Regisztráció Elfelejtett jelszó

Hasznos dolgok, és jó, ha tudjuk!!

Re: Fontos, és jó ha tudjuk!

#40678 Sly-- Előzmény: #40620

Egyszer én is kaptam egy hasonló levelet, elmentettem, de még sosem próbáltam ki, lehet, hogy ez is hülyeség, de hátha kipróbálja valaki. :-))

Íme:

Mire képes a mobiltelefonod (amiről te nem is tudsz)

1. A segélyhívó szám az egész világon 112. Ez akkor is hívható, ha a telefon billentyűi le vannak zárva. Próbáld ki!

2. A kocsiban hagytad a kulcsokat és távol vagy a lakástól, ahol a pótkulcsot tartod? Nos az a megoldás, hogy hívd fel a lakást, és valaki tartsa közel a telefonhoz a távirányítós pótkulcsot. Neked kb. 20 cm-re kell tartanod a mobilodat a kocsiajtótól. Amikor otthon megnyomják a távirányítót. Megnyílnak az autó ajtói! A csomagtérajtóval is működik. Tégy egy próbát!

3. Lemerült a mobiltelefonod akkumulátora? Minden mobilnak van tartalék töltés az akkujában, amely a

*3370#

megnyomására önmagától aktivizálódik, így 50% póttöltést nyújtva. Amikor újra töltöd a telefonodat, automatikusan ez is feltöltődik, így a következő alkalomra is lesz tartalékod.

4. Mit tegyél, ha ellopták a mobilodat? A mobilkereskedők azért titkolják ezt az információt, hogy a tolvaj tovább használja a szolgáltatásukat, fogyasszon ezáltal, a lopás áldozata pedig vegyen másikat és ő is tovább fogyasszon.

Meg kell tudnod a készüléked sorozatszámát. Ehhez üsd be: *#06# HÍVÁS NÉLKÜL és minden más nélkül, és a kijelzőn megjelenik egy kód. Ez az egyedi kód az egész világon a te készüléked sorozatszáma.

Jegyezd fel és tartsd biztonságos helyen. Ha ellopják a telefonodat, értesítsd a társaságod operátorát, és add meg neki ezt a kódot. Ez lehetővé teszi, hogy teljesen blokkolják a telefont, még ha a tolvaj kicseréli is benne a SIM kártyát.

Valószínűleg nem kapod vissza a telefonodat, de legalább biztos lehetsz benne, hogy aki ellopta, sohasem fogja tudni használni.

Ebben az a legfontosabb, hogy ha mindenki ismerné ezt a trükköt, értelmetlen volna mobilt lopni. Ezért hát küldd tovább minden ismerősödnek. És ne felejtsd el felírni és biztos helyre tenni a sorozatszámodat.

Re: Fontos, és jó ha tudjuk!

#40673 Kezdolap Előzmény: #40647

Félre ne érts, gondoltam, h jószándék vezérelt:-) Én sem rosszindulatból tettem ide a linket:-) A topik indító kezdeményezéssel is mélyen egyetértek:-)

Re: Fontos, és jó ha tudjuk!

#40659 Ozzy_ Előzmény: #40650

Az info hamis, vagyis hoax, de azérrt köszönjük, mert lehetett volna éppen valós is és akkor bizony tényleg hasznos lett volna.

Úgyhogy támogatom a topik létrehozását és további hasznos dolgok közzétételét, amennyiben valaki tud ilyet.

Re: Fontos, és jó ha tudjuk!

#40650 hosszhuszár Előzmény: #40648

Ha ez az információ hamis, szívesen várunk ide hasznos mindenki számára fontos, jó, ha tudjuk dolgokat:)))

Re: Fontos, és jó ha tudjuk!

#40647 hosszhuszár Előzmény: #40632

Lehet, hogy kamu, én jószándékkal tettem ide:)), és az is, akitől kaptam.

Gondolom ellenőrizhető, ha a kártyát kibocsájtó céget megkérdezi az ember fia:))

Fontos, és jó ha tudjuk!

#40620 hosszhuszár

Egyik fórumos társunk küldte nekem ezt el emailban (remélem nem hatagszik meg, hogy beteszem), gondoltam megosztom mindenkivel, mert jó, ha tudjuk!

PIN KÓD FORDÍTVA (jó tudni)*

Ha egy rabló arra kényszerítene, hogy ATM-ből pénzt vegyél ki,

értesítheted a rendőrséget, ha a PIN kódodat fordítva adod meg.

Pl. ha a PIN kódod 1234, írd azt, hogy 4321.

Az ATM felismeri, hogy a PIN kódot fordítva adtad meg,

mint ahogyan az a kártyádon van.

A gép ugyan kiadja a kért összeget, de anélkül, hogy a

rabló tudná, a rendőrség azonnal a segítségedre jön.

Sajnos, ezt ritkán használják az emberek, mert nem tudnak róla.

Ne legyen rá szükség, de jó, ha tudjuk!!!