Regisztráció Elfelejtett jelszó

RFV

Re: nincs cím

#487191 Előzmény: #487155

Azért ez nem mindig olyan,mint a népmese a jóságról és az igazságról.

Nyilván ehhez képest nagyon kis összegeknél, de én életemben amikor a vállalkozásomhoz vettem fel különböző kölcsönöket / ennél sokkal jobb időkben/ a bankok mindig olyan eredmény kimutatást kértek tőlem, hogy többször megkérdeztem, ha minden olyan szép lenne, mint amit elvárnának, akkor mi a fenének jöttem hozzájuk?!

Re: nincs cím

#487185 Mancs Előzmény: #487184

Ne is mondd: az Orco 2009-es csődvédelembe menekülését poziban éltem át.

Re: nincs cím

#487182 hAliG Előzmény: #487147

Szerintem ezeket sohasem tudjuk meg.

Szerk: látom amíg elvoltam kajálni, volt egy kis locsolkodás.

Re: nincs cím

#487181 Mancs Előzmény: #487171

Szerintem itt már egy lehetséges hitelnemfizetést áraznak. Lehet akár nyererséges is egy cég alaptevékenysége: ha nem tudja fizetni a hiteleit, akkor csődvédelembe menekűl. Ha pedig ez idő alatt sem tud minden fél számára optimális megoldással kijönni, akkor csőd a vége.

A cégnek márpedig ki kell fizetni a kötvényeseit, no meg az egyébb hiteleit is fizetnie kell, ha vannak ilyenek.

Re: nincs cím

#487180 hAliG Előzmény: #487157

Áh, de már visszavettem idő előtt, nem sokat nyertem vele.. :)) Ugyanott vagyok szinte, ahol a part szakad..

Re: nincs cím

#487171 banyaiz Előzmény: #487165

Ez tett be rendesen az árfolyamnak gondolom. Ez a bizonytalanság.

Cég beszélhetne a feltételekről , bank nem hozhatja nyilvánosságra. Nem mondanak róla semmit miért hiúsult meg, vagy a részleteket nem közölték pontosan mi volt az ok, megint csak nem erősíti a bizalmat.

Kérdés mennyire árazta be a piac ezt a bizonytalanságot. Ezt lehetetlen megjósolni, de 3 k körül hát elgondolkoztató .

Re: nincs cím

#487166 kerikoma Előzmény: #487161

saját tőke/összes forrás, de számít itt a befektetett eszközök fedezettsége, likviditási mutató, meg még nagyon sokminden...

Re: nincs cím

#487165 Sumerologo Előzmény: #487158

Azért az elgondolkodtató,

- hogy Soós, Csányi, a király egy ideológiában vannak, haverok

- hogy az OTP nagy tulajdonos

- hogy a pénz külföldi beruházásokhoz kellene, tehát a magyar politikai iszonyok kizárhatók

- hogy az leendő üzleti modell jó és a profit kitermelése kis kockázatú

mégsem lett semmi az OTP-s hitelből!

Re: nincs cím

#487164 banyaiz Előzmény: #487162

Pont a lényeget, hogy miben látják kockázatosnak milyen feltételket szabtak amit a cég nem tudott, vagy nem vállalt be. Ja ez tényleg nem egy bizalomerősítő hír sajnos. De azért messze nem jelenti a cég végét , túl gyorsan nőttek, kicsit le kell lassítani rendbe szedni a dolgokat. Nekem kb ez jön le. De bele kellene ásnom jobban magam, keveset tudok nagyon a cégről.

Re: nincs cím

#487159 kerikoma Előzmény: #487155

Hát igen, az éves beszámoló az nagyon fontos, az alapján csinálnak minősítést és nem mindegy melyik kategóriába esik a cég...

Re: nincs cím

#487158 banyaiz Előzmény: #487154

Hát fene tudja, tavaly egész évben kapták a mélyütéseket bankok, nem csoda átmentek védekező üzemmódba. Mondjuk Otp-nek van forrása, de nagyon megnézik hová adják vsz főleg ilyen környezetben. Kicsit barátságosabb környezetben talán könnyebben menne a kihelyezés. Aztán az is lehet semmi köze nem volt ehhez. Ezért érdekelnének ennek a részletei, de gondolom ez nem nyilvános.