mondtam, hogy ez lesz az aranytojást tojó tyúk...
Biztos lesz vmikor, de hogy mikor és honnan, azt ki tudja...
Sztem most a magyar piacon a következő papírokban van a legnagyobb felértékelődési potenciál:
1. Richter
(orosz piac helyre állása, beérő kutatások, a magyar piac általános felértékelődése közül az egyetlen nem lemaradó blue, kórházak konszolidálása, gyógyszeripari felvásárlások). kockázat: orosz ukrán válság elmélyülése, magyar kórházak összeomlása mielőtt megmentenék őket, vagy akár 1-1 nagyobb kórház csődje (de ez azért nem valószínű sztem).
2. ÉMÁSZ- ELMÜ: sztem 1 éven belül felvásárolja őket az állam. Ez ugye legalább 30-40%-os prémiumot jelent majd a mostani árfolyamhoz képest. Ha ezt az állam napokon belül megtenné, akkor annyit nyerne, hogy még a 2013-as saját tőkét kellene kifizesse, a 2014-es beszámoló közzététele után már a 2014-es saját tőkét. Valamint maga az osztalék mértéke is ebben az alacsony kamatkörnyezetben indokol egy legalább 20k25k-s árfolyamot, tehát ha nem vásárolja meg az állam, akkor is indokolt a mai árfolyam. kockázat: az állami felvásárlás elhúzódása és mielőtt felvásárolná őket törvényi szabályozók által elrontaná a cégek eredményét.
3. ANY:
Jó eredmények, esetleges felvásárlási sztori. De az elmúlt hetek felértékelődése szerintem már bekorlátozza az extra növekedést, hacsak nem jön a felvásárlás.
4. Graphipark:
Új fejlesztések, EUR-ban lévő árbevételek, jelentős fejlesztések előtt álló cég.
5. Freesoft: titkos favorit, ami szépen gazdálkodik, túlélte a válságot, modern iparágban tevékenykedik, bármikor berobbanhat, de igazából ez egy sötét ló... Az első 4 ajánlás az biztosabb, de ez bármikor duplázhat.
Bal**** voltam, nem vettem vissza. :(
Lesz vagy nem lesz korrekció?
Ezt a zárót !
Mindegy, a realizált haszon az igazi haszon. A maradék kicsi pakkocskám lassan megkeres nekem egy hétvégi wellnesst.
P.
ez mindenképpen jó hírnek tűnik itt... Irány a 6000!
Itt nem akarok úgy járni, mint a jó áron 3700-on megvett OTP-mmel amit elkótyavetyéltem 3900-on.
Tegnap eladtam az összes richterem. Mivel zárásra áttörte a 4400-at, ezért gondolkodom a visszavételén.
Szerintetek melyik ponton érdemes ezt megtenni? Nehogy belefussak egy fals kitörésbe és bent ragadjak.
Majd írok egy blobejegyzést a kereskedési technikámról, bár egy mondattal is le lehet írni.
Veszek részvényt, utána, ha esik, akkor sávosan veszem lefelé, ha emelkedik, akkor sávosan eladom felfelé. Nagyjából 20% hozamot szoktam elérni évente teljes tőkére nézve.
Köszi !
A #3562-re valami ? 4100-as papírt adtál el +120-ért amiből lejön a brokidíj.
Ez 100-as darabszám alatt nem business de ha 1000-es akkor jó lehet.
P.
ps: most úgy látom májusra full cash leszek.
De nem jön :)
A maradék fele eladva 4366-on.
P.
25Ft a különbség a könyvben
Én még tartom, de már nem hiszek a 4400 feletti tartományban. A rubel elég sokat gyengült a forinthoz képest a napokban. Tehát lassan eladom.
jöhet 4500