-2,56%
16.370
látszik, hogy többet kereskedtél a piacon, mint kellett volna :)
Aki közel volt a tűzhöz az tudhatta ezt,nem nagyon bántották mostanában...elég pofont kapott azóta mióta részben állami tulajdon a 24e ft os bombaüzlettel.
Ebbol limites eses lesz holnap....nagyon rossz jelentes
23 mrd helyett 700 millios profit....gyasz
Amióta királyi /fedőneve:állami/kézben van azóta nem szeressék a befektetők,így nem hinném hogy rossz gyj nagyot csapnának rajta...
Holoda Attila Istvánt lesz a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium (NFM) energetikáért felelős helyettes államtitkára augusztus 21-ei hatállyal, az erről szóló miniszterelnöki határozat a csütörtöki Magyar Közlönyben jelent meg. Az energetikáért felelős helyettes államtitkári posztot 2012. január 31-ig Kovács Pál töltötte be, a hely azóta betöltetlen volt. Kovács Pál február elseje óta a tárca klíma- és energiaügyért felelős államtitkára.
Holoda Attila István a Mol-tól érkezik a minisztériumba; a cégcsoportnál eurázsiai kutatás-termelési igazgatóként tevékenykedett. A szakember az Országos Magyar Bányászati és Kohászati Egyesület egyik alelnöke, valamint kőolaj-, földgáz- és vízbányászati szakosztályának elnöke az egyesület honlapja szerint.
Megint csak jó beszállót akarnak vagy most tényleg beverik... Hihetetlen hogy rángatják...
Záróban kíváncsi vagyok, visszarakják e 800 ra...
Jelentős mértékben csökkenő EBITDA-ról számolt be a MOL irányítása alatt álló horvát INA olajvállalat a tegnap publikált második negyedéves gyorsjelentésében. A számokat az upstream visszaesése húzza le, de a finomítás vesztesége sem mutat szépen az összképet tekintve.
A gyorsjelentés főbb pontjai:
- utoljára 2009 végén volt a mostaninál alacsonyabb EBITDA-ja a horvát cégnek;
- az upstream szegmens a szíriai kieséstől, horvát gázüzletág veszteségétől és egyszeri tételektől egyaránt szenvedett;
- a finomításban nagy veszteség képződött a készletátértékelés negatív hatásai és emelkedő energiaköltségek miatt, amiket a kedvezőbb irányba tolódó termékkihozatal nem tudott ellensúlyozni;
- a kiskereskedelemben a bázisnál alacsonyabb értékesítési volumenek és egyszeri költségek is negatívan hatottak;
- alacsonyabb capex kiadások, a második félévre koncentrálódik az éves terv nagyobb része.
http://www.portfolio.hu/vallalatok/energia/reg_volt_ilyen_gyenge_negyedeve_az_ina-nak.170836.html
Szíriában a Mol horvát leányvállalatán, az INA-n keresztül eddig 1 milliárd dollárt ruházott be, és a polgárháború miatti leállás következtében havi 60 millió dollár a vesztesége - mondta Hernádi Zsolt, a Mol csoport elnök- vezérigazgatója az InfoRádió Aréna című műsorában hétfőn.
Komoly 140 db-os nyitó lett... Jó lenne már kikerülni a junk kategóriából... 2-3 ig csak a hazai borkicégek szórakoznak a BÉT en amikor a hambisok becsatlakoznak érdekes megjön a forgalom is...
Helyreigazították ma 17,1k-ról...
Csak most tűnt fel :)
Óráson nyílott egy 16985-902 ami tegnap meg is "szűnt"...
16800-as szinten zárt tegnap, ma a 17K áttörése kellene egy szép "jövőképhez"! Rengeteg pozitív hír érkezett az elmúlt hetekben a társasággal kapcsolatban... beárazódott vagy még csak most fog...?
Újabb kőolajkincset tártak fel Horvátországban, az INA olajvállalat várhatóan hamarosan hivatalosan is bejelenti, hogy Ivanic Grad környékén két új kőolajcsapdát fedezett fel - írja a Vecernji list című napilap csütörtöki internetes kiadásában.
A kitermelhető mennyiség napi mintegy 1.400 hordó lehet 25 éven át.
A szóban forgó lelőhely az INA egyik legrégebbi és legnagyobb szárazföldi kőolajlelőhelyén, az Ivanic Grad környéki Zutica olajmező területén található, Velika Hrastilnica település mellett. A Zutica mezőn évtizedek óta folyik a kitermelés, és sokáig úgy gondolták, hogy a környéken már nincs feltáratlan kőolajtartalék.
A kőolajat kétezer mélyen találták, a rendszeres kitermelés két év múlva kezdődhet. Az új kút évi 250 millió kuna bevételt hozhat az INA-nak.
http://www.vecernji.hr/index.php?cmd=show_clanak&clanak_id=435207&action=print_popup