Regisztráció Elfelejtett jelszó

WDC, STX és a többiek

STX -16% tegnap

#801370 rbbj11 Előzmény: #800236

nekem sajnos sok van, mégpedig a legutóbbi nagy gap elottrol .... nem értem, miért esett ennyit, nyomott az ára, főleg wdc-hez képest

STX -16% tegnap

#801345 Janicroft Előzmény: #800236

7-én megdupláztam a minipakkomat.13-as P/E-n forog az STX, a WDC 63-on, elnézve az elmúlt 10 évet, nem hiszek benne hogy ilyen különbségek alakulnak ki a két cég között.

STX -16% tegnap

#800236 Janicroft Előzmény: #800233

Nekem van még egy minipakk 28,56 USD bekerülési árral, lassan bővítenék is kicsit, de ha matgab vesz most akkor már az is veszélybe kerül :)

STX és WDC elmúlt 1 éves teljesítménye

#799386 Kissherceg Előzmény: #799273

köszi, de interactive meg nem hiszem :) Na majd akkor KBC-nál jöhetnek az oszti papírok :)

STX és WDC elmúlt 1 éves teljesítménye

#799271 rbbj11 Előzmény: #799249

szerintem nagyrészt csak felkapottsag kérdése, évekig fordítva volt. Én is stx-et vettem kb 10%-kal feljebb, épp azért,mert szerintem már alulertekelt. A toshiba csata lehet érdekes, de szerintem részben amiatt esik ennyire stx is?

STX és WDC elmúlt 1 éves teljesítménye

#799269 Kissherceg Előzmény: #799249

USA osztalék után hogy adózól? KBCn keresztül vagy kinti számla?


Toshiba-WDC jogi csatározások

#799251 Janicroft

nagyon szép kis bunyó alakult ki a Toshiba és a WDC között. Van egy közös vállalkozásuk, melynek a Toshibánál lévő részét a Toshiba el szerette volna adni, hogy fedezze az atomenergia szektorban keletkezett bődületes mértékű veszteségeit és a tőzsdékről való kilistázását is szeretné elkerülni. A WDC meg adott valami pofátlan ajánlatot és emgsértődött hogy egyáltalán a Toshiba hogy gondolja hogy 17 év együttműködés után másnak adná el a business rá eső részét, ezért perrel fenyegeti az ajánlattevőket és a deal-ben részt venni szándékozó bankokat is. A Toshiba meg perli a WDC-t mert azzal érvel hogy ha a WDC megakadályozza a Toshiba üzletrészének eladását akkor a Toshib emiatt csődbe fog menni.
Nagyon jó kis sztori!!!

https://www.theregister.co.uk/2017/07/04/toshiba_w...


STX és WDC elmúlt 1 éves teljesítménye

#799249 Janicroft

Egy ideje nem nagyon követem az eseményeket, csak tartom a Seagate pakkomat és sz szépen hozza a kis osztalékot, viszont most ránéztem az elmúlt 1 és többéves teljesítményükre és azt látom hogy az elmúlt 1 évben brutál módon elszakadt illetve leszakadt az STX a WDC-től. A WDC mindig jobban ment, de most vagy az szaladt nagyon előre, vagy az STX-et verték le jobban mint szokták. Gondolatok?

STX feladta a leckét

#776288 Janicroft

A tartósság tényleg kérdéses, bár YTD-ben még mindig -15%-ban áll, 1 éves távon pedig -35%-ban, szóval van még tér hova emelkednie, bár szerintem lesz itt most egy kis megálló.
Viszont ha tényleg tudja tartani a jelnlegi osztalékfzetést a cég hosszútávon (nekem úgy tűnik hogy a cég ennek rendel alá most elég sok mindent), akkor az elég jó lehet hosszútávon, bár itt is kérdéses hogy 3-5-10 éves távlatban milyen iparági trendek lesznek és hogy tudja tartani magát a cég, nemhogy az osztalékot, de magát a core business-t.

Re: Re: Re: Re: Új COO az STX-nél

#775774 Fornit

Igen, de azok a vételi lehetőségek (nekem) utólag tűntek jónak akkor nem igazán.

Egy ilyen esés ki szokott tartani 3 napig, ez a brexites csak 2 napos volt.

Ekkora éles fordulatra és új csúcsra sem számítottam.