Regisztráció Elfelejtett jelszó

Alibaba

Re: Alibaba buys $459M stake in Chinese hotel tech company

#710758 matgab Előzmény: #710518

vegyek még yahoot vagy ne vegyek...?

Ez itt a kérdés...

Alibaba buys $459M stake in Chinese hotel tech company

#710268 Janicroft

Elkezdik használni az IPO-ból befolyt pénzt, jó ezt látni

Yoel Minkoff, SA News Editor

In its first big investment since its $25B record IPO, Alibaba (NYSE:BABA) has bought a 15% stake in Chinese hospitality technology provider Beijing Shiji Information Technology for 2.81B yuan ($459M).

Shiji provides IT consulting and sells software that manages room reservations and point of sales systems to high-end hotels in China.

The deal is expected to close early next month.

Re: nincs cím

#710180 Janicroft Előzmény: #709732

Az utóbbi napokban elég sokat esett ez is, de végre jött egy pozitív hír is, 39,39-es vételek már minimális pluszban vannak!

Activist Starboard takes stake in Yahoo, calls for AOL merger • 12:21 PM

Eric Jhonsa, SA News Editor

In an open letter, activist investor Starboard Value says it's "a significant shareholder" in Yahoo (YHOO +3.9%), and calls for the company to "explore a strategic combination with AOL (AOL +6.1%)."

Starboard also wants Yahoo to "[unlock] the substantial value" in its Alibaba and Yahoo Japan stakes in a tax-efficient manner (could be easier said than done), cut losses in its display ad/content ops by $250M-$500M through cost cuts, and put an end to its "aggressive" M&A strategy.

The firm estimates a $17.67/share "value gap" exists between Yahoo's trading price and its sum-of-the-parts valuation, something it attributes to tax worries and concerns about how Yahoo will spend any Alibaba/Yahoo Japan proceeds (previous).

It thinks an AOL deal "could offer synergies of up to $1 billion by significantly reducing the cost overlaps in [Yahoo and AOL's] Display advertising businesses as well as synergies in corporate overhead." Starboard also believes an AOL merger could lower Yahoo's Alibaba/Yahoo Japan tax bill.

Josh Brown argued last week Yahoo is now a prime target for activists. Starboard once waged a failed proxy battle against AOL.

Yahoo and AOL have both spiked in response to Starboard's letter.

Re: nincs cím

#709910 rbbj11 Előzmény: #709904

Baba shortot értem fedezőként, de sztem kár túlbonyolítani: yahoo jelenlegi árfolyamon akkor is korrekten lenne árazva, ha baba 50 usd lenne csak. Ezért én egyszerűen yahoo long tartást javaslok, mindenféle csavar nélkül. Alibaba csak kb. 30 usd-n számítana nekem jó vételnek, már ha addig nem áll be semmilyen komoly új infó nála

Re: nincs cím

#709904 matgab Előzmény: #709834

Ha az Alibaba tartja az árát, akkor a Yahoo nyilván alulértékelt a már benne lévő Alibaba miatt, emiatt még egy stagnáló Alibaba mellett is érdemesebb a yahoot longolni.

Ha viszont az Alibaba esni fog, mert igazából túl van értékelve, akkor a yahoo is eshet, de nyilván -mivel eleve mivel az értékének csak egy része az alibaba, ami már eleve alacsonyabbra van értékelve , mint az az árfolyam alapján lévő érték, ezért okos ember egyszerre nyit egy yahoo longot és egy alibaba shortot... Vagy tévedek?

Re: nincs cím

#709834 rbbj11 Előzmény: #709746

ok :)

Akkor ezúttal nem volt tervem a faktor legyőzése, elég volt annak idején mtelo. :)

Re: nincs cím

#709746 matgab Előzmény: #709733

nem, a faktor csak az első vásárlást követő -10%-ot garantálja 90%-os valószínűséggel...

A további esések már csak valószínűsíthetőek (ld az 1200-ról tartott flaxom, vagy a 12473-on vett RFV-m), de egyáltalán nem biztosak! :-)

Re: nincs cím

#709741 Janicroft Előzmény: #709732

39,39-en beszálltam én is, Alibaba fel fogja vásárolni a Yahoo-t, szent meggyőződésem.

Re: nincs cím

#709732 rbbj11 Előzmény: #709718

na még ez kellett nekem ahhoz, h. vegyek: most vettem 39,72-ön yahoo-t!

matgab célár 38,58, remélem már nem teljesíti

Re: nincs cím

#709716 Janicroft Előzmény: #709683

Lassan kezdek elgondolkodni azon hogy vegyek valamennyit, csak kcisit b*ssza az agyam hogy 30 dollár alatt nem vettem és most 40 fölött akarok...

Re: nincs cím

#709619 matgab Előzmény: #709591

yahoot vettem 42,87-en... Hát hogyan tudna tovább emelkedni????

Örüljünk, h még nem esik...!!