Gőzerővel kezdték el kimenekíteni az orosz állami cégek az ország magántulajdonban lévő bankjaiból a pénzt, miután az egyik legnagyobb magánkézben lévő orosz pénzintézet, az Otkrityije nemrég csődbe ment - írja a Financial Times.
12,3 milliárd rubelnyi betétet vettek ki az orosz állami cégek a B&N Bankból, míg 11,1 milliárdot a Moszkovszkij Kreditnij Bankból - mindkét vállalat a tíz legnagyobb orosz pénzintézet listáján található.
Az állami cégek pénzkivonása rövidesen azután kezdődött, hogy az egyik legnagyobb magántulajdonban lévő bank csődbe ment augusztusban, erről részletesen itt írtunk:
2017.08.31 11:11Hatalmas bulik és befolyásos politikusok az összedőlt bank körül
A három pénzintézetre "Kerti Körként" hivatkoznak, mivel a vállalatok székhelye egy moszkvai körúton van, illetve a bankoknak hatalmas mennyiséget halmoztak fel egymás kötvényeiből. A Promszvijazbank, a "kör" negyedik tagjának betétállománya 79%-ot nőtt, 98 milliárd rubelre.
A Moszkovszkij Kreditnij Bank a múlt héten került fel a pénzügyi rendszer stabilitására nézve fontos pénzintézetek listájára, amelynek az Otkrityije és a Promszvijazbank már korábban a tagja volt.