Regisztráció Elfelejtett jelszó

RFV

Azért Former, te szerets…

#502888 Ricsi

Azért Former, te szeretsz kötekedni. Tegnapi beírásom is hülyeség volt szerinted, aztán amikor elmagyaráztam, mit is nem értettél, akkor onnantól csend. Nem várok el bocsánatkérést, meg az igazam beismerését, de azért ez mutat valamit a másikhoz való hozzáállásodhoz.

Én még ugyan nem lettem mosónő, de stoky talinál 4K volt az árfolyam, akkor mondtam, 2K körül veszek. Sokan néztek hülyének, gondolom, már egyre kevesebben.

Bár megmondom őszintén, a többiek bukója sokkal jobban fáj nekem, minthogy nem ismered be, kinek volt igaza. Próbáltam is segíteni ennek-annak, kisebb-nagyobb sikerrel. Dehát ilyen a piac, ilyen az emberek mentalitása.

Re: nincs cím

#502879 Formerplayer Előzmény: #502856

Na végre, lehet értelmes dolgokról beszélni. Nézzük:

1. A magyar hitelhez jutási esélyeket ismerjük. IMF-fel, a nélkül. Figyelmen kívül hagytad, hogy vannak nem magyar projektek és bankok. Ezek vajmi kevéssé függnek a IMF kénye-kedvétől...Azért ne higyjünk már itt annyira abban a csődben, 40 milliárdos devizatartalékkal, több tízmilliárd eurós német működő-tőkével az országban...

2. "Azt nem kell magyarázni, hogy ez milyen hatással lesz egy bevételeit helyi devizában gyűjtő EUR-ban alapanyagot vásárló EUR-ban jelentő cég számára, akinek EUR-ban denominált hiteleken van nagyrészt eladósodva és magára a kamatkülönbségre építette a cégstratégiát.."

Ezt szerintem gondold újra...Mo-n forintban vásárol,ft-ban ad el, Lengyelo és Románia dettó, az eredményeket konvertálják Euróba...

Nem a kamtkülönbségekre épült az üzleti modell, ez hatalmas tévedés. Egyébként a szolgáltatási díjak meg infláció-indexáltak, úgyhogy nyugi...

3. A belecsúsztatott mondatnak célja van, de ez most nem publikus. Utólag meg fogod érteni és helyeselni fogod. Fogd úgy fel, mint egy üzleti tárgyalási technikát...

4. tévedés. Addig nem lesz fölkapcsolva, amíg nem fizetnek..Ez eddig mindig hatott...Ja, és most már nem önkori, hanem állami a tartozás, mert jó részük átkerült állami fenntartásba...

Az állam pedig ritkán csődöl be...

Ceterum censeo: eladtad a papírjaidat már?

Re: nincs cím

#502876 Lxrose Előzmény: #502869

Én Former helyében nem folytatnám veled ezt a párbeszédet, mert jól látszik, hogy ha egy adott érvelésre nincs ütőkkártyád, akkor előveszed a kedvenc témáid egyikét, aminek persze semmi köze az eredeti gondolathoz.

Re: nincs cím

#502872 Formerplayer Előzmény: #502861

Pontosan tudják itt egy páran, hogy milyen "ütős" hírek jönnek, sőt van számodra egy rossz hírem, jöttek, történtek.....

A hírzárlat hál Istennek jól működik Kassai után, a zárlat okait sejtem, a feloldás kulcsa nem az én kezemben van....

Re: nincs cím

#502871 Sly-- Előzmény: #502867

Szerintem sokan nem fognak érted sírni.

Érdekes, már olyan variáció nincs, hogy a részvény ára emelkedik.:D

Re: nincs cím

#502869 Arsene Lupin Előzmény: #502863

"nem arról van szó, hogy kinek az árfolyam-jóslatai válnak be"

Dehogynem. Az enyém.

És ki hülyít folyamatosan? Ön.

Re: nincs cím

#502867 Formerplayer Előzmény: #502854

Nálad mentalitásról beszélni az akasztott ember házában a kötél emlegetésével egyenértékű...

Legalább én vállaltam valamit. Két opció lehetséges:

a, valóban eltűnök

b, ha ennek ellenére a topic-tagok 50%+1 úgy ítéli meg, maradjak, megfontolom vagy privátban folytatjuk.

Semmi dráma....

A tények makacs dolgok

#502864 sokkerdes

Former, Arsene!

Nem tudom, ismeritek e egymást vagy csak az itteni fórumos kapcsolatotok van, de nagyon haraptok egymás szavaira, teli vagytok indulatokkal.

Szeretném, ha úgy lenne, ahogy Former mondja, de tartok attól a scenariótól amit Arsene vizional.

A tények makacs dolgok és azt látom sokkal szálltam be, most kevesem van. De egye fene, ha belátható időn belül újra a beszálló pénzem közelében leszek. Számomra a tények döntenek majd.

Re: nincs cím

#502863 Formerplayer Előzmény: #502853

Már megint alma a körtével...Leegyszerűsítem, mert láthatóan nem érted: nem arról van szó, hogy kinek az árfolyam-jóslatai válnak be, hanem kezdeményeztél egy elméleti vitát, amit a legminimálisabb elvárható mértékben sem ismersz, csak lózungokat és közhelyeket puffogtatsz, ámbár ha érvelni kell, mindenről ugyanaz jut eszedbe, mint Mórickának....

Okos és gerinces gyerek vagy te, mosónő az egyszer szent.....

Re: nincs cím

#502862 Lxrose Előzmény: #502799

Bár a "koponya mérete" nem jelenti azt, hogy a tulajdonosa nem tévedhet, azért a fenti mondatot nem cáfolja, ha "nagy koponyák" mást mondanak, tekintve, hogy a mondatban szerepel a "sokszor" szó, ami helyett írhatnánk azt is, hogy gyakran. Ezzel melyik nagy koponya vitatkozik? Aki igen, az bizonyára nem ismeri a statisztikát, vagy még jóformán semmit sem tapasztalt. (Nálam a nagy koponya az intelligencia jelzője, nem a tudásanyagé, vagyis egy kisgyerek is lehet az.)

Re: nincs cím

#502857 matgab Előzmény: #502856

ja és a cégnagyságról nem beszéltem:

sokkal könnyebb egy nagy cégnek egy magas kapitalizáció mellett forrást szereznie, mint egy kicsinek.

Sokkal könnyebb hitelfedezetnek betolnia a saját részvényeit betolnia egy olyan cégnek, akinek a részvényei emelkednek és folyamatos árfolyamnyeresége van, mint egy olyan cégnek, mint amilyen az Estar mostanában.

Re: nincs cím

#502856 matgab Előzmény: #502831

Hogy milyen összefüggések vannak az IMF megállapodás, a hitelhezjutási esélyek, a kondiciók és az esetleges csőd között azt azért nem túl nehéz belátni, csakúgy, mint a részvényárfolyam és a tőkéhez jutás összefüggéseit sem.

Aki ezeket a kockázatokat nem mérlegeli az nem bátor, hanem vakmerő.

Ha nincs IMF megállapodás, akkor az országkockázat jelentősen megnő (még ha nem is valójában, de mivel a piac minden szereplője ezt fogja hinni, ezért ez fog beárazódni).

Ha nő az országkockázat, akkor a forint gyengülni fog és a kamatok elszállhatnak.

Azt nem kell magyarázni, hogy ez milyen hatással lesz egy bevételeit helyi devizában gyűjtő EUR-ban alapanyagot vásárló EUR-ban jelentő cég számára, akinek EUR-ban denominált hiteleken van nagyrészt eladósodva és magára a kamatkülönbségre építette a cégstratégiát...

A csődhelyzet pedig ha kizárható lenne, akkor nem hiszem, hogy belecsúsztatták volna a flash reportba azt a pici mondatot, mint színes bulvárhírt, amellett, hogy a fundák akár javulhatnak.

Ja és az IMF megállapodás hatása itt is megfigyelhető, hiszen a önkorik nem fognak fizetni, ha nem lesz pénzük, főleg akkor nem, ha most tavasz után nyáron nem lesz nekik akkora probléma, ha kikapcsolják náluk a gázt...

Szóval röviden ennyi.

Re: nincs cím

#502854 Sly-- Előzmény: #502850

Ez a legegyszerűbb, beígérni fűt-fát, aztán ha nem jön be eltűnni.

Nem is tudom, kikre jellemző mentalitás....

Re: nincs cím

#502853 Arsene Lupin Előzmény: #502850

"háttér-tudás nélküli okoskodásaiddal.."

A háttér-tudásával annyira ment, mint a libák, akik ismerték a tömőasszonyt.

Re: nincs cím

#502850 Formerplayer Előzmény: #502846

Való igaz, telik az idő..ha nem jön be addig az árfolyam-emelkedés, valóban eltűnök innen, ahogy igértem...

Maradhatsz itt egyedül a szerencsétlen, buta szarkavarásoddal, otp déjtrédeddel, háttér-tudás nélküli okoskodásaiddal..

Lesz itt ám nemulass, mosónó-vircsaft a köbön....