re

#801927 prospero Előzmény: #801919

akkor mit mondjunk azokról, akiknek még az 1x1 felismerése is problémákat okoz(ott)? :-)! Ha Orbán kicsapja a biztosítékot, mert őrült és az 1x1-re emberkedik szerinted, akkor őket milyen jelzővel lehet illetni? Mivel nincs ilyen jelző, minden negatív jelzőt elfoglalt már Orbán, csak annyit lehet mondani: minden tekintetben rosszabbak, mint Orbán...:-)!

Láttad a legutóbbi elégedettség (boldogság) felmérést? Mi javítottunk, az olaszok meg leküzdötték magukat a magyarok szintjére...nem lennék meglepődve, ha valaki kimutatná van korreláció a tömeges bevándorlás és aközött, hogy érzik magukat az olaszok a saját (?) országukban...2 év leforgása alatt. Ami nem kis teljesítmény olaszok részéről, tekintve, hogy világhíres az elégedetlenségünk.

Na persze, pc miatt ez soha nem fog megtörténni, ilyen szentségtelen gondolatot, hogy a tömeges bevándorlás bármilyen kapcsolatban állhat azzal, hogy a szubjektív boldogságérzet csökken. :-)!

Kért linkek

#801925 banyaiz Előzmény: #801917

Soros is befolyásolja a főmumus. :) Csak hát a súlyozása a dolgokban valahol 1526. hely környékén. Viszont kézzelfogható valaki az elvont problémák tengerében. Ezért is lett ilyen népszerű kampányszereplő mostanában .

re

#801919 banyaiz Előzmény: #801913

Káoszelmélet stb. Nyilván a világ "őrült " :) Volt aki ezt valami olyan módon fogalmazta meg ha felismered végre , hogy minden ember őrült akkor sok minden világossá válik. :)

De azért pl valaki az 1x1 felismerésével úgy tesz mintha megoldott volna egy bonyolult matematikai problémát. Mindezt mondjuk egy állam vezetőjeként teszi, közpénzek mrd-jaiért az kivágja a biztosítékot még akkor is ha tudjuk minden ember őrült és ez sok mindent megmagyaráz. :)

Nem is tudom melyik ókori filozófus mondta mutassanak egy fix pontot és kifordítom a sarkaiból a világot. Persze nincs ilyen . Minden mozgásban , minden változik.

De azért valamiféle józan paraszti ész szerintem a dolgok súlyozására azért szükséges lehet annak aki ilyesmire fogékony. Mert különben kirohanhatunk az utcára meztelenül is felmászhatunk egy fára aztán ott lógunk , és makogunk valamit. :) Ami lehet , hogy sok szempontból kevesebb fájdalommal járna, de hát ez van.