Regisztráció Elfelejtett jelszó

Nyilasi szakmai topic

Re: nincs cím

#679446 LALITIPP Előzmény: #679439

Ezt valaki nagyon megunta.Pedig nem ezt vártuk.Mire esnének a tőzsdék ez lehuzza a rolót.Pedig kb.51 ezer az ezközérték.

Van valamilyen likvidálá…

#679439 Tapasz

Van valamilyen likvidálási szint? Vagy lemehet 30%-ra, majd onnan triplázik, hogy 0-ban legyünk?

nyitott pozik

#678023 potter03

sziasztok!

hol tudom figyelemmel kísérni a nyitott pozikat.

..tyű de régen jártam már erre

Re: Attila táraz

#457708 rbbj11 Előzmény: #457701

én hiszem, h. eurusd short miatt.

Minden esetre ez a magyar leminősítés miatt, és a beindított EKB nyomda miatt is holnap tovább javulhat, jelentősen

Re: Attila táraz

#457701 Halex Előzmény: #457035

Erre tippelni tudok csak, nem ismerem a hátteret, de valszeg a portfóliómenedzser felel a tartalomért. Nem feltétlenül ő tölti ki, hanem mondjuk titkárnő, stb.. de a végén ő ellenőrzi és küldi ki.

Attila alapjánál nem hiszem hogy lenne titkárnő, plusz ő eltette magát télire, tehát valami wellness borozás közben dobhatta össze félkókadt állapotban, 23:50-kor :)

Aztán majd jól rámcáfol.

No vissza a szakmai részhez, a MOL-short ellenére továbbra is meglepően jól teljesít az alap, kíváncsi vagyok mibe nyúlt bele, ami ilyen jól kompenzálja az erős MOL-t.

127K volt a csúcs október 4-én, akkor a MOL tényleg komolyan szenvedett, 15000 alatt járt.

A mostani 120K ennek fényében jónak tűnik a 18K-s MOL mellett.

Re: Attila táraz

#457018 Halex Előzmény: #456664

Az egy jegyre jutó érték a részletezésben már helyes, csak a felső összegzésben van elrontva... mintha copy-pastelték volna az egy évvel korábbi sablont, de csak a középső részt frissítették volna.

Számomra egy kicsit elkeserítő ez a hanyagság.. mégiscsak 1 milliárd HUF-ról készült a havi beszámoló.

Valami hasonlót éreztem az éves beszámolónál is, ott a MOL részvények a 'kölcsönadott' kategóriában szerepeltek, miközben shortnál szerintem kölcsönvett részvényekről van szó. Meg egyéb furcsaságok is voltak benne, a DAX short pozitív előjellel szerepelt, stb...

Re: Attila táraz

#456664 rbbj11 Előzmény: #456471

Ha így van, akkor a MOL short tovább fogja rövid távon gyengíteni a portfóliót, de sztem éves távlaton már jó lesz.

Te mit számoltál, mi lenne a helyes egy jegyre jutó érték?

Re: Attila táraz

#456471 Halex Előzmény: #456051

A jelentésben két hibát is találtam közben:

1. a felső szekcióban nem helyes a nettó eszközérték és az egy jegyre jutó érték

2. az alap bemutatása (jobb alul) még a Citadella consultingra hivatkozik, ha jól emlékszem, ez áprilisban megváltozott

A BAMOSZ meg mondjon le, szerintem átláthatatlan lett az új szerkezete.

Attilának a MOL-ban volt a legnagyobb short-pozija (4000 részvénnyel), és többször is említette hogy töredékét sem éri a mostani árnak. Ha ebből indulunk ki, akkor szerintem még mindig megvan ez a pakli kártya.. (a -74880 erre utal a hazai részvények szekcióban).

Re: Attila táraz

#456056 rbbj11 Előzmény: #456051

nem, ott hitelkötelezettség is benne van, vagyis áttét. Maga a short pozíció sztem csak a rv-k sora -8%-ában nyilvánul meg.

Ha mégis a kötelezettségek másik része shortot takarna, az se részvényre vonatkozik, hanem pl. eurusd shortra.

Attila táraz

#456042 lagwagoner

A novemberi jelentésben olvasható -31%-os kötelezettség mintha megint masszív eladási pozi(k)ról árulkodna, nem?

Re: kísérlet

#435649 rbbj11 Előzmény: #435618

nem hittem volna, hogy miközben ilyen volatilis és komoly emelkedés lesz a részvényekben, nem hull vissza a Nyilasi alap 100k alá. Vajon mi tarthatja? Végre nem azt játszotta, hogy végletekig tartott minden bukót, hanem pl. eurusd shortot nyerőben zárhatta és kivár?

kísérlet

#435618 rbbj11

megpróbálok több topicot is létrehozni, ahol valódi színvonal létrejön, sajnálatosan cenzúrázva. Az összes locsogást törlöm, csak azok írjanak, akik nem fecsegni akarnak